Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ti hisztek a véletlenekben?

Ti hisztek a véletlenekben?

Figyelt kérdés
Mostanában ez sokszor felmerül. Ti hisztek abban, hogy vannak véletlenek? Véletlen ha valakit meglátogatok, és soha nem tudok vele találkozni?

2014. dec. 8. 23:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, veletlenek nincsenek minden okkal tortenik, a megfelelo idoben:-)
2014. dec. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
különböző időpontban, időben, mindig máskor, régebben is, és nem sikerült.
2014. dec. 9. 00:17
 3/8 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Valódi véletlen csak az lehet, ami teljesen független a kauzalitástól. Nem hiszem, hogy létezik ilyesmi, bár a spontán szimmetriasértés, amit nem tudok, mit jelent, állítólag ilyen dolog lehet.


Praktikusan az előreláthatatlan eseményeket nevezzük véletlennek, valamint azokat az eseményeket, amelyek kiváltó oka visszafejthetetlen. Miért ne hinnék ebben?

2014. dec. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elso vagyok, mi az kauzalitas meg szimmetriasèrtès?


Ha nem tudok valamit mindig megkerdezem:-)))

2014. dec. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ozmium42 ***** válasza:
100%
A kauzalitás az ok-okozatiság. A szimmetriasértésről én sem tudom, mit jelent, ezért fogalmaztam úgy, hogy állítólag. Fizikai fogalom, valamilyen fizikai jelenséget leíró függvény lehet szimmetrikus, ami azt jelenti, hogy valamilyen transzformáció után az eredeti függvényt kapod vissza. Az ősrobbanást akarják azzal magyarázni, hogy a szingularitás szimmetrikus volt, és a spontán (ok nélküli) szimmetriasértés miatt vált instabillá és robbant fel.
2014. dec. 9. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A harmadik válaszban szerintem minden benne van ami lényeges.


Nyilván nem így volt elrendelve, ha ez volna a kérdés.

Meg nem kell arra sem gondolnod, hogy mindenki menekül tőled.

2014. dec. 9. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Engem egy régi barátnöm be akart mutatni az egyik fiú haverjának, mert látott rólam egy képet és tetszettem neki. Négy éven keresztül próbáltuk összehozni a találkozást, egyszer sem sikerült. Sokszor olyan pici dolgon múllott a dolog, hogy elképesztö. Pl. volt, hogy eljött a találkozóra ( iskola egyik folyosója), de rossz emeleten keresett. Vagy egy iskolai ünnepségen pár méterre voltunk egymástól (tömegben), a barátnöm aki mellettem állt, látott mindkettönket, de a srác és én nem találtuk meg egymást. Vagy éppen az, mikor a srác telefonfülkéböl felhívta a bnömet, hogy itt van a hàz elött álló fülkénél, most menjünk le. Lementünk, már nem volt ott. Valami fontos dolga akadt :-) A vége felé már csak azért mentem bele a találkába, mert kíváncsi voltam, hogy most hogyan fog meghiúsulni a dolog :-)

Egy reggel motorral ment a boltba és összeütközött egy autóval, meghalt. Soha életemben nem láttam azt a srácot, csak egy homályos és sötét fotót láttam róla, neten se volt fent sehol. Nem tudom mi lenne ha sikerült volna találkoznunk.

2014. dec. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ez most megrázott. :(
2014. dec. 9. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!