Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hisztek a véletlenekben?

Ti hisztek a véletlenekben?

Figyelt kérdés
Én nem.:D szerintetek vannak véletlenek? szerintem mindennek van oka h pont úgy történik magyarul nincs olyan h ez pont véletlen.. :D ti hogy látjátok?

2015. márc. 8. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Én igen.
2015. márc. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is hiszek benne. Amikor Angliába mentem az osztálytársaimmal soha nem buszoztam ott. Fe egy nap megkérték hogy menyjek Velük és pont ott a buszt várva ismertem meg a férjemet.
2015. márc. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az élethez kell a véletlen és a szerencse is.
2015. márc. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
A Sorssal könnyebb mindent megmagyarázni, olyan ez mint a végtelen, van amit az emberi agy nem képes felfogni.
2015. márc. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek benne. Mindig úgy érzem, hogy csak rajtam múlnak a dolgok.
2015. márc. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 pelgrim ***** válasza:

Nem hiszek a véletlenben. Véletlennek nevezzük az eseményeket, melyeket nem tudunk megmagyarázni. Valójában minden egy szilárd törvény szerint történik. Mikor olyan dolog történik, amit nem tudunk megmagyarázni, akkor röviden tűnődünk fölötte de csakhamar a véletlenek kategóriájába soroljuk és megfeledkezünk róla. De ha egy ilyen esemény nagyon szembetűnő, akkor a vallásos emberek természet fölöttiről, isteni beavatkozásról, csodáról beszélnek, míg a szkeptikusok csűrik-csavarják a dolgot, csakhogy ne kelljen elismerni, hogy nem tudják megmagyarázni.


Ilyenkor egy magasabb rendű természeti törvény érvényesült. Ez a törvény alkalomadtán bármely más természeti törvényt felülír, és egy ilyen alkalom lehet egy értelmes lény mint az ember utasítása. De az ember nem ismeri ezt a törvényt, ennek következtében ez a törvény csak véletlenszerűen érvényesül.


Az embernek módjában áll megismerni ezt a törvényt, és tudatosan alkalmazni, de csak nagyon kevesen érdeklődnek iránta, hogy megismerjék, mert ez a törvény a hiten alapul – nem egy vagy más vallás tanításában való hiten, hanem egyszerűen a szó legszorosabb értelmével a saját lehetőségeiben.


E törvény ismeretével az ember átléphet a következmények világából az okok világába. Míg korábban tudata vagy ismerete követte a tényeket, e törvény ismeretével és tudatos alkalmazásával a tények követik tudatát.

2015. márc. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!