Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nagyrészt német vér van...

Ha nagyrészt német vér van bennem németnek vallom magam tudok alap szinten németül akkor német vagyok?

Figyelt kérdés
2014. júl. 25. 00:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi a nemzetiséged?
2014. júl. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Olyan nincs, hogy "német vér" vagy "német gén". Ha egy tudós felboncol egy magyart és egy németet, semmi különbséget nem fog találni.

A nemzetiséget az indentitás határozza meg.


Nekem négy nagyszülőmből 3 teljesen német volt, egy pedig félig. Mégis magyarnak vallom mert Mo.-n születtem, nőttem fel, magyar az anyanyelvem, kultúrám, tradícióim, magyarul érzek, álmodok, gondolkodok.

2014. júl. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
NEM! Nekem dédszüleim nem tudtak magyarul, nagyszüleim jobban tudtak németül, mint magyarul, én nem tudok németül, csak konyha nyelven, kb. alapszint. Ettől nem leszel német.
2014. júl. 25. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Hogy valaki nemet legyen, annak legalabb az anyanyelvenek nemetnek kellene lennie. Kulonben gondolhatod magadrol hogy nemet vagy, csak senki sem fog annak tekinteni.
2014. júl. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

én anyanyelvi szinten tudok németül, felsőfokú nyelvvizsgám és emelt érettségim van. vér szerint úgy tudom, közöm nincs a németekhez, mégis olyan mintha nagyon kicsit én is az lennék :)

de attól is függ, mennyi 'német vér' van benned.

anyukád/apuád/nagyszüleid vagy kid német?

bár szerintem ne valld németnek magad, amíg alap szinten beszélsz csak, mert ez így gázos.. ne vedd sértésnek,de ha nekem valaki azt mondaná, hogy német, én pedig elkezdenék beszélni, hozzá és nem értené, felháborodnék. ha tényleg azonusulni szeretnél velük, tanuld meg jól a nyelvet :)

sok sikert! :)

18L

2014. júl. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 gebasz1 ***** válasza:
Hivatalosan csak ha állampolgár vagy.Amúgy meg Hitler osztrák volt később lett német.Ez kicsit olyan mint zsidó lehet bárki mindegy hogy hol született csak vallásos legyen.
2014. júl. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a szüleid németek, akkor igen!
2014. júl. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem, te magyar vagy, és mindig is voltál, és leszel.

Magyarországon élsz, magyarul beszélsz, magyar állampolgár vagy. (A "nagy magyarok" kíméljenek, hogy ő "magyarabb", mert a 17. századig visszavezette a családfáját, és mindenki színtiszta magyar.)

2014. júl. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!