Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy változzak meg mert egy...

Hogy változzak meg mert egy nagyon önző, nyűgös, mindenkibe belekötő, beszóló, megbántó ember vagyok?

Figyelt kérdés
Nehezen fogom fel, hogy nem csak fekete és fehér van, és nem csak úgy vannak dolgok ahogy én elképzelem. Mindenkit kritizálok és ezzel sokakat meg is sértek. Nehezen fogadom a változást de e miatt nehéz is az életem. Mostmár kezdem ezt unni és meg szeretnék változni! Van valakinek vmi jó tanácsa? 34f

2015. ápr. 18. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezért majd biztos lepontoznak, de 34 évesen már nem igazán változnak az emberek.

De ha tényleg szeretnél, akkor egy kicsit javulhatsz. Próbáld beleképzelni magad mások helyzetébe, ettől talán kicsit kevésbé leszel kritikus velük.

2015. ápr. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt kifejted? Lehet, hogy csak mások érzékenyek. Az én határaim pl. sokkal tágabbak, mint másoké.

A kritizálás meg ilyesmi önmagában nem rossz, ha jogos. Ha a véleményemet kérdezik mondjuk, akkor meg szoktam mondani, hogy én mit gondolok. Többnyire nem érdekel, ha megsértődnek, mert nem azt mondom, amit hallani akarnak. A fröcskölődés az más kategória.

Nem biztos, hogy kell változnod, de ezt te magad érzed, de finomítani ezeken a dolgokon simán lehet, szimplán átgondolod a válaszodat, míg mielőtt kimondanád. Ha erre tudatosan tudsz figyelni, akkor jobb lesz. De nyilván nem ismerlek, így láthatatlanba csak ennyit tudok írni.

2015. ápr. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Maradj csendben, ennél az is sokkal jobb. Vagy ha úgy érzed, hogy nem lehet szótlanul tűrni (hogy visszaszóltak, hehe), akkor kérdezz! A kérdés célja ne bántás vagy sarokba szorítás legyen, hanem a közös játszma leleplezése, rávilágítás, hogy a tét értéktelen, a cél baromság, a kiinduló információk hiányosak, csak énvédő mechanizmusok ostoba kakaskodása, vagy ha már nyilvánvaló mindez, akkor a cél felhívni a figyelmet rá, hogy csak régi beidegződések labdázgatnak, másképp kéne.
2015. ápr. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Szerintem nem vagy te olyan nagyon rossz ember, ha képes vagy ilyen kritikus szemléletmódra önmagaddal szemben...az olyan emberek nem képesek erre általában, akik a legjobban rászorulnának a változásra...

2. Ha valóban jobb szeretnél lenni és változni szeretnél, Olvasd el a hegyi beszédet az Újszövetségi Szentírás Máté evangéliumának 5.-7. fejezetéig, majd utána tovább is, ha lehet és próbáld meg az ott olvasottakhoz igazítani az életed! Abból baj nem lehet. És próbálj meg hittel imádkozni azért hogy ez sikerüljön, még akkor is ha még nem hiszel.

2015. ápr. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!