Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kérdeznek folyton...

Miért kérdeznek folyton vissza az emberek, ha mondok valamit?

Figyelt kérdés

Én úgy érzem teljesen érthetően beszélek, mégis mindíg "Mi?", vagy "Mit?" A reakció. Ez utóbbi ráadásul eléggé ki tud akasztani.

Példa:

- Miért volt az Erika az irodában?

- Mi?

- Az Erika miért volt az irodában?

- Az Erika?

Úgy, hogy két méterre állunk egymástól....


A másik példa:

Valaki kérdez valamit, a válasszal két szóig jutok, már mondja a magáét, egyik témát a másikba fonva, de se eleje se vége...

Más is tapasztal ilyet? Hogy lehet erről leszoktatni valakit? Baromi idegesítő!



2015. febr. 16. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Mi?


Komolyra fordítva, valószínűleg nem vagy túl határozott és halkan beszélsz.

2015. febr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vagy nem értik, vagy váratlanul éri őket a kérdés, és ez egyfajta reflexes visszakérdezés.

Vagy egy rossz szokás, amíg gondolkozik a válaszon.

2015. febr. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Halkan beszélsz. Ha mindenki folyton visszakérdez, akkor a te beszédeddel van a hiba.
2015. febr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Elso pelda:

Idot akarnak nyerni, hogy megis mit mondjanak.

Sokan igy alcazzak a hallasserulesuket. Visszakerdezessel.

Van aki nem dolgozza fel hamar a hozzaszant informaciot, a visszakerdezessel nyer egy kis idot az agy.


Errol nem hiszem, hogy le tudod szoktatni az embereket.


Masodik pelda:

Valaki kerdez, nem kivancsi a valaszodra, nem erdekli mi a valaszod. O csak sajat magaval van elfoglalva, ezert beszel magarol vagy egesz masrol.

Pl. hogy vagy? Jol, koszi, de..

Nem erdekli, akkor sem erdekelte mikor megkerdezte, szokasbol, kerdezte.

Viszont o rogton elmondja neked, hogy hol faj neki, milyen surun.

Leszoktatas: Szemebe nezel, kedvesen, nem felemelet hanggal, kozlod vele, hogy nem fejezted meg be a mondanivalodat. Varsz fel masodpercet, hogy hatasa is legyen, es tovabb mondod amibe belekezdtel. ertelmesen, nem elnyujtva. Mikor befejezted, akkor megkerded, hogy a kedves illeto mit akart kozolni veled, kegkered hogy folytassa. Te meg persze, szepen hallgatod, kituno erdeklodessel.

2015. febr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A halk beszéld mellett még lehet hogy túl gyorsan beszélsz, illetve lehet hogy nem jól artikulálsz/tájszólással beszélsz. Illetve ezek bármilyen kombinációja. Én is találkoztam már olyan emberekkel, akiket egyszerűen nem értek. És van hogy többször is el kell velük mondatni.
2015. febr. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem tök másról van szó, lehet lepontozgatni. Lehet kellemetlenül érinti őket a kérdésed, mert felidéznek bennük valamit, ami számukra kellemetlen. Ez lehet egy jellemvonás benned, bennük, vagy a szituban.


Ugyanarról az emberről van szó, vagy az utolsó egy családtagod?


Az Erikás kérdésnél pedig megváltoztattad a szórendet és nyomatékos lett a személy neve, egy ilyen kérdés persze, hogy meglepő.. ezen gondolkodtál már?

2015. febr. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

3.mas válaszoló, én ugy érzem teljesen érthetöen beszélek, de a mondtatod másdik fele elgondolkodtatott.

Az Erikás kérdés csak egy példa volt, nem történt meg, de ilyen típusuból rengeteg adódik.


Egyébként ez nem egy emberrel történik, sajnos sokkal, család m.hely stb...

2015. febr. 16. 16:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Ma újra néztem a kérdésedet és megpróbáltam elkepzelni h visszakerdezek feléd. Szerintem idegesíteni akarnak. Szimplán az ego. Nem akarnak valaszolni. "Miért, visszakèrdeznek? Állandóan?" Időnyerés. A szeretet/koncentráció/ szándék bizonyos fokú hiánya. Sejtésem szerint egy közösségben -vagy többen- hajlamosak az emberek így viselkedni, ha valakit gyengének találnak. Elég ha valaki elkezdte egyszer, ha az illetővel meg lehet tenni, akkor vérszemet kapnak. Ha esetedben is ez van, akkor legyél sokkal határozottabb ne adj magadon fogást amikor témázol s legyél jóval egyszerűbb azzal nem tudnak majd mit kezdeni s leszoknak lassacskán.
2015. febr. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ez utóbbi tanulsásos volt, el fogok gondolkozni rajta!

Mindenkinek köszönöm a válaszokat, zöld kéz mindenkinek!

2015. febr. 20. 06:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!