Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziótól el lehet butulni?

Depressziótól el lehet butulni?

Figyelt kérdés

Egyre nehezebben megy a tanulás, nem köt le, pedig érdekel, szeretem azt amit tanulok. Nagyon nehezen tudok odafigyelni rá, a tanulás kész szenvedéssé vált. Amit megtanultam nagy nehezen, azt nagyon hamar elfelejtem.

Régen mindig kitűnő voltam, nagyon könnyen megtanultam mindent, most meg úgy érzem, hogy lassan leépül az agyam..

21L


2015. márc. 1. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Simán.
2015. márc. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne butulásként fogd fel, csak egyszerűen most egy olyan időszakot élsz meg, amikor a belső erőforrásaidat már a depresszió elleni küzdelem elnyeli, szóval nem csoda, ha a tanulásra nem marad sok. De ettől te nem leszel butább, csak a teljesítőképességed ideiglenesen csökken. Ha jobban leszel, ez is javulni fog. Szóval csak arra próbálok utalni, hogy ez nem egy olyan leépülés, ami örökre szólna és csak rosszabb tud lenni. De tudom, hogy ettől még ugyanúgy nagyon rossz, csak talán kicsit kevésbé kilátástalannak tűnő.
2015. márc. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elbutulni nem lehet, de motiválatlanságot, koncentrációs zavart okoz a depresszió.
2015. márc. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tapasztaltam, hogy ideiglenesen el lehet butulni. Nekem is nehezen ment a tanulás és koncentrálás, amíg beteg voltam (sokszor egyébként még beszélni is nehezen tudtam). Aztán eljártam szakemberhez és 180 fokos fordulat következett. Mindent megértettem, gyorsan tudtam tanulni és javultak a tanulmányi eredményeim.
2015. márc. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem. De a szellemi teljesítőképességed csökken. Fontos érteni, hogy ez nem butaság!

Első körben fordulj a háziorvosodhoz, lehet, hogy viszonylag könnyen tud segíteni.

2015. márc. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Járok már pszichológushoz.

Remélem ha meggyógyulok, újra a régi lehetek.

2015. márc. 2. 19:39
 7/7 anonim ***** válasza:
El lehet butulni és el is szoktak, ha nem kezelik valahogyan. Az agysejtek jobban pusztulnak ilyenkor
2015. márc. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!