Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember miert nem tudja ugy...

Az ember miert nem tudja ugy el fogadni emberi tarsat ahogy van?

Figyelt kérdés
2015. márc. 29. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem részben azért, mert túlságosan jelen volt a vallás a társadalmakban, részben azért, mert ilyen az emberi természet.
2015. márc. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Aki nem tudja, az azért nem tudja, mert nem tanulta meg. Bármilyen hihetetlen, ennyire egyszerű.
2015. márc. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én elég toleráns vagyok mindenkivel, de pl az exem sosem csinálta azt amit kértem tőle, és úgy éreztem csak azért él velem együtt, hogy közelebb legyen a lakása a munkahelyéhez, hogy legyen hol laknia. Folyton csak megnehezítette az életemet, aztán meg még hazudozni is kezdett és meg is csalt. Ekkor lett tele a hócipőm és úgy gondoltam jobban járunk mindketten, ha megkérem, hogy költözzön el.


Utána találkoztam egy sráccal, akivel meg már 10 éve együtt élünk. Nem házasodtunk össze, de úgy gondoljuk mindketten, hogy örökre szeretnénk együtt maradni. Őt el tudom fogadni.


Aki megérdemli, aki normálisan áll hozzá a dolgokhoz, akit szeretek, azt elfogadom.

2015. márc. 30. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van az el nem fogadásnak egy igen nemes formája is, amikor kizárólag azért "bökdösöd" a másik embert, hogy a számára jó irányba elindulhasson. Például ha tudom hogy zseni, de amikor elő kéne vennie az eszét, akkor tűr szótlanul. Néha tényleg még piszkálnám is vele, de azért nem mulasztanám el a tudtára adni, hogy tudom, hogy semmi jogom minősíteni őt ezért és beleszólni a dolgába, csakhogy én döntöttem így, hogy ennek ellenére is elmondom, hogy látom a helyzetet, és minden erőmet és tudásomat felajánlom, ha bármiben is tudok segíteni, hogy ebből a lehetetlen zsákutcából kikeveredjen.


Persze ez valahol azért elfogadás is, de nem pontosan igaz az, hogy elfogadom, mert próbálok nyomást gyakorolni rá, hogy kimoccanjon a maga állította csapdából.


És amióta ezt tudatosan teszem, és nem haragszom inkább a másik emberre, hiszen tényleg szólni se lenne jogom, és kellő tisztelettel piszkálgatom mégis, és próbálom úgy, hogy azért ne nagyon piszkálásnak tűnjön, azóta rengetegszer veszem észre, hogy vadidegenek is jó szívvel segíteni akarnak, csak nem úgy szocializálódtak (vagy nem úgy gondolnak magukra), hogy ne lehessen haragudni rájuk, amikor megpróbálnak beavatkozni abba, ami egyébként tényleg rám tartozik, az én felelősségem, és annyira elmulasztom, hogy eleget tegyek neki, hogy ki se bírnám, hogy a bármilyen formában érkező segítséget el ne utasítsam zsigerből.


Kis tökfejek vagyunk, nincs értelme haragudnunk egymásra! :D

2015. márc. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Elore is elnezest a helyes irasomert.

A komentek orommel olvastam el.

Lattom tapasztalom hogy vanak meg jo emberek csak keresni kell oket.

Szivel segitek tini, felnotteken is nem dicsekves keppen irom.

Szeretem az ember tarsaim meg akkor is ha az illeto az ellensegem.

Engem se fogad el mindenki hisz sokszor keruluk vitakba de ezen valtozttani fogok. :) koszonom a valaszokat!

Es igaz emberek vagyunk fogadjuk el egymast :$

2015. márc. 30. 15:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Abban egyébként egész biztosan mélyen egyetértünk mind, hogy elég nehéz meló és tényleg kicsit embertelen is, hogy be kell vonódni a történetbe minimum az empátia normális üzemelése érdekében, de közben meg nem kellene nagyon bevonódni, hogy ne akarjunk háborogni magunkban az érthetetlen részeken... :)
2015. márc. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Mert írígy rá!

Azért ítéli meg a másikat hogy leplezze a saját hibáit és el terelje magáról a figyelmet azzal hogy mást ,,piszkál"

2015. ápr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!