Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem képesek normálisan...

Miért nem képesek normálisan felöltözni?

Figyelt kérdés
Voltam mostanában állásinterjúkon. Teljesen kiakadtam attól, hogy egyes emberek milyen külsővel jelennek meg egy interjúra. Most konkrét példa: irodai munkakör és az egyik középkorú nő, slampos, kitaposott cipőbe és mackónadrág szerű gatyába, színes kardigánba jött. Aztán mikor Ő került volna éppen sorra, előtte elment kávézni még az automatához. Ez csak egy példa, de már több ilyet is láttam. Tényleg ennyire nem adnak magukra az emberek még ilyenkor sem???

2014. jan. 14. 13:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Arra még nem gondoltál, hogy sokaknak nincs anyagi lehetősége normálisan felöltözködni? Esetleg csak segélyszervezetektől kapnak ruhát?
2014. jan. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Úgy látszik manapság már az igénytelenség lesz a divat! Nem csak állásinterjún, hanem sokfelé látni ilyet. Ballagásra elmennek rövid farmernadrágban, a férfiak papucsban, a nők trikóban, melltartó nélkül. ( engem legutóbb ez botránkoztatott meg, amikor ballagáson voltam.) az ilyen ember nem nézi hová megy... ahogy esik úgy puffan. Elég szomorú! 1-es. Gondolod hogy a fent említett személy annyira vacakul állna anyagilag ha még automatánál kávézgat?! Egyszerűen igénytelen! Sok valóban szegény mégis fel tud öltözni, lehetőségeihez mérten helyhez illően! A szegénység nem mentség. 24N
2014. jan. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Sokaknak valóban nem telik új ruhákra és ha egyszer volt is nekik normális lehet már tönkrement.

Nekem volt normális ruhám direkt ilyen alkalmakra tartogattam és nem hordtam szét. De én is jártam már úgy hogy iskolásként mindig szép ruhákba jártam de a családomban hirtelen bekövetkezett a válság és sajnos sok mindenről le kellett mondanom.

Amikor végeztem az iskoláimmal hogy tudjak munkát vállalni akkor én sem voltam különb sajnos. Én igyekeztem szépen felöltözni de sajnos a legszebb cipőm amit egy irodában illene hordania egy lánynak az is sajnos már elég gatyán volt, de szerencsére interjún a főnök ezt nm vette figyelembe.


Persze dolgozom már és szebben is öltözködöm tehát már helyre ráztam magam meg a párom is nagyon sokat segít de másik munkát keresek főleg a párom környékénél mert hamarosan odaköltözök hozzá és hogy ne kelljen napi 40 percet buszoznom és igyekszem szépen felöltözni de én is látok olyanokat hogy nem viszik ám túlzásba és elég sokszor beszélgetnek ott az emberek egymás közt és mesélik hogy milyen rossz nekik és hogy tényleg a legszebb ruhájukat próbálják felvenni.

2014. jan. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Tudod, én se engedhetek meg magamnak drága kosztümöt és ingeket. Mégis, annyit azért megtettem hogy ha nekem már nincs, akkor kértem kölcsön attól akinek van és olyan a mérete mint az enyém. Aztán a munkanélküliből tettem félre pár ezer forintot és vettem a kínaiból ugyan, de alkalomhoz illő ruhát.

Nem nagyzolok, csak nem értem, mit gondolnak hogy így fel fogják őket venni? Raktárba nyilván nem kell öltönybe járni, de aki ügyfelekkel dolgozik, látják nap mint nap, attól elvárható hogy legyen legalább egy váltás normális öltözete.

2014. jan. 14. 13:09
 5/14 A kérdező kommentje:
Arról nem beszélve, hogy 2 forintjába nem kerül az embernek ha otthon mondjuk hajat mos és rendbeszedi a séróját. Mert ezt is sűrűn látom, hogy zsíros, letapadt fejszerkezettel jönnek interjúzni. Nyílván nem divatbemutató ez, csak abba egyik se gondol bele, hogy az ilyen kinézet az igénytelenségre utal?
2014. jan. 14. 13:14
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki nagyon szegény, akkor még jobban rá van szorulva arra az állásra, ha pedig ez így van, akkor még inkább adnia kellene a jó megjelenésre és mindent meg kellene tennie az állás elnyerése érdekében.

Ha nincs egy normális ruhája, kérjen kölcsön!

Egy másik verzió, hogy menjen be egy turkálób és ott vegyen egyet párszáz forintért!

Engem is irritál az igénytelenség, mert taszító, és így nem érezheti jól magát senki!

2014. jan. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem se lehet ebből anyagi kérdést csinálni. Mert tény, hogy ott van a kölcsönkérés lehetősége, a másik ami már előttem többeknek eszébe jutott, a turkáló. Nem akarom elhinni, hogy 2000 Ft-ot nem tud valaki "bekockáztatni" egy új állás kedvéért. Nem smink kell, fodrász vagy manikűr, de a melegítőnél azért többre van szükség.


Amikor én voltam állásinterjún, és ilyeneket láttam egy banknál, hát örültem. Nem szép dolog, de tény. Tudtam, hogy ennyivel kevesebb emberrel kell megküzdenem.

2014. jan. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó írja jól! Örülj neki ,hogy ezek az emberek növelik az esélyedet.
2014. jan. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%

Én azt vettem észre, hogy ez sok munkáltatónál nemigen számít. Ugyanúgy felveszik a slampos,vagy ízléstelenül öltöző jelentkezőt irodai munkakörbe, mint a nem slamposakat.

Igaz, sokszor a vezetőség is elég fura az öltözködéssel kapcsolatban. Az egyik régebbi munkahelyeken kikötés volt, hogy nem lehet bejárni térd felett érő szoknyában és rövidnadrágban, ami szerintem érthető és természetes is egy hivatalban. Viszont a főnökasszony helyettese, egy jó ötvenes hölgy például rendszeresen színes nagykockás rakott miniszoknyában járt be egy óriási masnival az oldalán, harisnya nélkül, megörvendeztetve a társaságot az enyhén visszeres combjainak látványával. :D

2014. jan. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Nincs valami olyasmi, hogy a munkanélküli segélyhez évente x interjúra el kell menni? Mert akkor én sem vennék fel semmi extrát ha beírják hogy voltam és viszlát.
2014. jan. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!