Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt kutyások - Hogyan...

Tapasztalt kutyások - Hogyan tudnám megnyugtatni a kutyámat vagy növelni az önbizalmát?

Figyelt kérdés

Most volt 2 éves, ivartalanított kan. Az a nagy gondom vele, hogy bizonyos helyzetekben beszari, de olyan szinten, hogyha meglát egy kutyát lelapul vagy lefekszik, jobb esetben oson a lábam mellett, rosszabb esetben lecövekel! És nagyon mereven néz, farkát nem csóválja.


Szoktam futtatóra vinni, ott nagyon vidáman eljátszik a többi kutyussal (sőt, itt nagyon nagy az önbizalma is), de ha egy ismeretlen kutya áll a kapunál akkor ugyanígy lelapul! Szereti a kutyákat, fiúkat, lányokat, nagyokat, kicsiket is, de látom rajta, hogy nem érzi magát biztonságban, amikor közeledik egy kutya :( Ha az utca túloldalán megy a másik akkor nem csinálja vagy ha közel ért a másik és megszaglászhatják egymást akkor kiegyenesedik és csóválja a farkát.


De az a baj, hogy sokan félreértik és azt hiszik, hogy támadni akar :( A minap meg este csörtetett felénk egy pasi egy nagy fekete kutyával szóval a kutyából kb. csak a nyakörve látszott, na az enyém mikor észrevette maga mögött lefeküdt és megugatta, biztos vagyok benne, hogy félelemből :(

Hogyan tudnám elérni, hogy ha jön egy másik kutya akkor is biztonságban érezze magát?


Eddig azt csináltam, hogy ha elmentünk egy kutya mellett, jutalomfalatot adtam neki. Kutyasuliban is azt tanácsolták, hogy folytassam ezt a módszert...


Ti mit javasoltok?



2014. szept. 28. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkeppen maradj nyugodt es hatarozott. Ha ezt sugarzod magadbol, o is az lesz.


"Eddig azt csináltam, hogy ha elmentünk egy kutya mellett, jutalomfalatot adtam neki"


Ez rosszul is elsulhet, mert konnyen lehet, hogy a lelapulast juralmazod. A falat segitsegevel tereld el a figyelmet es amikor rad figyel es nem fel, akkor jutalmazd. Ha az en kutyam lenne, hagynam a falatot es helyette amikor elkezd panikolni meg lapul, akkor egyszeruen tovabbviszem a porazzal es nem engedem lapulni, mint ahogy Cesar Millan csinalta a nemet dogos epizodban. Ehhez viszont hatarozottsag es tapasztalat kell.

2014. szept. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod elkezdeni vele a klikkerezést, és amikor már nagyon társította a pozitívumot a klikkerhez, megerősíteni benne a nyugodt viselkedést.
2014. okt. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A nasit hanyagolom, sokkal lazábban viselkedem, nem dumálok hozzá annyit, csak rádicsérek a jó viselkedésre, úgy tűnik ez kicsit javít a helyzeten :)
2014. okt. 9. 11:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Orulok neki, ugyes vagy!
2014. okt. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!