Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igaz hogy közösségi tereken...

Igaz hogy közösségi tereken (pláza köztér piac strand játszótér akármi) az emberek egyetlen igazi szórakozása egymás bámulása és összehasonlítgatása magával?

Figyelt kérdés

Havas Henrik műsorában a vasárnapi boltzár kapcsán beszélt pszichológus és szociológus is. Elmondták, hogy (ennek semmi köze a boltzárhoz egyébként) a közösségi tereken (mint a pláza vagy akár egy padokkal ellátott köztér a városban) az emberek kedvenc és valós időtöltése (a többi csak kamu, vetítés) a többiek bámulása.

Sőt, tovább is mentek, egyenesen A Kedvenc időtöltésnek nevezték ezt. Tv-zés olvasás netezés sport akármi más, ezek mind népszerűek lehetnek de az igazi kedvenc, a Numero Uno egymás fixírozása és magunkban történő kritizálgatása.


Ez így lenne?

Megyek az utcán jön egy dagadt nő-na mekkora tehén. És nézd már még tapipólót is felvesz hadd rengjen a hája.

Az a kopasz ötvenes pacák meg a tizenéves cicababával aki láthatóan nem a lánya-hát van az a pénz, igaz kislány?

Ott meg az a jólöltözött drága kocsis kigyúrt kopasz fukszos csávó-na ennek meg mi a francból telik ilyen kocsira?

Nyáron strand. Napfény víz sportolás, igaz? Ugyan dehogy. Azért megyünk oda hogy egymást úgy kássuk ahogy sehol máshol. Alig ruhában. És megy is az összehasonlítgatás. Hát nem is vagyok én kövér. Igaz van egy kis pocim, de nézd meg azt a fickót-ahhoz képest én hurkapálca vagyok.

Nem vagyok túl barna, de néz már azt a világító fehér nőcit. Na ehhez képest…


Ez tényleg így menne?


2015. ápr. 2. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki már megért egyet s mást, ami egy csöppet fontosabb és lényegesebb annál, mint hogy ki hogy néz ki, az pont belesz_rik mások kinézetébe. Nem is értem, miért kell ilyen fölösleges apróságokkal foglalkozni...
2015. ápr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ez tömény baromság amit írsz.

A vénasszonyok kedvenc elfogltaltsága mióta világ a világ, a pletyka a mások kibeszélése egymás közt.

Lehet ők már nem azt nézik ki hogy néz ki (dehogynem) hanem minden egyebet amihez végső soron semmi közük.


Láttad a Marikát? úgy frizura új ruha! Hát kinek öltözik ez már? Hiszen özvegy! Hát nem szégyelli magát! stb

2015. ápr. 2. 18:44
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én kiállok az első válaszoló mellett, szerintem is tinikorban kinövi ezt az ember, és utána csak a rosszindulatú, gyerekes embereknél marad ez meg No.1. prioritásnak. Az idős nénik meg azért csinálják ezt, mert nincs más, amivel elfoglalnák magukat.


Szerintem is hülyeség, ha elmegyek vásárolni vagy strandolni, magyarán ha egy konkrét céllal megyek valahova, akkor saját magammal leszel elfoglalva és nem másokkal. Még a reggeli metrón előfordul, hogy megbámulom az extrémebb embereket, de amúgy nagyon nem eszerint élek.


Plusz! Nem minden kultúrában állnak ehhez így hozzá, máshol ezt nem állítják be ennyire normális dolognak...

2015. ápr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hát ha vénasszonyok egy külön "faj".


Nem írok baromságot, csak magamból indulok ki. Hol érdekel engem, hogy mások hogy néznek ki? Nem azért megyek ki a parkba sétálni, vásárolni vagy strandra, hogy másokat magamban kritizáljak. A társaság és a program miatt megyek.

2015. ápr. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz. Baromságot beszélt ez a pszichológus mag szociológus. Én soha nem csináltam ilyet és az ismerőseim sem csinálnak ilyet.
2015. ápr. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Aha!

baromság a négyzeten! Baromság a köbön!

menj egy délebbi olaszos - arabos, avgy épp indiai mentalitású kultúrába!

