Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért butultak el az emberek,...

Miért butultak el az emberek, hova lettek az elvek? Mi van az illemmel és a tisztességes viselkedéssel, hol a tisztelet egymás iránt?

Figyelt kérdés

2015. márc. 1. 12:42
1 2 3
 1/22 piriiiii ***** válasza:
35%
Naponta 100-szor teszik fel ezt a kérdést itt.
2015. márc. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Én szerinted mi a legkielégítőbb válasz erre?
2015. márc. 1. 12:47
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom téged mennyire zavar ill. nem. De engem eléggé zavar ez a mai hozzáállás és viselkedés.
2015. márc. 1. 12:49
 4/22 schocko ***** válasza:
Megváltozott a közösség, ma nem az illetlent és bunkót "közösítik" ki, hanem az illedelmest, ezért ciki ilyennek lenni...
2015. márc. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 piriiiii ***** válasza:
20%

Mert változott a világ, ahogy mindig változik, és ki lettek szolgálva ---> elkényelmesedtek.

Ahogy a technológia (a világ materiális része) fejlődik, úgy kényelmesedik el az ember. Ezért.

A tisztelet sosem volt meg, legalábbis, mióta az ember tudatára ébredt (ez valahol az őskor utánra tehető).

2015. márc. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Szerintem a neveléssel vannak a legnagyobb hibák, azokat kellene korrigálni.
2015. márc. 1. 12:56
 7/22 anonim ***** válasza:
57%
Tul szabad lett a vilag. Mindenki azt csinal amit akar, mert hat "joguk" van hozza. Otthon nincs neveles, iskolaban a tanarok nem mernek mar nevelni. A "politikailag korrektsegtol" mar senki semmit nem mer szolni. A drog, alkohol meghulyiti az embereket. Olyanokat csinalnak amit epp esszel nem tennenek. Halladunk visszafele, allatoktol nem leszunk kulonb. Sot, mar nem lesz noi vagy him nem, mindenki egyforma lesz.
2015. márc. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Utálom ezt a helyzetet.
2015. márc. 1. 13:04
 9/22 A kérdező kommentje:

velem egykorúakkal már szinte alig váltok szót, mert nem értenek, vagy olyan értelmetlen dologról beszél, hogy... Csak nálam idősebbekkel beszélek met még bennük van illem, tisztelet, tisztesség.

(persze mindig vannak kivételek)

2015. márc. 1. 13:07
 10/22 anonim ***** válasza:
En is utalom, es szerintem sok ember beteg. Viszont, nem kell elkeseredni, eld az eleted tovabb a te merced szerint, baratok, ismerosok a normalisakbol kell, a tobbitol el kell tavolodni.
2015. márc. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!