Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Budai luxusvilla lakók és...

Budai luxusvilla lakók és tulajdonosok, válaszolnátok pár kérdésre?

Figyelt kérdés

Engem mindig is lenyűgözött, és mai napig lenyűgöz, ha elmegyek, egy budai luxusvilla mellett. De valahogy mindig arra tudok gondolni, hogy akik ott laknak teljesen máshogy gondolkodnak, teljesen máshogy élnek, mintha egy másik dimenzióban élnétek. Tudnátok nekem erről a dimenzióról mesélni egy kicsit?


Mármint, ti hogy szemlélitek az élet? milyen gondolataitok vannak? Minden ilyen kulturális tevékenységen részt vesztek (pl gyakrán jártok színházba, komolyzenei koncertekre, partikat adtok, stb)


Egy kicsit beszélnétek a mindennapjaitokról, hogyan telnek?



Előre is köszönöm



#gazdag #Budapest #Buda #luxusvilla #emberi gondolkodásmód #emberi viselkedés mód
2015. ápr. 2. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg pontosítani a budai luxusvilla mibenlétét, ismérveit, hogy a válaszolók eldönthessék, hogy ők beletartoznak-e ebbe a kategóriába.
2015. ápr. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Egy példa jutott eszembe. Nyáron kimentünk a Margitszigetre nézelődni,és leheveredtem a fűbe. Ahogy ott elnézegettem a füvet,arra gondoltam,hogy sokkal szebb pázsitom van otthon,ami nem közös azzal a sok idegennel,akik ott körülvettek. És hogy akkor mi a fenének fekszem én ott?? ? Nemhogy haza mennék.
2015. ápr. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én igaz csak beleszülettem egy ilyen környezetbe, de hidd el nem érzem ettől jobban magam, sok olyan gyerekkel cserélném le a sorsom aki sokkal szegényebb nálam. Megvannak a magam problémái. Ne irigyelj!

Az emberi gondolkosásmód/viselkedés nem az anyagiaktól függ. Itt a környéken is sok, hülye gazdag p*csa van akiknek az apjuk elért valamit ők meg 0-k. Ne foglalkozz ezzel! Hidd el jobb a panelban egy 150-es IQ, mint egy villában egy 60-as...

15F

2015. ápr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nyilván Rózsadomb és környékére érted. Engem is érdekelne, nagyom szívesen laknék ott. :) sajnos nekem csak panel jutott és az is albérlet :(, de színházra/komolyzenei koncertekre mindig félre tudok tenni. Engem is érdekelne,hogy a szerencsésebbek hogyan élik; hogyan látják az életet.
2015. ápr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
engem is lenyugoz, de pl a nagymamam jart oda tobbekhez takaritani, es nehanyszor en is mentem vele segiteni. a helyzet az, hogy pl a gyerekek iszonyat trehanyak es neveletlenek, es sosincs rajuk szolva, a szulok is kb ugyanilyenek, 1 db konyvet nem kepesek a helyere tenni. attol, hogy gazdagok, meg nem biztos hogy elit helyekre jarnak, nem biztos hogy partikat adnak...ez inkabb a 20as evekbeli uri csaladokra volt jellemzo, nem a 21. szazadi magyarokra.
2015. ápr. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Érdekes lehet az biztos, mivel még fiatal vagyok, ezért én is ilyen életre vágyok, ha felnövök, (mikor lehet látni a 12. kerület villáit, vagy a normafánál, hogy milyen gyönyörű a kilátás, én is olyat szeretnék látni az ablakomból) igazából én ha belegondolok, hogy milyen lehet azaz élet, én úgy tudnám elképzeni, mivel kivülről minden olyan reprezentatyv, hogy egy végtelen, megfontolt, átgondolt, sikeres, tervszerű, és precíz életet élnék, ahol rend van, (mmint mind a magán életben, mind anyagilag, meg maga a ház is, mert ha kivülről látok pl egy udvart, az a gyönyörű pázsitfű, vagy szökőkút, vagy maga az összhang, nekem teljesen azt sugározza, hogy végtelen öszhangban élnek ott az emberek. És igazából ez érdekelt, hogy ez mennyire teljesül. Persze igaz, hogy gondolkodás mód, nem a pénztől függ, de ha én belegondoltam, magamat abba a környezetbe, én csak ezt tudnám elképzelni.
2015. ápr. 2. 21:35
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
A budai luxusvillákban élők biztosan nem böngészik a Gyakorit, úgyhogy nem fogják olvasni a kérdésedet.
2015. ápr. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha akarsz valamit, tegyél érte!
2015. ápr. 3. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti a kedvencem. :D Többen írnak ilyet, hogy a gazdagok nem olvassák a gyakorit, stb. Miért, szerinted minket nem érdekelnek bizonyos témák, kapcsolatok? Ugyan. Nekem nincs Budán villám, vidéken élek egy 200 m2 házban, óriási udvarral. Vannak viszont ismerőseim, akik Budán élnek és teljesen normális, átlagosan viselkedő emberek, pedig tehetősek. Ugyanúgy élnek, mint a másik a panelban.
2015. ápr. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Én egy budai villában élek, medencével, szaunával, stb stb.

A mi ismerőseink, barátaink mind jómódúak, gazdagok, és nem szívesen barátkoznak szegényebbekkel, mert az egy anyagi szinten lévő emberek jobban megértik egymást, több a közös témájuk.


Nincsenek rendszeres gondjaink, (pl: nem tudjuk kifizetni a rezsit), hanem apróbb, de megoldható gondokról van szó, amikből sok van, de gyorsan meg lehet őket oldani.


Én 15 éves vagyok, üzletember szeretnék lenni, továbbvinni apukám cégét. Hétköznap általában suli és edzés, semmi extra.

Péntek este viszont már vagy barátokkal megyünk talizni, vacsizni, vagy esetleg családdal operába, színházba.

Barátaimmal mindig jobb helyekre (bárokba, éttermekbe) szoktunk járni, és szüleimmel is az Andrássy úton shoppingolni.

2015. ápr. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!