Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy 19 éves lehet olyan...

Egy 19 éves lehet olyan értelmi és tapasztalati szinten mint egy 25 éves?

Figyelt kérdés
2015. márc. 16. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Értelmi szinten igen. De "tapasztalati szinten" attól függ miben...ha úgy nézzük 19 éves még épp hogy suliból esett ki a 25 éves meg már dolgozik és próbál megélni. Szóval attól függ hogy értve és mire.
2015. márc. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen, bár azért 6 év sok idő, mármint ami a tapasztalatokat illeti, de értelmi szinten semmi akadálya nincs szerintem, bár én sosem voltam buta és mások sem tartottak annak, de én a 20 éves önmagamhoz képest is látok fejlődést magamon, pedig most fogom tölteni a 23-szóval nem telt el sok idő azóta.
2015. márc. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az értelem nem függ össze a korral.Lehet valaki 50 évesen is sík hülye.A tapasztalat az meg egy másik témakör.Nem mindegy például az sem,hogy munkatapasztalat vagy élet tapasztalatra gondolsz.
2015. márc. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Te vagy a 33 éves nő, aki helyett a 19 éves lányt választotta a 25 éves pasi?
2015. márc. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Élet tapasztalat...
2015. márc. 18. 10:41
 6/6 anonim válasza:

Röviden: igen, lehet.

A kérdezőnek viszont vélhetően semennyi élettapasztalata nincs, ha saját magától nem tudja eldönteni ezt a kérdést.


Ismerek olyat, aki 13 éves korában magára maradt, 17 évesen már megszülte a gyermekét, nem véletlenül teherbe ejtették, hanem tudatosan felkészült erre, azóta 12 év telt el és remek anya, jó ember.

És ismerek olyat, aki 30 évesen otthon lakik, egy percet sem dolgozott még életében, a harmadik diplomájáért tanul (egyiknek sincs gyakorlati haszna) és még mindig a tizenévesek életét éli - suli, számítógép, bulik, zéró felelősség.


Szóval az életkor az értelemmel semmilyen összefüggésben nincs, a tapasztalat pedig azon múlik, mikor kezdett önálló életet, mikor vált felelőssé önmagáért és hogyan oldotta meg a helyzetet. Az nem számít élettapasztalatnak, ha valaki tízéves kora óta iszik és cigizik, az viszont igen, ha ő neveli pl. a testvéreit.

2015. márc. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!