Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire furcsa ez?

Mennyire furcsa ez?

Figyelt kérdés
Nem szeretem, ha túl udvariasak velem a fiúk. Pl: én érek oda egy ajtóhoz, képesek megállni, hogy engem előreengedjenek (ezzel csak felhúznak.), aztán addig állnak, míg beadom a derekam. Vásárlásnál/fizetésnél nyújtanám a pénztárosnak a pénzt, eltolja az adott fiú a kezemet és odaadja a sajátját. Jó, értem én, hogy figyelmesek, udvariasak, de akkor is:'D nem vagyok tehetetlen mimóza:/
2015. ápr. 3. 01:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Furcsa, mert ma már nem jellemző a kedvesség. Örülj, hogy ilyen srácok vannak körülötted, nem olyanok, akik rühes k.rvának néznek.
2015. ápr. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 piriiiii ***** válasza:
83%
Néha engem is kiborít ez a túlzott figyelmesség. Hogy miért? Mert megjátszott. Annyira érzem belőle a megjátszottságot, hogy hányni tudnék. Például ismerek egy srácot, akiből érzem az ellenszenvet felém, de azért mégis képes lenne félórát állni egy ajtó előtt, hogy én menjek be először. Óriási hűhót csapnak belőle, pedig az igazi udvariasságnak szerintem észrevehetetlennek kellene lennie, amolyan "természetes" dolognak, ami belesimul a helyzetbe.
2015. ápr. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Megértem. Ezek a gesztusok elég leereszkedőek tudnak lenni. Felnőtt, kereső emberek vagytok, nem a széltől is védendő marcipánfigurák vagy béna kisgyerekek.

Én elég ritkán viselkedek ilyen gavallér módon: akkor engedek előre valakit, ha forgalmilag így célszerű, akár férfi, akár nő az illető. Mondjuk valahol tényleg indokoltnak tartom az udvariasságot, pl. vonatra szállásnál a fizikailag erősebbnek illik megkérdezni, segítsen-e a motyót felrakni. A fizetést, meghívást pedig szeretem előtte megbeszélni, és nem leszek semmivel sem kevesebb férfi, ha a nő fizet.

2015. ápr. 3. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Na, eppen ilyan nok miatt mint te vagy lettek a legtobb ferfiak bunkok.

Nem mernek mar udvariassak lenni, mert jon egy ilyen she-he, aki begurul ha kinyitjak az ajtot neki.

2015. ápr. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Ti meg hol nőttetek fel? Apátok nem engedi anyátokat előre, nem tanultátok meg, hogy ez normális, természetes dolog? Istenem lányok, az a nagy emancipáció egy dolog, játszhattok feministát, de azért az illemszabályokat is ismerni kellene, mert az is az alapműveltség része.
2015. ápr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Itt olyan illemszabályokról van szó, amiktől senkinek nem lesz rosszabb az élete, ha mellőzzük.


Az én generációmnak meg nem az a normális, ami apáméknak, ahogy nekik sem az, ami nagyapáméknak. Ezt hívják úgy, hogy társadalmi változás.

2015. ápr. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

Tarsadalmi valtozas a rosszabb fele. Parasztsag, bunkosag fele.

Ha neked jo, elj igy, de az en kornyezetemben nem turok meg bunkokat.

Ugy gondolom, hogy a te nezeted a kisebbsegu.

2015. ápr. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért, az jobb lenne, ha ellöknének az útból, és elvárnák, hogy te fizess? Persze lehet, hogy neked ez már túlzás, de nézd a jó oldalát, inkább legyenek túl figyelmesek, mint bunkók.
2015. ápr. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!