Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ettől miért lenne rasszista...

Ettől miért lenne rasszista Benedict Cumberbatch?

Figyelt kérdés

"A napokban a The Tavis Smiley Show-ban vendégeskedett Benedict Cumberbatch, az interjú során pedig olyan megjegyzést tett, ami miatt sokakban nem kis felháborodást keltett. A műsorvezető ugyanis arról kérdezte, hogy mit szól ahhoz, hogy a 12 év rabszolgaság és a Selma kapcsán Chiwetel Ejiofor és David Oyelowo egyre nagyobb elismerést szereznek maguknak.

hirdetés


"Úgy vélem, hogy a színes bőrű színészek kapcsán nagyban különbözni fog a helyzet az Egyesült Királyságban, és sok barátomnak több lehetősége akad itt, az Egyesült Államokban, mint odahaza, és ez egy olyan dolog, aminek változnia kell" - válaszolta a 38 éves színész.


Miután az interjú adásba került és az emberek nem voltak restek megosztani dühüket, így Cumberbatch a People-nek adott közleményében kért bocsánatot: "Le vagyok sújtva, hogy felháborodást okoztam ezzel a divatjamúlt terminológiával. Őszinte elnézését kérem mindenkinek. Nincs mentségem arra, hogy idióta voltam és tudom, a baj már megtörtént. Csak remélni tudom, hogy ez az incidens megmutatja, hogy helyesen kell használni a szaknyelvet, hogy pontos legyen és ne bántó. A legnagyobb szégyen számomra az, hogy az Egyesült Királyságban lévő előadóművészeten belüli faji egyenlőtlenségekről beszéltem és az iparág gyors javításának szükségességéről, amikor használtam ezt a kifejezést."


"Teljesen bolondnak érzem magam és bár sajnálom, hogy megbántottam néhány embert, tanultam a hibáimból, amiről egy ilyen nyilvános formában biztosíthatok mindenkit. Ismét bocsánatot kérek mindenkitől, aki számára bántó volt ez a meggondolatlan használata egy nem megfelelő nyelvezetnek, egy olyan dolog kapcsán, ami a barátaimat is érinti, és amit mélységesen a szívemen viselek" - zárta mondandóját."


Forrás: [link]



Én tényleg nem értem... Szerintem a kérdés a rasszista ennyi erővel. Most komolyan az emberek azt várják, hogy kijelentsük: "A négereknek mindenütt egyformán jó", még akkor is ha ez nem így van?



A válaszokat előre is köszönöm!



2015. jan. 30. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Lerasszistázta az angolokat. De persze látni kéne az eredeti szöveget.
2015. jan. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Úgy tünik, olyan értelemben "négerezett", ahogy nálunk cigányoznak, amit mondott, úgy is érthetõ: "õ, a fehér színész már nem is jut munkához, mert a négereket pozitív diszkriminálják."


Mindenesetre a cikk színvonalát jellemzi ez a szövegrész:


"az interjú során pedig olyan megjegyzést tett, AMI MIATT sokakban nem kis felháborodást keltett."


( Értelmes ember úgy írta vona: amiVEL, vagy még egyszerûbben: ami sokakban ... , mert a megjegyzés keltett felabosodást. )


Emiatt nehéz kibogozni, hogy mirõl is volt szó tulajdonképp. Igaza van # 1 -nek, látni kéne az eredeti szöveget. Mármint az angolt.

2015. jan. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


Ugy tunik a 'coloured' szoval volt bajuk.

2015. jan. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!