Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jó ember és önzetlen szeretnék...

Jó ember és önzetlen szeretnék lenni mégis vannak beteg gondolatim akkor rossz vagyok?

Figyelt kérdés

Miért vannak olyan gondolatim amit ha mondjuk valaki érezni a közelemben hogy épp mire gondolok akkor felsikoltana, és közeli barátaimról és rokonok közelében is van bennem "sötétség".

És akkor szól közbe a jó énem hogy "jézusom, te normális vagy?"

De néha a rossz és gonosz gondolatok/történések is mosolyt csalnak az arcomra.

De megtenni már nem tenném meg mert együttérzek az emberekkel és egyből inkább megvédeni szeretném és akár meg is halnék egy idegen emberért is. Vagy mondjuk ha látok a házban egy pókot akkor én mindig inkább a wc helyett kiviszem egy biztonságos helyre nehogy baja essen ugyanakkor amikor előszőr meglátom arra gondolok hogy agyontaposom de nem teszem meg.

Vagy ha unokatestvéremet fogom a karjaimban akkor arra gondolok mi lenne ha egy kanállal átszakítanám a kutacsán a bőrt is kienném belőle a még meleg agyvelejét, de persze utána egyből a pozitív védelmező jó énem szól közbe aki viszont azt mondja hogy amíg az ölemben van és már elaludt nehogy megmozdulj és felébreszd a kisdedet még akkor sem ha a tagjaim már el van zsibbadva a folyamatos mozdulatlanságtól és meleg szeretet önti el a szívemet.

Mindenki aki ismer az jónak ismer mert így szoktam cselekedni, de hogyan lehetne elűzni ezeket a gondolatokat hogy csak a jó maradjon bennt is? 20/f


plusz kérdés: ha ezt megtudnátok egy emberről aki lehet akár a párotok is hogy ilyen gondolatok is relytőznek benne akkor tudnátok őt még szeretni vagy inkább félnétek tőle és otthagynátok?


2015. febr. 27. 12:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mesélsz még milyen gondolatok járnak a fejedben?
2015. febr. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

hát nem rossz vagy hanem inkább semleges. amúgy nagyon durván betegek ezek a gondolatok :D

tetszik

kár hogy nem vagyok meleg

2015. febr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Ismerõs helyzet de szerintem mindenkinek vannak sötétebb gondolatai. Csak vigyáz hogy mindig magadban tartsad.
2015. febr. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Sötétség nélkül nincs fény. A világ nem fehér és fekete, hanem szürke. Nem az vagy amit gondolsz, hanem ahogy cselekszel. Sötét gondolatai mindenkinek vannak.

(najó, azért a kanalas dolog kicsit erős volt XD)

2015. febr. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Elsőre az ugrott be hogy te valójában nem a kérdésre szeretnél szeretnél válaszolni, valójában csak szórakozni jöttél ide és/vagy kielégíteni a saját beteg fantáziád. Vagy valakinek mutogatod a kérdést és betegnek tartasz, esetleg azt várod hogy írjak még valamit aztán akkor rámvághatod hogy "igen, pfúú te tényleg nem vagy normális fejbe kéne lőni vagy dunába lökni betoncsizmában, akasztani, kínozni stb stb tehát én is kérdezhetném hogy voltaképpen miért szeretnéd hogy írjak még a gondolataimról? És azt is hogy gondolom nem a pozitív dolgokra vagy kíváncsi, mert az neked nem annyire érdekes, így van?
2015. febr. 27. 12:51
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez elsőnek ment.
2015. febr. 27. 12:52
 7/13 anonim ***** válasza:

Hat ja, a kanalas-meleg agyvelos tema azert eleg neczes, de szerintem nincs akkora gaz.

Azt hiszem mindenki eljatszott mar a gondolattal, h kinozna meg egy ellenseget, attol meg nem tesszuk meg. Addig nincs baj, mig nem tesszuk meg. :)

Szerintem nincs veled nagy gebasz, ez valahol normalis. Akkor lenne gond, ha atbillenne a negativ fele, vagy elveszitened a kontrollt. Probald a beleerzo-kepessegedet fejleszteni. En probalom elkepzelni az adott ember hatteret, h mi motivalhatja, miert lett ilyen stb.

Nagyon birom, ahogy fogalmazol, a sok idiota utan feludules egy ilyet olvasni. :)

2015. febr. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Ensam skog ***** válasza:

Nekem is ilyen gondolataim vannak. Végre tudom, hogy ezzel nem vagyok egyedül. Az hogy ilyenek jutnak eszedbe szerintem csak a kreativitásodra utal, egy minimális elfolytott negatív érzésekkel fűszerezve. Amíg tudod ezeket uralni addig nincsen semmi gond. Az a szép a gondolatokban, hogy bármit megtehetsz bennük mint az álmaidban következmények nélkül és senki sem tudja meg ha nem mondod el. Végső soron döntéseink és tetteink határoznak meg minket. Lehet, hogy arra gondolsz agyon nyomod a pókot de még se teszed. Előbb utóbb automatikusan berögződik, hogy vidd ki valahova és eszedbe se fog jutni, hogy agyon nyomd.

Nem zavarna, ha kiderülne a nem létező páromról, hogy ilyenekre gondol, főleg, hogy nem teszi meg ezeket és nem gondolja komolyan. Ha nagyon el akarod űzni akkor meg meditálnod kell. Az az elme kondi terme. 24F

2015. febr. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Első vagyok. Soha nem jutns eszembe ismeretlenül bárkit is megsérteni, sajnálom, hogy ez jött le. Nem azért tettem fel a kérdést, hogy később degradáljalak. Nagyon empatikus vagyok, szeretek segíteni embereken, es a dolgok mögé látni. Az igazság az, hogy van egy barátom, aki hasonló gondokkal küzd azthiszem, és próbálom őt megfejteni, de lehet rossz ötlet volt vegyíteni titeket.

A kérdésre valaszolva: lehet félnék, de a szeretet győzne.

Minden jót!

2015. febr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hm bocs feltételeztem, csak nem igazán tudtam mire volni hogy ugyan miért meséljek neked több borzalmat, ez miért segítene jobban megérteni? :D Ezért kezdtem el filózgatni rajta hogy miért szeretnéd hogy mondjak még neked..
2015. febr. 27. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!