Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tanácsoltok erre a helyzet...

Mit tanácsoltok erre a helyzetre? Komoly lelki bajaim vannak időszakosan.16/L

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan, hogy mi az oka annak, hogy ilyen lettem, csak feltételezéseim vannak, de.. Mindig az


történik, hogy elmegy a kedvem az egész életemtől, és legszívesebben öngyilkos lennék, viszont legbelül tudom,


hogy ezt nem tehetem meg másokkal szemben (család/barátok).

A depizés oka változó. Az egész két éve történt, mikor 8. osztály év vége felé a legjobb barátnőm elszegült


mellőlem, és mások társaságát jobban élvezte, mint az enyémet. Rajta kívül senki mással nem beszéltem.


Voltak napok, mikor meg se mukkantam, gyedül álldogáltam, csak rajzolgattam, és senki sem figyelt rám.


Valami ott igencsak eltörhetett bennem, párszor meg is vágtam magam, mert "csökkentettem a stresszt". Ez


még nem volt annyira durva.

Bekerültem középiskolába, és észrevettem, jobban kilógok a sorból, mint gondoltam. Lett 1-2 barátom, de nekik


sosem mondtam el semmit arról, amit gondolok. Mert mindig, mikor eltelnek a decemberi ünnepek, egy fekete


folt festi be az életem, egy hosszú téli depresszió. Ebből kijöttem január végére. Májusban furcsa érzéseim


kezdtek előjönni, elgondolkoztam az életemen, azon, hogy a fiúk vagy a lányok jönnek be jobban.. Annyira


lefoglalt ez a téma, hogy 2 hónapon át elmaradt a havim. Belenyugodtam, hogy ilyen vagyok, biszex, vagy mi..


Nem zsörtöltem magam miatta, bár ezt továbbra sem fogadom el.

10. osztályban minden rosszabb lett! A nyaram nem volt túl jó, szánalmas volt, 1-2 személy miatt, és az év


elején olyan stresszben voltam a jövővel kapcsolatban, hogy nem tudtam másra gondolni csak a jövőre, hogy


minden nyugodt, békés, fényes nap elillan, a felnőttek élete tönkretesz engem, elvesztem magam, és


semmiképp sem fogom tudni megállni a helyem.. Januárban a szokásos "suicide season" lépett aktivitásba, halott hangulatom volt, nem beszéltem senkivel, mi több, kerültem az osztálytársaim, csak zenét hallgattam, és én okos csak agresszív, depis számokat, és kialakult bennem az a folyamat, (mostanában egyre durvábbak ezek a löketek) hogy ha túl szomorú vagyok, depressziós - öngyilkos hangulatú, egy idő után bekattanok, furcsa dolgokat mondok, magamban beszélek (pontosabban magamhoz, és néha ordítok, veszekedek) ilyenkor k****nak selejtesnek, mihasznának szólítom magam, és megkérem, hogy takarodjon, ne is létezzen többé. Ma március 18-a van, és utoljára január 1-jén jött meg, azóta szünetel. Azóta lógok a semmiben, már komolyan, nem csak azért vágom magam, hogy levezessem a stresszt, azért is, mert ettől színesebbnek látom a napjaimat, mert élvezem a fájdalmat, élvezem, hogy elmebeteg vagyok és ezt senki se látja, mert mindenki jó kislánynak hisz, akivel nincs semmi gond. De ez nem így van.. És igazából még sok tényező van, amiért úgy érzem az életem ebben a pozícióban, ahol van nem megfelelő az elvárásoknak.

Egy szó, mint száz, meg akarok változni, mert nem bírom ezt az egyszer fent egyszer lent létet, beleőrülök.

Mit kellene tennem??



