Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit gondolnátok róla? Egy...

Ti mit gondolnátok róla? Egy balek vagy csak kedves?

Figyelt kérdés
Megkérsz valakit, hogy csináljon meg neked ezt-azt, már ha van kedve. Olyan munkát, amiért alapból másnak fizetnének. Te is megkérdezed, hogy mivel tartozol, mire ő mindig csak azt feleli, hogy semmivel, szívesen tette. Akkor ő most csak kedves, jószívűen megcsinálja ingyen vagy egy szerencsétlen balek, aki úgyis megcsinálja ingyen a munkát és ki lehet használni erre a célra? (Azért hozzáteszem olyan munkáról van szó, amit tényleg szívesen csinál, még ha sok idejét el is veszi)
2015. febr. 21. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Kedves, balek csak akkor lesz, ha jön egy olyan ember, aki ezt szánszándékkal kihasználja, ő meg hagyja.


Nekem is volt már olyan, hogy más munkáját megcsináltam kedvességből (meg én is szeretem a munkának azt a részét, és ő tele volt feladatokkal), de amikor próbált belőle rendszert csinálni, akkor elküldtem, hogy van saját munkám, köszönöm szépen.

2015. febr. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
pl kedvességből családon belül bárkinek megszerelem a számítógépét anyagárért) viszont ha ezt egy vadidegen kérné, akkor a válaszom nem lenne, avagy pénzt kérnék érte.
2015. febr. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem egyszeri esetről van szó, de azért rendszer nincs belőle (egyelőre). És nem is családon belüli, hanem csak egy kedves ismerősi viszony. Viszont annak, aki a munkát elvégzi, nem kerül semmibe, csak időbe.
2015. febr. 21. 18:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem balek, az csak kedves.


Ha cégeknek is dolgozik, ott biztos elkéri a pénzt a munkájáért, különben nem lenne pénze semmire.

2015. febr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elsőbbrendű oknak a kedvességet gondolnám persze nem utolsó szempont a munka szeretete sem de ha kicsit viharosabb vizekre evezünk mondhatnám azt hogy alázatból vagy megfelelési kényszer miatt teszi
2015. febr. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!