Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik, hogy valakinek nem...

Létezik, hogy valakinek nem volt az életében senki soha a példaképe?

Figyelt kérdés
Mindenkinek szüksége van néha egy-egy példaképre vagy ez mellékes? A legtöbb embernek van ilyen vagy nincs? Szerintetek mit árul el valakiről, ha soha senkit nem állított példaképnek maga elé?
2015. febr. 6. 09:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Gyerekkoromban Geszti Péter az volt, de felnőttként megvagyok példakép nélkül is és mégis boldogulok az életben. Boldog család, szép kocsi, stabil munkahely.

Szerintem a példakép csak mankó, mint egyeseknek a vallás. Értelmes ember megvan ezek nélkül is.

2015. febr. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

Nekem is van példaképem. Mondjuk nem ilyen híres, ismert ember, hanem a nagypapám. És nem azért, amit elért, hanem azért, amilyen jó ember. Sajnos már csak volt, mert már nem él. :(

A legnagyobb dicséret az volt, amikor egy családi összejövetelen azt mondták, hogy teljesen a papára emlékeztetem őket.

Szerintem talán annak nem volt sose példaképe, akinek céljai sem volt, vagy nem volt olyan ember a közelében, aki követendő példa lehetett volna.

2015. febr. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
Olyan író (matematikus, focista, szakács stb) szeretnék lenni mint X. (Y.,Z.,W stb), de nem szeretnék ugyanakkor sánta (vak, süket, kövér stb) lenni. Szóval nem.
2015. febr. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Nekem sosem volt példaképem. Sose éreztem, hogy olyan akarok lenni mint X.Y. Nem is értem minek ez. Én én akarok lenni és nem más valaki utánzata.

Nem tudom mit árul el rólam, de nem vagyok önző és nem lettem szar ember, sem pedig furcsa.

Azért elfogadom, ha másnak kell példakép.

2015. febr. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Így konkrét személy sosem volt. Sosem éretettem mások rajongását egyesek iránt.


Persze ha ez annak tekinthető, olyan ember sok volt, akik valamilyen módon hatást gyakorloltak rám, akikre felnéztem.

2015. febr. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a példakép nem rajongás és nem azt jelenti, hogy olyan akar lenni valaki pont, mint xy. Hanem inkább valami tetszik benne, valamit elismer benne.
2015. febr. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Olyan példaképre gondolok én is, akiben az ember elismer valamit, nem akar feltétlenül teljesen olyan lenni, mint ő, de huzamosabb ideig csodálja/elismeri valamiért.

Nekem nem volt ilyen példaképem még gyerekkoromban sem. Vannak céljaim, de talán igaz lehet, hogy nincs a közelemben olyan, aki egy kicsit is hasonlóképpen élne, mint ami a kitűzött céljaimnak megfelel. De ennek nem érzem hiányát. Most egy személyes beszélgetésben merült fel a kérdés és elgondolkodtatott.

2015. febr. 6. 10:25
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia! Olyan, hogy valakit szőröstül-bőröstül követendő példának tekintsek, olyan nem volt. Hiszen mindenkinek vannak hibái, senkit sem lehet tökéletes példának tekinteni. A példakép az én definícióm szerint ez lenne.


Olyan persze már sokszor volt, hogy valakire felnéztem valami miatt, például a kitartásáért. Szüleimet, és a tanáraim nagy részét mindig nagyra tartottam. Na jó, a szüleimet nem mindig :-P

2015. febr. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%
Nekem pl nincs,nem volt nem is lesz soha. 19/F
2015. febr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt soha példaképem.


41/N

2015. febr. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!