Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet az önbizalmat...

Hogyan lehet az önbizalmat növelni?

Figyelt kérdés
tudom, hogy elég nehezen megfogható kérdés, de mégis mit tehet az, aki nagyon alulértékeli magát és semmi önbizalma nincs? hogy változtathatna ezen?

2015. febr. 12. 10:59
 1/3 megadeth18 ***** válasza:
Olyan eseményeken vegyél részt, ahol biztos sikerélményed lesz. Az önbizalomhiány a sorozatos kudarc eredménye. A másik, hogy ne érdekeljen mások véleménye, mert ha állandóan azon kattogsz, hogy jaj, mit gondolhatnak rólam? , akkor bizony nem fogsz soha érvényesülni. Fogadd el, és győzd meg magad arról, hogy bizony szerinted jó, amiket csinálsz, és szerinted hasznos. Olyan emberekkel barátkozz, akik támogatnak a döntéseidben. Akik csak szekálnak, mert azt hiszik, hogy ők a tökéletesek, de a nyomodba sem érnek, azok mellett csak sétálj el, még egy legyintést vagy egy bemutatást érdemelnek meg a részedről.
2015. febr. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 megadeth18 ***** válasza:

*bemutatást SEM

bocsi lemaradt a sem

2015. febr. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem mások törték le az önbizalmamat (családtagok és mások közösen, az általános iskolás elsős tanítónénim is belerondított) még gyerekkoromban és beskatulyáztak. Sokáig barátaim se igazán voltak.

Én tanultam, olvastam, és óvatos lettem másokkal, nem nagyon szeretek szóban vizsgázni se, de már jobb, mint régebben. Közben meg voltak vágyaim, terveim, és egyszer elegem lett, hogy másoktól függ, mit teszek meg, és elkezdtem megvalósítani a vágyaimat, és nem érdekelt, velem tartanak-e. Az első lépés volt a legnehezebb, utána a többi már jött. Aztán idővel lettek olyan emberek, akik elismertek, bíztak bennem, és én is elkezdtem hinni magamban, és beintettem azoknak, akik elnyomtak.

2015. febr. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!