Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek elfogadható, a...

Szerintetek elfogadható, a még ehető élelmiszerek szemétbe való kidobása?

Figyelt kérdés

Azt látom, hogy sokan dobálnak ki élelmiszereket. Nem kellene inkább elfogyasztani a szemétbe dobás helyett? Csak mindig annyit főzni, amit meg is eszik az ember... Mert vannak éhezők, akik hálásak lennének, ha mindennap ehetnének megfelelő mennyiségű és minőségű élelmet!

Mi indokolja az ilyen viselkedést? Van-e valós alapja, vagy csak nagyon fejletlen emberek cselekedetéről beszélhetünk? Mi a véleményetek?



2015. ápr. 30. 17:45
1 2
 1/12 3005 ***** válasza:
100%

Szerintem elfogadhatatlan, velem is többször előfordult, hogy megmaradt kajám, én egy elég nagy kollégiumban lakom, ilyenkor kiírom ingyen elvihetőnek a közös csoportba és pillanatok alatt lesz rá jelentkező.

Ha mondjuk albérletben laknék, akkor is megtenném, hogy összerakom egy szatyorba és, ha épp nem létok sehol hajléktalant az utcán, akkor legalább egy padig elviszem, hogy megtalálja, aki éhes, nem nagy dolog, de lehet, hogy aki megtalálja annak óriási segítség.

2015. ápr. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem dobok ki kaját :)
2015. ápr. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is csak akkor dobom ki, ha megromlik, amit igyekszem elkerülni. Az étel az élet, nem való a szemétbe. A fejlett nyugat kb. annyi élelmiszert dob ki egy nap, amiből a világ összes éhezőjét jól lehetne lakatni aznap. (És akkor még nem is említem, hogy 2x annyi a túlsúlyos ember a Földön, mint az éhező.) Ráadásul sajnos az élelmiszer-termelésnek mai formájában nagyon nagy az ökológiai lábnyoma, erdőirtás, kőolajfogyasztás (1 kg élelmiszerhez > 1 l üzemanyag!), stb.
2015. ápr. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon nem helyes,hogy néhol kidobálják a még ehető ételt,de ahol ez történik,ott még nem tapasztalták meg,hogy milyen éhezni.

Ez ugyanaz,mint amikor az áruházakban a még le sem járt vagy éppen hogy lejárt élelmiszert kidobják,mert azt már előírás nem lehet eladni,pedig az még fogyasztásra alkalmas lenne.

2015. ápr. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem tartom elfogadhatónak, megérteni sem fogom tudni soha. Csak azt dobom ki, ami romlott, rothadt, penészes, molyos, de még akkor is sajnálom. Nem értem, miért nem tudják az emberek sok-sok évnyi konyházás után sem megbecsülni, mekkora adagokat főzzenek, és ha meg is marad valami (amit miért is nem lehet másnap megenni vagy lefagyasztani?), akkor kuka helyett miért nem teszik ki a kapu mellé, hogy elvigye valaki, aki három hete nem evett. Azokat sem értem, akik a szavatossági idő lejártakor visszakézből kivágják azt az élelmiszert, aminek semmi baja.
2015. ápr. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én sem szeretek kaját kidobni, ha mégis van valami maradék és már sehogy sem akar elfogyni vagy lefagyasztom ha le lehet, vagy próbálom felhasználni valami más ételhez. Esetleg ha csak egy nagyon kevés leves, vagy pörköltszaft marad, azt kenyérrel megkapja a kutya, vagy a macskák.
2015. ápr. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szemét dolog kidobni a még jó ételt. Semmilyen mentség nem létezik, hogy miért dobja ki!
2015. ápr. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Reménykedtem, hogy ebben legalább egyetértenek velem a hozzászólók. :)
2015. ápr. 30. 18:48
 9/12 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekelnek az ilyen ideológiai dumák, de nem dobok ki ehető ételt... Hát azért főzünk?
2015. ápr. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem mindegy az se, hogy valaki tényleg odaadja-e valakinek, vagy csak hangoztatja. Mert egyébként volt olyan ismerősöm, aki mondta, hogy ő nem dob ki ételt, de nem adta oda éhezőknek sem. Inkább magába tömte, mert "Afrikába éheznek", de értelemszerűen nem juttatta el Afrikába, de még a közeli padra se. És attól nem laktak jól az afrikaiak, hogy ő rosszullétig evett.


Én egyébként a szendvicsemet, ha nincs időm megenni (tehát bele van harapva stb.) megtartom, és otthon odaadom a kutyának általában. Ha nem lenne kutyám, akkor nem tudom, kinek adnám, mindig volt. De amúgy pl. főtt étel maradékát hogy viszed el bárkinek, és hová teszed?

2015. ápr. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!