Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A Budapesti emberek valóban...

A Budapesti emberek valóban másabb mentalitásúak mint egy másik nagyobb városban élő polgár?

Figyelt kérdés

Tegnap eltöltöttem egy fél napot a fővárosban, és komolyan külföldi turistaként bolyongtam, mindent megnéztem, forgolódtam stb Az emberek, különösen a fiatalok eléggé jól öltözöttek voltak, komolyabb ruhadarabokban.


Én Miskolcon élek, nem egy kis város ez sem, de mégis nagy benyomást keltett rám, hogy a pláza 3x akkora mint a miénk, azon belül is az üzletek dupla akkorák.

Az eladók pl segítőkészek voltak nem bunkóztak


2015. márc. 21. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért Budapest egy darab nyugat, nyugati GDP-vel, fogyasztási szokásokkal, stb stb. Mindezt megfűszerezve olcsó piával és gyönyörű városképpel :)
2015. márc. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én született bp-i vagyok, de egy évvel ezelőtt vidékre költöztem, nekem pont hogy elegem lett abból a tolongásból és türelmetlenkedésből ami a fővárosban van. Illetve, vannak jobb és rosszabb helyek Bp-en, de én egy pár nap hazalátogatás után mindig azt kezdem érezni, hogy ez nem normális, a lökdösődés, és hogy szinte ölre mennek egy ülőhelyért a buszon.
2015. márc. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy világvárosban nem lehet általánosítani, de még egy faluban sem nagyon. Minden településen vannak intelligens és bunkó emberek is. A szokásokban azért tényleg vannak különbségek.
2015. márc. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Én meg attól megyek falnak, hogy a nem budapesti (kis betűvel írjuk) emberek azt hiszik, itt mindenki bunkó meg még isten tudja mi.

Elképzelni sem mered gondolom, itt is csak emberek élnek, viszont majd 2 millióan vagyunk bezsúfolva a városba, a belvárosi rész + a tömegközlekedés nyilván zsúfolt, az emberek nem trógernek vannak öltözve (általában, de olyat is látni) és igen, sokkal jobban pörög az élet, mint akár egy megyeszékhelyen vagy egy noname falucskában. Valaki árulja már el, hoyg egy fővárosnál miért olyna elképesztően meglepő ez, hogy még külön kérdezni is kelljen?

nyilván elsőre persze aranyos, mikor jön fel a vidéki (értsd: faluról) és nem bírja az agya feldolgozni, hogy azért, mert a buszon épp nincs ülőhely plusz állnak páran, az nem tömegnyomor és nem gyökkettővel vánszorognak az emberek (nyilván van, aki igen, de azt meg lehet kerülgetni), de azért ennyire nem kell seggreülni egy nagyvárostól.

2015. márc. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, ez a válasz igenis elég bunkó és lekezelő volt. Tény, hogy sok nem budapesti szereti hangoztatni, hogy a fővárosban csak bunkók élnek, de itt most pont senki nem írt ilyet. A kérdező semmi negatívat nem írt a városról, sem az emberekről. Ellenben ez a válasz agresszív és lenéző, aminek nem értem a kiváltó okát. (Amúgy én is budapesti vagyok, szóval nem azért szúrta a szemem, mert én magam "seggre ülnék" a várostól.)
2015. márc. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért kelt feltűnést a vidéki emberekben a főváros a természeti és építetett szépségein túl mert kicsiny hazánkban ez az egyetlen világváros. És mint tapasztalta a miskolci kérdező is nagyobbak a plázák, jól öltözöttek többnyire, bár szerintem ez a megyeszékhelyeken is megvan. Az eladók is segítőkészek többnyire mindenhol az országban, ez alap, szeretniük kell embereket. De fél nap alatt kétlem, hogy láttál volna mindent... Igazából összehasonlításhoz hónapokig kellene a fővárosban élned.
2015. márc. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!