Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem taszítanak az...

Csak engem taszítanak az ilyen sírós katona-kisgyereke képek?

Figyelt kérdés

Nem provokálásnak szánom a kérdést, de szerintem ez annyira szánalmas.

Egy csomó ilyen képet láttam már, mert facebookon mindig megosztogatják őket, vagy likeolja vmelyik ismerősöm stb. Hogy egy katona megöleli a kisgyerekét és sírnak mert le kell mennie, vagy éppen akkor jött haza.

És mindenki el van alélva, hogy milyen szomorú, stb.


Csak nekem az a véleményem, hogy nem kell elmenni embert ölni, és meg van oldva a probléma? Lehet, hogy sír a családja után, közben meg lelő olyan embert, aki szintén a családjához akar visszamenni, vagy lelő egy kisgyereket, édesanyát, stb. Mi értelme van ezeknek a képeknek? Szerintem gusztustalanul képmutató.

Oké, hogy ez is egy munka, de akkor vállalja a következményeket.


Nektek mi ezekről a képekről a véleményetek?


Vagy csak egyedül nekem ez a véleményem ezekről az esetekről?



2015. febr. 8. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Amerikába volt egy olyan story hogy egy szülő elküldte katonának a fiát 18 éves korában mert hogy nem tudja eltartani címszó alatt aztán pár évre rá éles bevetésen valamelyik arab országba lelőttéka fiát az anya meg sírt meg fel volt háborodva hogy történhetett ez meg... -_-

Nem tudom mit hitt a nő hogy majd a háborúban fagyiznini meg strandolni fognak, vagy csak az amerikaik lőnek az arabokra???

Én még azt se bírom mikor valmelyik celeb pózol a gyerekével csak hogy szeressék őket meg + jó pontokat akarnak szerzni.

Persze kommentekbe meg áradoznak hogy jajj cuki stb

Hányni tudnék!

2015. febr. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A szívem mélyén egyrészt engem is taszítanak.


Másrészt az adott pillanatban nyilván valóban nagy érzelmeket él át az apuka, és ezek őszinte és szép pillanatok.


A másik fele, hogy hiába nem kellett volna elmenniük embereket ölni, többségük sajnos tönkremegy bele. És ezt valószínűleg nem tudták, amikor 20 éves "kölyökként" nagy ideákkal, egy szent célért bevonultak. Borzalmas, lelkileg megnyomorító kiképzést kapnak és aztán kilökik őket harcolni. És ott olyan dolgokat kell elkövetniük, amit ők maguk sem bírnak el.


Persze, mondhatjuk, hogy lett volna más választásuk, és ez igaz is. De nem tudhatjuk, ki miért hozott meg döntéseket.

2015. febr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Csak azzal nem vagy tisztában, hogy pl. az USA-ban a legszegényebb rétegeknek sokszor csak a katonaság jelent kitörési lehetőséget a szegénységből vagyis hogy el tudják tartani a családjukat.
2015. febr. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Én átérzem nagyon mert apa katona volt,többször is részt vett missziókban. Kívülállóként lehet mondani,hogy taszító,de aki benne van az tudja,hogy ez milyen.

És hozzáteszem a katona nem csak öl. Mikor kihúz téged a szarból árvíz idején,akkor is ezt mond!

18/f tartalékos katona.

2015. febr. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Oké, hogy ez is egy munka, de akkor vállalja a következményeket."


És vállalják is nem? Bármikor elmennek, benne van a pakliban hogy nem jönnek haza, vagy hónapokig nem találkoznak. Akárhogy nézzük, a katona is ember, vannak érzései, amit kimutat, ha neked ez nem tetszik, ne nézd.

2015. febr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Propaganda. Meg kell győzni róla az embereket, hogy az USA igazságosan avatkozik bele más országok politikai és gazdasági életébe, teszi tönkre azokat akár fizikai erőszakkal. Pozitív képet kell az emberek tudatában éltetni, hogy hősként tekintsenek a katonákra, ne foglalkozzanak azzal, hogy az amerikai katonák mondvacsinált ürüggyel embereket irtanak a Közel-keleten és a rengeteg pénzt hozó hadiipart életben tartsák.
2015. febr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6-oshoz hozzátenném: ezt ők "fighting for your freedom"-nak nevezik. Mármint az ő szabadságukért. :P Pfff.
2015. febr. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!