Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van mindentől lelkiismer...

Miért van mindentől lelkiismeret-furdalásom? Hogyan enyhíthetném?

Figyelt kérdés
Legfőképpen a szexuális tapasztalataim szerzése kapcsán jött ez elő. Már első csók után is rosszúl éreztem magam,nem bírtam tükőrbe nézni napokig. Miután először töltöttem együtt az éjszakát egy sráccal napokig rosszul aludtam és mocskosnak,alantasnak éreztem magam. Mit tehetek ez ellen hisz nagyon kihat az életemre? Huszas éveim közepén járok de még nem volt egy normális kapcsolatom emiatt.
2015. febr. 15. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
azért, mert a szüleid közül valamelyik állandóan benned kereste a hibát mindenért gyerekkorodban.
2015. febr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ok.Ez a könnyebb része..mindent a szüleimre kenni.

De mi a megoldás?Mert már egy ideje elköltöztem otthonról de a helyzet mit sem javult.

2015. febr. 15. 21:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk egy szakember, mert tudod jól te is, hoyg ez beteges, semmi rossz vagy bűntudatkeltő nincs a testiségben, ha nem az út szélén két rugóért pippantod a kamionosokat, hanem a pároddal fekszel le.
2015. febr. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem azt jelenti, hogy a szüleidre kened, hanem elfogadod, hogy ők b-ták el, és tudatosan próbálsz továbblépni.

de nem mindegy a magad szempontjából, hogy csak magadat hibáztatod-e a kialakult helyzetért, vagy tudod, hogy ártatlan gyerekként rossz hatások értek, amiről egyáltalán nem te tehetsz.viszont ettől függetlenül neked kell megoldanod a helyzetet.

csak már nem egy magadat hibáztató, a saját önbizalmadat aláásó pozícióból állsz neki megoldani, hanem egy valamivel egészségesebb kiindulópontból.

2015. febr. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Édesapámmal valóban eléggé feszült a viszonyunk már egy ideje és sokszor a lelkembe tiport amit ugyan megbocsájtottam neki de soha nem fogom tudni elfelejteni.Mindezek ellenére nem szeretném olyan dolgokért hibáztatni amiért nem felelős.

Viszon kislányként sokszor rajtakaptam őket anyummal szex közben, sőt volt hogy éjjel "különös" zajokra ébredtem és ez nagyon megviselt akkoriban de azthittem hogy ezt már feldolgoztam...talán mégsem.

2015. febr. 16. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!