Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Alkalmatlan vagyok az életre?...

Alkalmatlan vagyok az életre? 20 éves vagyok és nem tudom, hogy milyen szakot/szakmát tanuljak?

Figyelt kérdés

20 éves srác vagyok. Érettségi után az ELTE-re jártam programtervező informatikus szakra, mert mindig is érdekelt az informatika, viszont rájöttem, hogy a matekos része nagyon nehéz, és a programozás sem érdekel annyira. Tavaly szeptemberben egy másik egyetemen kezdtem el tanulni egy gazdasági szakot. Ezt szeretem, érdekesnek tartom, az egyetlen probléma az, hogy nem fogok tudni vele elhelyezkedni, mert évente több ezren végeznek ezen a szakon, és nem ad semmilyen területen komoly tudást. (Gazdálkodás és menedzsment szak)

Most azon gondolkodok, hogy jövő tavasszal megint felvételizek (idén már nem tudok, mert február 15-ig kellett jelentkezni), de 1: nem tudom, hogy milyen szakra 2: jövőre már 21 éves leszek, és így kb 24-25 évesen lenne diplomám...


Egy csődtömegnek érzem magam. Mit tegyek?



2015. márc. 7. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a gazdmen tetszik szerintem érdemes megcsinálni, és azt kombinálni valami egyedibb szakkal.
2015. márc. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
sok embernek 20 évesen még 8 általánosa sincs meg. De mennyinek nincs érettségije sem ... Miért lennél csőd tömeg? Van aki 30 évesen találja meg azt ami őt boldoggá teszi. De lényeg hogy kutasd . Tudd hogy téged milyen munka / hivatás tesz boldoggá és csináld meg. Sok embernek van szakmája munkája de ugy megy be dolgozni hogy á tököm se akar munkába menni... Szerintem ők a csődtömegek.
2015. márc. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Marha sok ember van, akinek 24-25 évesen lesz diplomája, és akkor mi van? Ilyen az építész kar is, 18 évesen kezded, 5 éves, leghamarabb 23 évesen végzel. Csak éppen a legtöbb ember 19-20 éves mire elkezdi, és az 5 helyett 6-8 az átlag elvégzési idő. És ahogy a diploma sem garancia mindenre, nélküle is lehet a tudást kamatoztatni, és lehet dolgozni is.


Ráadásul a legtöbb szak ilyen, ad egy átfedő tudást, mindenbe belekap, magadnak kell meghatároznod az irányokat, amik érdekelnek, és fejlesztenéd benne magad. A lehető leghülyébb ötlet fél-egy évente váltogatni a szakokat, mert akkor tényleg oda jutsz, hogy elpazaroltál egy csomó időt a semmire, max akkor érdemes váltani, ha tudod mit akarsz. De én mindenképp befejezném a szakot amit elkezdtem, és mellette is lehet fejlődni, vagy elmenni gyakorlatra, akkor megismernek és bedolgozhatod magad.

2015. márc. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A mai világban nem úgy megy mint anno, hogy az ember elvégez egy oskolát, keres egy munkahelyet és onnaqn megy nyugdíjba. a legtöbb ember 30 éves korára volt már minden, irodista, csapos, kertész, lovász, juhász, madarász.


Azt hsizem az a te bajod, hogy túl messzire tervezel. Azt próbálod előre látni, hogy mi lesz veled 20-30 év múlva, de ez nem így meg. Lehet még föl se találták azt a szakmát amiben jó leszel pár év múlva.


Nagyjából azt már tudod, hogy mi az útirány-reálos vagy, de azért nem az android fajtából. Ez tökre okés.


Én azt tanácsolnám, hogy menj, láss világot és dolgozz valamit. Próbáld ki, milyen típusú munka az, ami leginkább megfelel neked. Íróasztal mögött ülnél vagy inkább rohangálnál fel s alá egész nap? Szeretsz emberekkel beszélni? Ugyanazokkal sokáig, vagy inkább sok különböző személlyel, de röviden? Szabad ég alá vágysz, vagy nem bírod az esőt-szelet, és inkább fedett térben lennél? Mitől undorodsz inkább a kajaszagtól vagy a hosszú számsoroktól?


Ezek alapján tudsz találni magadnak valami olyat, ami megfelel. Lehet nem olyan specifikus mint a kutató tengerbiológus aki az angolnák hasán lévő pöttyöket tanulmányozza, de ez is valami.


Fiatal vagy, van egy csomó lehetőséged. Még akkor is, ha nincs sok pénzed. Akkor menj önkéntesnek, ott kapsz lakást, ételt és a zsebpénzt össze tudod spórolni.

2015. márc. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Biztos jómódúak a szüleid és nekik akarsz megfelelni. Én a helyzetedben 3 dolgot vennék figyelembe. Mi érdekel, mit szeretnék csinálni, mennyire fogok tudni elhelyezkedni ezzel a szakmával. Nekem "csak" szakmunkásom van de rájöttem mást szeretnék csinálni, tavaly befejeztem egy okj képzést, elmentem null pénzért gyakorlatra egy vállalkozóhoz és most már konyítok a dolgokhoz és szeretem is. Szóval megérte! Sok sikert.
2015. márc. 10. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!