Indiában épp én is jártam.

Aztán utána mondd ezt.

Mész az utcán telefonálsz. Odalép hozzád egy vadidegen és megkérdezi kedves hogy kivel beszéltél? Én nem mondhatod hogy öreg mi közöd hozzá. Abban a kultúrában nem.

Mi köze lenne? Semmi. De embertársad és odamegy bezsélgetni. És nem kiálthatsz rendőrért nem küldheted el a francba. Ott kijössz a boltból és belenéznek a szatyrodba mit vettél. Csak úgy. Vadidegenek.


"Plusz! Nem minden kultúrában állnak ehhez így hozzá, máshol ezt nem állítják be ennyire normális dolognak..."

2015. ápr. 2. 21:19
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát már hogyne érdekelne. Ahhoz méred magadat is.

Az ember magát mindig társadalomban helyezi el. Vagyoni helyzet kinézet családi helyzet. Ni normális és mi nem az? Amit a kultúra és a közeg normálisnak tart, az a normális.


Normális az, hogy 12 éves kislányt megkérdezése nélkül férjhez adják egy 70 éves férfihez? Itt Európában börtön lenne a vége. Egy arab országban meg a világ legtermészetesebb dolga.

Normális az hogy nők csak a szemüket szabadon hagyva mehetnek utcára és férfi jelenlétében meg se szólalhatnak? Normális. Attól függ hol.


"Hol érdekel engem, hogy mások hogy néznek ki? "

2015. ápr. 2. 21:23
 8/11 anonim ***** válasza:
Azt én nem mondanám, hogy ez ott a kedvenc szórakozásom, mert ált. célirányosan szoktam menni (vásárolni, úszni stb.). De attól még nyilván észlelem, ha jönnek velem szembe, és van, amikor magamhoz hasonlítom.
2015. ápr. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na, azért álljunk már meg egy szóra.

A társadalmilag, kulturálisan elfogadott normákat ne keverjük ide, mert egy adott kultúra szokási pár fokkal magasabb szinten vannak, mint a kérdésedben felhozott gyerekes, kicsinyes és ostoba példák.

Igen, az ember elhelyezi magát valahol a társadalomban. Ez igaz. Az is igaz, hogy itt, ebben az országban nem szokás háremet tartani, nem szokás csadort viselni, nem szokás 12 évesen férjet választani a kislánynak, de ezeket a dolgokat ne vegyük egy kalap alá azzal, hogy "de nézd meg azt a fickót-ahhoz képest én hurkapálca vagyok" vagy "Megyek az utcán jön egy dagadt nő-na mekkora tehén. És nézd már még tapipólót is felvesz hadd rengjen a hája." Egy Figaro házasságát sem lehet összehasonlítani és egy szintre venni egy Dzsásztin Bíbör klippel...

A kérdésedben felhozott példák tizenéveseket leszámítva jobb esetben kb. senkit nem érdekelnek.

Egy-egy értelmesebb ember meg előbb belegondol a dolgokba. Lehet, hogy az a nő kövér, de mi van, ha pajzsmirigygond miatt. Te jó ég, mennyi pattanása van! Lehet, hogy PCOS? A kopasz kigyúrt fullos autóval mászkáló pasasnak miért ne lehetne jól fizető munkája? Lehet, hogy feketén dolgozik, de attól még kit érdekel? Ésatöbbi.

2015. ápr. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sem így van. Ha nincs semmi tennivaló, megnézem a többi embert, de ha van nálam könyv vagy zene, nehogy már az csak fedőcselekvés legyen. Például a héven, ha van zene a fülemben, én kibámulok az ablakon, ne is nézek befelé. Ahová meg konkrét céllal megyek, ahogy előttem is írták, ott pláne nem igaz.


Az idős nénik azért csinálják, mert unatkoznak. Idegesítő egy tulajdonság, de ők már nem sok mindennel vannak elfoglalva, sok mindenhez nincs pénzük vagy energiájuk, az a napi sportjuk, hogy megkerülik lassan a háztömböt, az ismerőseik egy része már nem él, hát mit csináljanak szegények.

2015. ápr. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!