Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megoldhatatlan probléma egy...

Megoldhatatlan probléma egy 14 éves lányt rendszeretetre nevelni?

Figyelt kérdés
Külön szobája van és kezd a környezetében nagyon igénytelen lenni.
2011. febr. 7. 17:01
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
81%
Szerintem azzal sajnos már elkéstél.
2011. febr. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Bár nekem nincs gyerekem,de akárhány ismerősömnek ilyesmi problémája volt,Én oldottam meg azzal,hogy mondtam a kiscsajnak,hogy hú de ciki lesz majd ha lesz barátod és meglátja ezt a kuplerájt.Szóba se akar majd állni veled(mármint a lánnyal)egy sem.Ezt akkor is sikerrel alkalmaztam ha nem akart fogat mosni valamelyik.
2011. febr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
25%
adj a kezébe söprűt, lapátot, a netet húzd ki... aztán mondd meg neki, hogy amíg nincs rend nincs net... nálam bevállt
2011. febr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Viki233 ***** válasza:
0%
első próbálkozás:beszélni vele h ez így nem lesz jó, mert ez az ő érdeke is és jobban érzi majd magát egy tiszta szobában mint egy undorítóan koszos helységben.senki se fog utána takarítani mert az az ő dolga.ha nem sikerül akkor a második:szobafogság,nem mehet sehova sem csak pisilni ,és tisztálkodni és mikor épp kaja van akkor a családdal lehet.ha ez sem megy:akkor egy apai pofon hátha észhez tér.
2011. febr. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

14 évesen nálam is rohadt nagy kupi volt. Nem vagyok büszek rá, de esküszm nektek, egyheti használt zsepigyűjteményt dobattak ki velem hétvégente a szüleim, almacsutkát, minden egyebet. Akkoriban nem tartottam nagy dolognak. Nekem is mondták azt a "majd a ha a pasid meglátja" dumát, tehát ez nem a spanyol viasz, de nálam nagyon nem használt (a húgomnál sem), mert hosszútávon nem segített. Amikor átjött a barátom, elpakoltam minden szirszart a nagy szekrényem aljába, ha elment aznap vagy másnap, kinyitottam a szekrény és dőlt ki minden. Rá lehet parancsolni hogy tegyen rendet, de amíg magától nem alakul ki nála addig alapjaiban nem fog változni.


Nálam akkor változott meg minden amikor sját lakásom lett. Most már 27 leszek, és mindig rend van és tiszta minden, mert már utálom a saját lakásomban a kupit. Sajnos ilyen vagyok, ez kellett ahhoz hogy rend legyen. De azért sok szerencsét, próbálj ki midnent, hátha segít, nem lehet tudni. Mindenesetre az én példám azt mutatja hogy azért mert valaki 14 évesen szamárfészket tart a szobájában, ha felnő benő a feje lágya :)

2011. febr. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Én is 14 éves vagyok, és általában nálam is nagy a kupi, de aztán mikor már nem tudom bevetni az ágyamat, mert teli van könyvekkel, amiket nem tudok letenni az íróasztalra, mert az is tele, és mikor már a székre sem tudom tenni mert azon meg ruhák vannak, kitakarítok.

Szóval ha ráhagyod, tudom, idegesítő, csinál egy nagy kupit, és ha már mozdulni sem tud majd, kénytelen lesz kitakarítani. Elvégre, az ő szobája, ha ő kupiban akar élni, hát tessék, velem is így vannak :)

Viszont, ha a szobáján kívül is szemetel, akkor már nagyobb a gond, erre viszont nem tudok mit tanácsolni. Esetleg tv/gépmegvonás, hasonlókra tudok gondolni, amik nálam hatnának.

Üdv, 14/L

2011. febr. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
17.19. vagyok, nálam is nagy szigot volt pedig, mert engem még az érettségi nyári bankettről is hazahívtak telefonon mert kupi volt mire hazaértek szüleim, ezért felhívtak hogy azonnal hagyjam ott az osztálypikniket és menjek haza takarítani. Hazaentem, megcsináltam. Két napig rende is volt, aztán megint nem.
2011. febr. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is egyész tinikoromban oltári kupi volt a szobámban, minden nap veszekedett velem anyám, de nem használt semmit. Amióta saját lakásom van, minden pénteken 4 órán át takarítok, pedáns rendet tartok. Szerintem mindenki egészen máshogy áll hozzá, amikor már a SAJÁT lakásáról van szó.
2011. febr. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
57%
én meg már lassan 17 leszek és egyre nagypbb a kupi, de a külsőm is ilyen szintü, az öltözködésem is, és hiéába pakolok el, utána nem találok semmit, utálom a rendet és a csilivili tisztaságot :) ez van, rendet csak a hülye tart, az okos uralja a káoszt! :D
2011. febr. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
65%

Viki233 <- ugye szarni is kimehet nem csak pisilni?

Ételt adsz be a cellájába? Jó érzés lehet neki biztos....

2011. febr. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!