Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten valóban nagyobb...

Budapesten valóban nagyobb arányban vannak a liberális gondolkodású emberek, mint vidéken vagy ez csak egy sztereotípia? (pl. a melegek megítélését illetően)

Figyelt kérdés
2014. nov. 1. 21:49
 1/9 anonim válasza:
47%

Igen, mivel könnyebben kerülnek kapcsolatba tőlük eltérő gondolkodású és életstílusú emberekkel, hamarabb voltak elérhetőek információk a nagyvilágról, mint Komondorfalván.


De ez más országokban is így van, pl. az USÁ-ban New York sokkal haladóbb gondolkodású, mint Budapest, de elmész vidékre és olyan, mint nálunk az 50-es évek, vagy Törökország.

2014. nov. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

De, valóban, sok itt a libsi.


Budapest elég nagy méretű város.

Az ilyen helyekre jellemző, hogy több a libsi.Ők főleg az elszeparált, jó környéken élnek.Mondhatni egy burokban, nem érik őket olyan ingerek, mint a vidékieket.

Párizsban is, a jó környékeken sok a libsi.Ahol meg sok a bevándorló, hát ott a liberálisok ellenségei vannak jelen.


Emellett egy ekkora város sokkal személytelenebb.


Ha Győrben vagy Ózdon késelnek a buszok, akkor már másnap az egész település tudja azt, hogy ki késelt kit.


Ezzel szemben, Budapesten, ha Alejendroék beindulnak a négyeshatoson, akkor az nem kelt akkora feltűnést, riadalmat, pánikor.

2014. nov. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
buszon*
2014. nov. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
több a búza pesten ha erre vagy kíváncsi
2014. nov. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha megnézed a valasztas.hu-n a liberális pártok szavazati arányait különféle körzetekben, akkor igen, ez nem csak sztereotípia.
2014. nov. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
A vidéki emberek nagyrészt magasról tesznek az ilyesmire, mert sokkal nagyobb gondjaik is vannak. Persze, ott nem is ezzel a dumával kampányolnak a pártok.
2014. nov. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"hamarabb voltak elérhetőek információk a nagyvilágról, mint Komondorfalván"


Ez hülyeség, Komondorfalván is ugyanúgy az internet és a tv előtt ülnek az emberek, mint a pestiek nagy része.

2014. nov. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

"Ha Győrben vagy Ózdon késelnek a buszok, akkor már másnap az egész település tudja azt, hogy ki késelt kit."


Ezt a baromságot nem tudom honnan szedted, de remélem tudod, hogy Győr az ország ötödik legnagyobb vidéki városa, ugyanúgy kerületekből áll, mint Budapest, van agglomerációja (Győrújbarát, Nyúl, Écs, stb.), továbbá nemrég felvetült, hogy villamost kapna és nem is ok nélkül. Nem tudom, hogy a francba sikerült egy lapra kerülnie Ózddal (?????), ha már borsodi várost keresel, akkor Miskolccal van egy súlycsoportban.


Ózd irányítószáma 3600. Győr irányítószáma 9000-től 9030-ig terjed, attól függ melyik városrészbe címzed...


Ózdon lakik 33 ezer ember, Győr legnagyobb lakótelepén (Marcalváros) 18264 fő. Győr második legnagyobb lakótelepén 17500 fő. 18264+17500=35764. A két legnagyobb győri lakótelepen már önmagában többen laknak, mint Ózdon. Csak a két legnagyobb lakótelepen.


Honnan tudnák, hogy ki késelt kit? :-D Szerinted egy ménfőcsanaki ismer mindenkit Győrszentivánról, miközben a két városrész között van cirka húsz kilométer? :-D


A győri agglomerációban összesen 200 ezer ember lakik, szerinted, hogy a francba ismerhetné 200 ezer ember egymást?! :-D

A XI. kerben (147 ezer ember) is ismer mindenki mindenkit?


Nem azt mondom, alapvetően igazad van, de Győrrel nagyon melléfogtál. Mondom ezt úgy, hogy én Győrből kerültem fel BP-re :-)

2014. nov. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy mikor tavasszal késelhetek a 4-es 6-oson én éppen vártam a villamost a Petőfi híd budai hídfőnél és elég hamar elterjedt a tömegben, hogy késelés történt. Az index első helyen hozta, emberek voltak felháborodva a történeten.
2014. nov. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!