Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit értékeltek többre? A...

Ti mit értékeltek többre? A gyakorlatiasságot és a talpraesettséget vagy pedig a lexikális tudást?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 21. 04:36
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nekem például nagy a lexikális tudásom - nem nagyképűségből-, viszont a hétköznapokhoz, a hétköznapi cselekedetekhez, problémákhoz szinte teljesen hülye vagyok.
2015. ápr. 21. 04:38
 2/14 anonim ***** válasza:
Teljesen helyzetfuggo szerintem.
2015. ápr. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
A gyakorlati tudást+ a talpraesettséget. A lexikális tudással nem sokra lehet menni (mit kezdjünk azzal a válasszal, hogy pl.: "Melyik Mo. legnagyobb folyója"). Megjegyzi az ember, de a gyakorlati élet többet követel, mint egy számadatot.
2015. ápr. 21. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mindkettőnek van előnye, hátránya. A férjemnek az összes étel elkészítése a fejében van, hihetetlen, kamaszkorában szakácskönyveket olvasott és az egész megmaradt benne. Mindent tud a főzésről, olyan dolgokat is, amit én nem, de a 7 év alatt mióta ismerem, egyszer készített egy rántottát és kétszer krumplilevest. Azon kívül semmit, még egy teát sem! Így nem értem mi haszna van annak, hogy tudja, hogyan kell elkészíteni egy jó halászlét. (Azon kívül, hogy elmondja nekem, bár úgysem úgy készítem.) Viszont javarészt a lexikális tudásából szerzi a jövedelmét, hiszen tanár, neki ehhez van tehetsége, hogy valamit megjegyezzen és elő tudja adni. Szóval az embernek tudni kell kiaknázni az az oldalát, amiben erős, így bármelyik értékes lehet.
2015. ápr. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát társalogni sokkal jobb olyan emberrel, akinek inkább lexikális tudása nagy. Beszélgetés, "világmegváltás" közben nem sokat ér az, ha valaki minden fizikai munkához ért...
2015. ápr. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%

Nagy a lexikális tudásod=okoskodni mindenről tudsz, de megcsinálni semmit, nagyjából így jön át a dolog.

Tanulni bármikor lehet az elméletet, de talpraesettség nélkül semmire nem fogsz menni.

2015. ápr. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%

Az geész oktatási rendszerrel az egyik legnagyobb baj, hogy felesleges lexikális tudást ad, ami egyáltalán nem fejleszt. Megjegyzel mindent, és akkor okos vagy. Ha véletlen elfelejted, akkor hülye. Azért voltam sz***r tanuló, mert erre túl hamar rájöttem, és nem érdekelt az egész.


Talpraesettség, gyakorlatiasság. És ezt kellene fejlesztenie az iskolának is, nem lebutítani egy levágott csirke szintjére mindenkit.. Még a diplomások is piszkosul buták tudnak lenni, attól függetlenül hogy el tudják sorolni azt, amit a könyvben megtanultak. A Lexikális tudás csak akkor ér valamit, ha érvényesül abban, amit csinálsz. (pl munka.)

Ez a korszak amiben élünk, elhiteti velünk hogy ez a legfontosabb. És pont ezért lesz buta mindenki, mert ezt beveszi, és nyalja be az előre megírt szövegeket.

2015. ápr. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%
Ahogy az elozo is megmondta, aki nem tud iskolaban magolni, visszamondani mindent gep modjara akkor elkonyvelik buta gyereknek, es hiaba jok mas kepessegei, elveszik a kedvet a tanulastol is.
2015. ápr. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nagy igazságokat mond a hetes. A kérdésre a válasz egyértelműen a gyakorlatiasság és talpraesettség, bár a lexikális tudást sem kell lenézni, sőt. Annyiról van szó, hogy attól nem lesz senki értelmes vagy okos, mert tudja hogy penderítette a bajszát Petőfi 1848. május 3-án reggel hétkor, miközben teát szürcsölt.
2015. ápr. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy 7-es nagy igazságot mond, de mégis a magolós osztálytársam aki 2 hét után elfelejtette amit tanult, de addig szóról fújta lett a legjobb tanuló a technikumban és ő lett az egyik leggazdagabb az osztályból. Mert ez a hülye világ csak a papírt nézi+kapcsolatokat. Én meg nagyon nagy teherbírású melós lettem a cégben imádnak, de sosem leszek vezető... Én sosem magoltam hanem próbáltam megérteni a dolgokat. Igazságtalan világ ez.
2015. ápr. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!