Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megoldhatatlan probléma?

Megoldhatatlan probléma?

Figyelt kérdés
Adott egy pár ,mindketten 20 felettiek,7 év korkülönbséggel.A nö gyermeket vár,akit bár nem terveztek,megtartják .Rendes emberek,a férfi megbízható,hüséges,nyugodt természetü.Viszont azt kell róla tudni,hogy nagyon lusta,egyszerüen nem akar dolgozni,nem akar a szüleitöl leválni,minimális jövedelme van,de neki ez megfelel ,a szülei bár utálják a helyzetet,mivel tehetösebbek igy nem zavarják el.A nö mivel várandós sok mindent nem tud tenni,de az kizárt,hogy a férfi szülein élösködjön ö is és a születendö gyerek is,plusz nem is jön ki velük ,feszélyezve érzi magát.Amennyit tenni tudott ,az hogy jobb hiján külföldön szervezett le munkát a férfinak ami persze nem felelt meg neki ,illetve kölcsönkért a szüleitöl.Terhessége elött iskolába járt egyébként.Most 7 hónapos terhes,az idegösszeomlás szélén áll mert a férfi semmit sem tesz értük mégis azt mondja szeretné a gyermeket ö felnevelni .Nincs semmije és nem is érdekli nem motiválja semmi.Pl még mindig nem vett semmit a babának ,nem talált (nem is keresett) munkát közel egy éve,azt sem tudják hol fognak lakni.Mindennapos a veszekedés,a nö egy idegroncs,de dolgozni nem tud,a szülei nem tudják hogy ilyen kilatastalan minden,állandòan hazudozik nekik a férfiról mert nem szeretné ha a fejéhez vágnák hogy felelötlen,el kellett volna vetetni stb.Pedig szép lenne minden ,szerették egymást.Most talán albérletbe fognak költözni abból a pénzböl amit a nö kapott a rokonoktól dehát az is véges,nem akkora összeg és a férfi nem valószinü ,hogy dolgozni fog.Mit tennétek a nö helyében?Semmi megoldást nem látok.

2015. márc. 4. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát, Miért nem gondolkodtál ezzen előbb?

Ha nem megy el dolgozni csak rosszabb lesz.Nem ösztönzi,hogy jönn a baba? És majd valamiből megkell élnetek? Albi?Azt fizetni is kell!

2015. márc. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ezzel sajnos most nem segítettél ,természetesen mielott elvállaltá a gyermeket elötte átbeszéltek mindent.akkor még más volt a hozzáállás aztán azóta sem történt semmi.pedig nem kellene tulzottan megeröltetnie magát mert sok a segítség szerencsére de senki sem milliomos sajnos hogy eltartsanak több személyt.köszönöm.a választ
2015. márc. 4. 18:55
 3/8 anonim ***** válasza:
A hozzáállás alatt azt érted,hogy megbeszéltétek,hogy dolgozni fog vagy dolgozott még akkor?
2015. márc. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
mikor felmerült a kérdés ,hogy tartsuk meg ,rákérdeztem hogy mégis miböl neveljük fel?erre ö igérgetett hogy akkor minden megfog változni ,dolgozni fog,összeköltözünk mindent megoldunk.nos a "lelkesedése" azóta sem lankadt a gyermek ês a nö iránt,de nem változtatott semmit,nem dolgozott akkor sem már hónapok óta és azóta sem,internetes "munkából" van némi jövedelme az arra jò,h tankoljon pl amúgy sincsenek nagy igényi otthonülösebb fajta,káros szenvedélyei sincsenek,intelligens kedves ember egyszerüen nem fér a fejembe.
2015. márc. 4. 19:16
 5/8 A kérdező kommentje:
bocs hogy egyszer E/1-ben máskor E/3-ban irok:D
2015. márc. 4. 19:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Sokat én se segítek,de..

1. Szerintem mindenképpen mondjál igazat a szüleidnek.

Egyrészt úgy is kiderül...másrészt mással is előfordult már ilyen...megértőnek kellene lenniük.

..és főleg jön egy baba..szeretni kellene már most. Rá koncentrálni (úgy értem szüleidnek az kellene, hogy eszébe jusson: unoka !..és nem az, hogy miért nem vetetted el.)

2. Meg bízható a párod? Biztos?, Intelligens? Biztos?

Ahogy leírtad, az alapján maximum megbízhatóan lusta, és így semmiképpen sem lehet intelligens.


Esetleg...de nagyon esetleg..ha meg lesz a baba (, nem "egy gyerek", hanem "az ő gyereke tényleg")..az talán javít a helyzeten...de ez csak tipp, erre nem mernék kölcsönt fel venni....csak az jut eszembe, hogy Türelem, ha már annyira szereted.


Ha a szüleiddel megbeszélnéd a valóságot szerintem nem lennél annyira magad alatt.

2015. márc. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

..Szóval először neked kellene azzal megbékélni, hogy jön egy baba, aztán együtt a szüleiddel..és akkor már egy családi dolog lenne az egész...és nem lennél ennyire egyedül.

...a párod pedig éretlen...de az érettek az éretlenekből lesznek.. :)

2015. márc. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nem lesz könnyü ,de belátom ez az egyetlen megoldás.én megbékéltem a gyermek gondolatával de próbáltam fenyegetözni mindennel hátha észbekap a párom(pl örökbeadâs) akkor azt mondta ezzel tönkretenném az életét.remélem igazad lesz és észbekap annyira bizom benne,szép életünk lenne és ha látnák rajta a törekvést ,akkor a szülei is sokat segitenének szerintem.beszélnem kell a szüleimmel bár ök mindig is kicsit "elhanyagoltak" ,ha valami nem ment mindig én voltam a hülye ,nem vagyunk sajnos az az összetartó család.de azért nem vészes a helyzet!nem adom fel:) köszönöm a válaszokat.
2015. márc. 5. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!