Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Én vagyok arrogáns/ én tévedek...

Én vagyok arrogáns/ én tévedek, ha elvárom, hogy arra válaszoljanak, amit kérdezek?

Figyelt kérdés
Szétoffolták egy kérdésemet. Valóban arról a témáról volt szó, csak azon belül nem a kérdésre válaszoltak, hanem egymással vitatkoztak a válaszolók egy azt érintő kérdésben. Illedelmesen-kedvesen szóvá tettem. Ez neme gy konkrét eset volt, többször megtörtént. Én szerintem ez egy kérdezős oldal, de ha ezt mondtam, ilyenekkel jöttek, hogy ne korlátozzam őket, mindenki azt ír, amit akar. Én mondtam ilyen példákat, hogy a tanárnak sem mondhatod,hogy te inkább felelnél irodalomból, mint töriből. Erre azt mondták, mit hiszem magam tanárnak, én itt nem vagyok nagy ember. Nagyon nem ez volt a lényege. Most tényleg én csinálom rosszul, hogy elvárom, hogy a kérdésre válaszoljanak? Nem azt várom, hogy semmi mást ne írjanak le. De hogy ha leírják a véleményüket, AMELLETT válaszoljanak a kérdésre is. Vagy például láttam ilyet másnál is. Egy fiú arról tett fel kérdést, hogy a barátai nélküle mennek bulizni, de a válaszolók azt tárgyalták meg, hogy a szülei jól teszik-e, hogy nem engedik el.
2015. ápr. 24. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem minden kérdésre vagy egyértelmű válasz. És mint ahogy az életben is, itt is az emberek különbözőek sokféle véleménnyel, megközelítéssel. Nem hiszem, hogy ez baj. A példád a nem bulizós fiúról így elég tág, hiszen lehet, hogy azért nem hívják, mert egy anyuci kisfia, aki nem tanulta meg a szociális szabályokat, ezért nem is hívják el, következtetés, harcolja ki magának, hogy elengedjék. (Lehet, rossz vonalon indultam el és nem is erről szólt az a kérdés, de lehet távolról ahhoz kapcsolódik és közelebb visz a megoldáshoz.)
2015. ápr. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A fiú azt kérdezte, a barátaitól jogos-e, hogy nélküle mennek. A szüleire csúnyát mondott, amiért nem engedik el. A válaszolóknak igazuk van abban, hogy ezt nem illik, de 1 db választ sem kapott, és már sok válasz jött.


Igazad van, hogy nem minden kérdés konkrét, de nem is a nagyon véleményfeltevős kérdésekre gondolok. Azért lehet sok helyen szelektálni.


Példák:

- Hol van a Pázmány BTK? (mondjuk, nem tudom, miért nem google-be ütötte be)

válaszok: "Én nem tudom."


- Hogy készül a melír?

Válasz: az nem divat manapság.


Egyik sem az én kérdésem volt.

2015. ápr. 24. 18:49
 3/6 A kérdező kommentje:
Meg a véleményes kérdéseknél is azért el lehet dönteni, hogy még arra válaszolsz-e. Persze, ott is vannak olyan kérdezők, akik a saját véleményükön kívül nemképesek mást elfogadni, de n nem ilyen vagyok. De ha mondjuk a házi lovakról beszélünk, én sem válaszolok zebrával.
2015. ápr. 24. 18:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy ilyen kérdésre, amit a példában hozol nem lehet egyértelműen válaszolni, véleményt lehet mondani. És mivel a hátteret nem ismerjük, állást foglalni sem lehet. Ha az emberek provokációnak veszik, hogy a fiú itt írja le a szüleivel kapcsolatos sérelmeit, amit otthon valószínűleg nem vagy ritkán mer csak kifejezni, az ő bajuk, ha emiatt azt gondolják, hogy a srác nem szereti/tiszteli a szüleit, megint az ő emberismeretükről ad egy képet.

Sztem nem kell az ilyen hozzászólásoknak nagy feneket keríteni. Más kérdéshez sem érkezik több használható válasz legfeljebb ugyanazok a vélemények ismétlődnek.

2015. ápr. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez igaz, csak idegesítő, amikor fontos a dolog.
2015. ápr. 24. 21:28
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ez igaz, csak idegesítő, amikor fontos a dolog."


Olvastam a kérdésed. Tényleg rohadtul fontos dolog volt... :-D Vinnyogtál, hogy a haverok nélküled mennek bulizni, apuci-anyuci meg milyen görény. Tipikus éretlen kisgyerek mentalitás nem csodálom, hogy az ősök nem engednek el sehova.


Apropó OFF szerintetek is baromi nagy a mai tinik pofája a nagy semmire?

2015. ápr. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!