Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a sznobizmus...

Mi a véleményetek a sznobizmusról? Hol a határ az igényesség és a sznobizmus között nálatok?

Figyelt kérdés
Mi az amire még azt mondjátok, hogy igen, ez kultúrált, igényes, de ez és ez már sok. Minden területen értem, akár étkezés, szórakozás(könyv, zene színház), de társas kapcsolatok terén is. A válaszokat előre is köszönöm.

2015. ápr. 24. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igényesség is eredetileg hasznos szokásokból ered. Akkor alakul valaki sznobbá, ha haszontalan dolgoknak sokkal nagyobb prioritást ad, mint amit megérdemelnének.
2015. ápr. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

az air max az szerintem sznobizmus.

a legritkább esetben látni,hogy arra használják amire való,vagyis edzésre.

indokolatlanul fel van árazva és pont e miatt veszik sokan,hogy mutassák-idenézz,egy minimálbéres országban,egy gyarmaton élünk,de én akkor is 45 ropis cipőben járok az utcán.-

2015. ápr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a sznobizmus, ha nem racionális alapon veszel bármit is, hanem csak mert van neve és lehet 5x annyit fizetsz is csak ezért (Ami nem jelenti azt, hogy a minőség is annak megfelelő lesz) és mellé lenézel másokat ha nem így tesznek, nem így gondolkodnak erről a dologról.

Teszem azt, szerintem hülyeség és sznobizmus minden egyes új iPhonet megvenni, ugyanezt az iPaddel, mert felesleges ennyi vackot megvenni.


Amúgy szerintem az a vicces, hogy ez a márkasznobizmus (csak iPhone, AirMax, Stradi, Bershka, márkás napszemüveg, a kínai és a H&M silány) nem is feltétlen azoktól jön, akik igazán gazdagok, hanem a wannabe középosztálybeliektől, akik vágynak valamire, amit a TVből látnak és ezért képesek a hónap végén nem enni.

2015. ápr. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Igaz, mert ez nem sznobizmus, hanem prolizmus.
2015. ápr. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A nevében is benne van, az fejezi ki a legjobban a jelenséget:

Sine nobilitate.

Nemességgel nem rendelkező.

Anno ezt azért mondták bizonyos emberekre, hogy kiszűrjék egy valóban elitebb társaságból a nem odavalókat. Valószínű a házasságok, földek, javak álltak a háttérben, és akkor hatalmas hangsúlyt fektettek arra, ki milyen családba házasodik be.

[link]

2015. ápr. 25. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Nekem nem számít, kinek mi a véleménye, én a magam mércéje szerint élnek. Ez a prolizmus jó felvetés. Az ilyenek csak az alsó polcig látnak. Mi egy 45 000-es airmax a 280 000-es Vass cipőhöz képest? Inkább az a baj, hogy a valódi igényességet nem értékelik, arra itt már nincs rálátás. Negyven év kommunizmusnak, és 25 év szerencsétlenkedésnek hála, ma itt tartunk.
2015. máj. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
Attól miért lennél már igényes, hogy 280K-s cipőt hordasz? Éppen olyan sznob mentalitás ez is, csak a termék drágább. Attól pedig, hogy valami drága még lehet sz.r.
2015. máj. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Majd keress rá a Vass cipőre, kedves, és azután ítélkezz.
2015. júl. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!