Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy van az, hogy suliban...

Hogy van az, hogy suliban nézem a tablóképeket az ilyen 70-es 80-as években végzettek ilyen 30 fölöttinek tűnnek (a végzett diákok) rajta, pedig tuti 20-on egypár évesek?

Figyelt kérdés

Most meg sok 20-on évesből ki nem nézed, hogy annyi.

Régen (nem is olyan régen még) ennyivel korábban öregedtek az emberek, vagy most öregednek lassabban?


2015. márc. 28. 23:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a képet: [link]

Jávor Pál van rajta, 26 évesen. A kép 1928-ban készült.

A jelenség magyarázata a viselet változása, nem biológiai. Más volt az öltözék, más a frizura. Ennyi az egésznek a titka.

2015. márc. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pont ezen gondolkoztam én is a héten...

Sorry, nem tudok rá válaszolni, de engem is érdekelne. :D

2015. márc. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jávor Pál-ból is úgy hirtelen kinéztem volna a 30-at.
2015. márc. 28. 23:19
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A középiskolákban 70-es, 80-as években végzettek 18-19 évesek voltak, amikor a tablókép készült róluk, akárcsak a mostani diákok esetén (gondolom, középsulis vagy.) A hajviselet és az akkori technika miatt tűnhetnek idősebbnek a szemedben, bár én pl. ezen a tablóképen nem látok ilyet:


[link]


Nekem pont az tűnt fel, hogy manapság a 12-13 éves lányok közül sokan 17-18-nak látszanak, talán a smink, a hajfestés és a körömlakk/műkörmök miatt. Annak idején (70-es évek vége) az ilyen korú lányok még gyereknek néztek ki.

2015. márc. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt nyilván benne van, hogy hétköznapokra is elegánsabban öltözködtek, elegánsabb frizurájuk volt (hétköznapi elegáns, nem az, amikor elmennek a sarki fodrászhoz kiglancoltatni magukat, és csurog a lakk a hajból stb.)... vagy éppen hogy olyan trend volt akkoriban, ami öregítette a viselőjét.


Viszont azt észrevettem, hogy a mai fiúk többsége ahhoz képest is gyerekebbnek tűnik, ami "az én időmben" volt, kb. 10 évvel ezelőtt... és most nem a megszépült emlékekre gondolok, hanem konkrét képi összehasonlítás alapján. Igaz, hogy egyik része az idiótábbnál idiótább trendek miatt, pl. ecsethaj, páwaság (tükörsimára borotvált babapofi, elvetemültebbeknek smink, hülye cuccok), de arcra is. Lehet, azért, mert a többség a hülye nevelés miatt később érik, és ez kihat az arcra is, nem tudom.


A lányok viszont egyre érettebbnek tűnnek, főlef 12-15 éves kor között. És itt sem csak a sminkelés játszik bele.

2015. márc. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az akkori öltözet, hajviselet ma öregesnek hat.
2015. márc. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem is a haj miatt tűnnek idősebbnek. meg lehet a fekete fehér technika miatt is
2015. márc. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!