2015. márc. 18. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne parázz, az egész vsz a hormonjaid nem megfelelő működéséből adódik. Hiszen a kimaradó havi és a nem tudod hova vonzódsz mind azt mutatja, hogy a hormonháztartásod kicsit felborult. Menj el először is egy nőgyógyászhoz. Ne akarj görcsösen bizonyos emberekkel barátkozni, mert sosem leszel boldog. Van hogy Te választasz, van hogy téged választanak. A nemi vonzódás meg majd kialakul, ne erőltess semmit, ha bizonytalan vagy. Akire szükséged van, az majd az utadba kerül. Ne mások elismerésétől tedd függővé, hogy milyen a nyarad, sportolj, egyedül is érezd jól magad a bőrödben. Kirándulj, tanulj nyelveket, akkor lesz jövőd. Ami meg a januárt illeti az mindenkinek depis fekete, mikor az ünnep meg az ajándékok és a jó kaják után visszajönnek a szürkébb napok. Próbáld azt a hobbit megtalálni, ami neked való, addig is stresszlevezetőnek a küzdősport, kickbox-aerobic kiváló. A hormonjaidon kívül nem vagy soványabb az átlagosnál?
2015. márc. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A testsúlyommal nincs probléma..
2015. márc. 19. 19:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet szezonális depresszióban szenvedsz,Elég durvának hangzik ahogy leírtad.Szerintem fordulj orvoshoz,csak ő fog tudni igazán segíteni.Sok szerencsét :)
2015. márc. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Nekem is volt 2 legjobb barátom és 5.-ben átmentek egy szó nélkül egy másik suliba. Nos azóta látom át csak igazán hogy az emberi kapcsolatok milyen önzőek is. Most vagyok 10.-es, de azóta sem vagyok képes igazán osztályban barátkozni. Tudom, hogy változtatnom kellene, de az a sok érdek hajszolt barátság igazán nem hiányzik nekem. Ez egy hülye kör.

Azért probálj barátkozni, a barátok segíthetnek ezt legyőzni. És ha lehet ne vagdald az ereidet, attol még nem fog semmi sem változni. Vagy próbáld meg elviselni azt a helyzetet amiben vagy. Erősödj meg hozzá.

Tudom most elég hülye idézet,de ami nem öl meg, az megerősít.

2015. márc. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Munkissrác válasza:

-Sport:séta,biciklizés,kézisúlyzózás

-Könyvek: bármi

-Zene:jazz, komolyzene, népzene, power metál,rock,pop

Mikor ilyen korú voltam az én barátnőm azzal égetett, hogy egy csibésznek mutogatta magát, mai napig rajtam nevetnek

Munka: a legfontosabb dolgozz!!!

Közösségi oldalak: ne foglalkozz velük

Drog: ne fogyaszd

Társaság: menj színkörbe rossz társaság helyett

Szerelem: a szerelmet a lányok úgyis csak 25 éves koruk körül veszik komolyan

2015. ápr. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Gyere privatba. En is kicsit hasonlo helyzetben vagyok. Valakinek ezekt muszaly elmondd mert hanem meg rosszabb lesz a helyzet es ongyilkossag lesz belole. Fordulj egy felnotthoz, vagy barkihez
2015. ápr. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ha még mindig fennáll a dolog.

1. Nem vagy elmebeteg.

2. Nem vagy jól, beteg vagy -> nem őrült. Ez egy hülyeség. A depresszió egy betegség, nem holmi elmezavar. És aki elmebeteg az sem hibás semmiben.

3. VAlóban meg vannak őrülve a hormonjaid, de ez egy nagyon kis része az egésznek.

4. Beszélj a szüleiddel vagy olyasvalakivel, aki meghallgat és akiben megbízol -> ajánlom a pszichológust/pszichiátert (tökmindegy, hidd el), mert segít és kibeszélheted a bajaidat. Már ezzel segít, hogy meghallgat és objektíven véleményt alkot.

5. Mozogj. A mozgás rengeteget segít. Ez így van. Kényszerítsd magad, ha kell. Ha a tested egészségesebb lesz, a "lelked" is kicsit felszabadultabb lesz.


Remélem, felesleges a válaszom, mert már remekül vagy :)!

2017. ápr. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azóta jobb lett a helyzet?
2021. ápr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!