Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan, aki szeretne...

Van itt olyan, aki szeretne Amerikában élni vagy bánja, hogy nem Amerikában született?

Figyelt kérdés
Számomra Amerika sz álmot jelenti. Leírhatatlan az, hogy milyen érzés fog el, ha rágondolok. Nekem nem feltétlen a nagy nyüzsgő városok jönnek be, mint New York, Los Angeles, Washington, stb, hanem inkább a vidéki részek, Texas, Iowa és az összes többi. Tetszenek az amerikai autók, főleg az izomautók, heavy duty-k, kint az ottani pénznek megfelelően apróért hozzá lehet jutni, hiszen története van azoknak az autóknak, hagyománya. Nálunk a tehetősebbek tehetik meg azt, hogy vesz egy régebbi Mustangot, vagy Camarot, vagy akár újabbat, ott meg egy fiatal is nagyobb eséllyel szerez ilyen autókat. Tetszenek a hosszú autóutak, a 66-os út. Számomra a fegyvertartási törvények is tetszenek, kimegy mondjuk az ember a haverjaival lőni a lőtérre, persze nálunk is ki lehet menni, de elég kevés ember tud, mert nincs fegyvere, illetve gondolom sokkal szigorúbbak a szabályok. Meg még sok más dolog van, amit sokkal, de sokkal jobb, mint nálunk. Ha belegondolok ezekbe a dolgokba, akkor már azonnal indulnék Amerikába. Elmenni Las Vegas-ba is. Így is elég sok mindent át szoktunk venni mi európaiak az amerikai szokásból, technikából. Nem csak Magyarországra gondolok.

2015. máj. 3. 18:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Miért hóbort az, ha valaki vágyakozik? Van aki 45 évesen mondjuk Chile-be vágyakozik, aztán oda is költözik.
2015. máj. 3. 18:59
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Én szeretnék ott élni, különösen az USA középső területein valahol. Jó lett volna oda születni.
2015. máj. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Ha Amerika jobb helyeiről van szó nem a gettók meg a lepusztult részek, akkor én is bánom. Nem mellesleg akkor még + ba a legtöbb dolog az anyanyelvén lenne az embernek, ami nem kis dolog.
2015. máj. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
15%

Örülök, hogy nem születtem, egy olyan "nemzetbe" mint amerika

Sok szerencsétlen meg egész nap a tv-n lóg és azt hiszi ott még a szomszéd nője is zöldebb...fel kéne ébredni kis álomvilág lakók


Zene szeretettel nektek (kis amcsi mániások)

https://www.youtube.com/watch?v=KzFWHiJj5ZM

2015. máj. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Lol, én tényleg 16 vagyok és ugyan így gondolom.

Sokat néztem a Discoveryt, és azon szinte minden műsor Amerikában játszódik.


Igen, az USA megtámadott és tönkretett más országokat. De a kormánynak azzal kell foglalkoznia, hogy a saját népének jó legyen, azért választjuk a politikusokat, hogy nekünk legyen jobb életünk.

USA-ba már nincs válság, ugyan ott sincs kolbászból a kerítés de élhetsz úgy mint a középosztály pusztán azzal, hogy dolgozol valamit.

Tele van az ország mindenféle sportlehetőséggel, különleges rendezvényekkel (Pankráció, Monster Truck).

Az éghajlata is sokkal vonzóbb.


Amerikai akciófilmeken nevelkedtem, plusz néztem USAba játszódó sorozatokat (Breaking Bad), lehet ezeknek köszönhetően tetszett meg ennyire. Elképzelhető, hogy csalódnék, de ha a filmekből és szóbeszédekből indulok ki az USA a világ legjobb helye ahol lakhatok.

2015. máj. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

"Tele van az ország mindenféle sportlehetőséggel, különleges rendezvényekkel (Pankráció, Monster Truck)."


Vicces hogy pont ezzel a két dologgal példálózol, mert többek között emiatt tartják az amcsikat buta suttyónak. Elmennek a monster truck sóra, betolják az elhízott hájas fejükbe az extra nagy hamburgert közbe, meg a 2L-es poharas kólát, aztán ez nekik a nagy szórakozás. Persze ez mind közhely meg általánosítás, de nem igazol rólad túl magas szellemi színvonalat, ha téged pont ez fog meg...

2015. máj. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egy ismerosom elt kinn a 80-as evekben par evet usa- ban.

Gyerekjatek volt munkahoz jutni, de csaladot mar nem tartott volna el konnyebben, mint az akkori Mo-n. Viszont nagyon atomizaltak voltak az emberek. Kozossegek 0, mjndenki jottment volt, a szuk csaladi kor szamitott csak, mar ha nem valtak szet, mert az nagy divat volt akkoriban is odaat. Felszinesseg mindenutt, mindenki az volt, akinek latszott, es aminek latszottak, az siralmas volt. Gyakorlatilag nagyon konnyen befolyasolhato, iranyithato tarsadalom benyomasat keltette benne a par ev tapasztalat. Igazi birka nep, szakbarbar muveltseggel. De az elet is olyan egyszeru volt, mint az emberek. Ezt vonzonak talalta o is. Vegul annyira nem tudott normalisan beszelgetni senkivel, h. Inkabb hazajott az epulo szocializmusba, ami meg 6 evig epult. :)

2015. máj. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem mindig is az volt a vagyam, hogy New York-ban eljek. :)

A nagyvarosok vonzanak elsosorban, de a videki teruletek is tetszenek. Legszivesebben az egesz orszagot bebarangolnam.

Tovabbra sem mondtam le az almomrol, es szerencsere van is odakint 1-2 ismeros, aki talan tud majd segiteni, ha arra kerul a sor.

Ha ez megse sikerul, turistakent tuti eljutok legalabb egyszer. :)

2015. máj. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Őszintén? Nem. Persze tizenévesen álmodoztam arról, hogy NYC-be költözöm, de ki nem? Azért ott sem minden fenékig tejfel, vagy hogy mondják, nem is vágyom oda, olyan idegennek tűnik az egész. Inkább Nyugat-Európa vonz. :P Ikább oda kellett volna születnem.
2015. máj. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
Na mikor ezt a kérdést megláttam nagyon örültem mert totál így vagyok! Imádom Amerikát, és mindent ami Amerikával, vagy az angollal kapcsolatos. Filmet is mindig angolul nézek, magyar felirattal, imádom a nyelvet, a kiejtésüket stb. Imádom a filmekben mikor kezdődnek és mutatják Amerika részeit, egyszerűen gyönyörű, bár ott születtem volna és ott élhetnék. Irigylem aki amerikai. Tetszik a lazaságuk is. Na meg ott vannak legalább sztárok, amíg ott Britney Spears van, itthon Kiszel Tünde, meg Fluor Tomikától élveznek el ha találkoznak vele. Tiszta cink.
2015. máj. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!