Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A lustaságtól, depressziótól...

A lustaságtól, depressziótól meg lehet butulni?

Figyelt kérdés

Nem műveltségre gondolok, hanem intelligenciára. Úgy érzem egyre nehezebben tanulok, pedig még csak 17 éves vagyok. Óvodás koromtól 5. osztályig kitűnő tanuló voltam. Könnyen ment megjegyezni dolgokat. Ha órán odafigyeltem az is elég volt hogy 100%-os teszteket írjak. Lelkes voltam és szorgalmas. Aztán bizonyos okok miatt (nem számítanak a kérdés szempontjából) ötödikben befelhősödött a lelki világom, semmi nem érdekelt, nem tudtam koncentrálni, lelkesedni, és bekerültem egy ilyen zombiszerű állapotba. Csak úgy voltam és nem hagyott ez a nyomasztó érzés és a negatív gondolatok. Ez a jegyeim romlásához vezetett. Azóta ez visszatérő állapot.


Amit észrevettem és aggaszt, hogy kiskoromban jobban mentek a logikai játékok (amikhez általában nem kell lexikális tudás, csak a szabályokat kell ismerni) és most már szinte idegesítenek.


Azt olvastam hogy az ember IQ-ja adott és nem lehet nagyon változtatni rajta.

Akkor viszont hogy lehet hogy régen jobban mentek az ilyen logikai játékok? Nem mintha régen gyakoroltam volna őket. Az agy "edzettségétől" függ ez? Mindig is buta voltam csak a hozzáállásom miatt ment könnyen a dolgok megjegyzése, megértése vagy "ellustult" az agyam?



2015. márc. 15. 16:50
 1/8 piriiiii ***** válasza:
24%

Hát, a depresszió eleve mindenben lehúz, szóval igen.

A lustaság viszont szerintem butaságból ered, és nem a buatság a lustaságból.

2015. márc. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ajánlom megtekintésre Molnár Krisztián videóit.
2015. márc. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ami nem érdekel azt nehezebben tudod tanulni. próbáld meg visszanyerni az érdeklődésed és megint ugyanúgy menni fog
2015. márc. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

nem inkább arról van szó, hogy motiválatlan vagy? depresszió nem "lustaságot" hoz, hanem gyakran érdektelenséget, beszűkültséget. és ez adódik össze azzal, hogy tompulnak a reflexeid, rövidebb ideig tudsz koncentrálni és nem is olyan nagy hatékonysággal stb.


másrészt, hidd el az, hogy valaki intelligens, talpraesett, 'okos' ember vagy sem, az nem egy IQ értéken múlik. az IQ bizonyos területeket mér.

például eléggé nagy mértékben figyeli a rövidtávú memóriát. (és a szabálykövetés-féle logikát, ahogy írod.) namármost, a depresszió egyik jellegzetes tünete, hogy szétesik az ember figyelme. a stressz, a rosszérzés nem kedvez a jó rövidtávú memóriának, sem másnak.


ettől még nem vagy 'buta' vagy kevésbé intelligens.

egyszerűen csak tompa vagy, ahogy írtad, 'zombiszerű'. nem arról van szó, hogy valóban mínuszba kerülnél. hiszen depresszív állapotból is ki lehet kerülni, igaz, nem csettintésre és nem két perc alatt. megfelelő segítséggel vissza tudod szerezni a korábbi hozzáállásod a világhoz, ez egészen biztos. hiszen másoknak is sikerül(t).

2015. márc. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kiskorodban még sok dolog új volt és hajtott a tanulásvágyad. Most már kialakult benned az érdeklődési köröd, amihez értelemszerűen van motivációd tanulni.


Az én esetem az, hogy középiskolában matekból bukdácsoltam, de történelemből dicséretes voltam.

2015. márc. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, motiválatlan vagyok, úgy érzem semminek nincs értelme és sokszor semmihez sincs kedvem, de ezt mások mind lustaságnak látják. És körülbelül ugyanazt a végeredményt hozza.

2015. márc. 15. 20:08
 7/8 anonim ***** válasza:
////****** én is ilyen vagyok:S egy az egybe
2015. márc. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó olvastad, határozottan kijelenthető a kísérletek és az agykutatási tudományos munkák alapján, hogy az intelligenciád nem csökkent. A motiváltságoddal van gond, épp ahogy írod. Választékosan és igényesen fogalmazol, érthető a kérdésed és a válasz is benne van a leírásodban. Csupán megerősítésre és baráti támogatásra van szükséged, remélem találsz a virtuális támogatáson kívül cimborákat és lekötöd magad érdekes közösségi programokkal amelyek feldobnak. Múló ez a rossz közérzet ami most rajtad van. Kitartást, ismétlem magam, az intelligenciád megvan, csak kedvet kell keríteni használatához.

Remélem segíthettem és hasznos a válaszom.

2015. ápr. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!