Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van mindenki ennyire...

Miért van mindenki ennyire elfoglalva az érettségizőkkel/érettségivel mikor egy átlagos vizsgaidőszak a mérnök, orvos, jogász szakokon ötször olyan nehéz mint egy érettségi?

Figyelt kérdés
2015. máj. 4. 15:45
1 2
 11/16 anonim válasza:
52%
igazából egy mezei biológia szak vizsgaidőszaka is jóval nehezebb mint az érettségi nem kell ahhoz orvosi/mérnöki/jogász szak. az egyik korábbi válaszva reagálva pedig nem tudom milyen egyetemre jár hogy nem egy időbe vannak a vizsgái de nálunk pl 7 hét a vizsgaidőszak és átlagba (ha nem sikerül jegymegajánló/elővizsga) 6-10 vizsga biztos hogy van és 1 vizsgára többet kell tanulni mint az egész érettségire persze vannak laza tárgyak is de ha már beszámítod a pótvizsgákat is igencsak ott vagy hogy heti 2 vizsga :) és nem 4 évente hanem évente 2x
2015. máj. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
100%

Mert ez az első komoly vizsga nagyobb mennyiségű anyagból.


Mert enélkül az egyetemi felvételik nem lehetségesek. (Már akinek ez fontos lehet.)


Mert igen... nos, valamire büszkének kell lenni.


Azt hiszem azonban, ha az érettségi előtt állóknak elmagyaráznák csak egy kicsit is, hogy mit jelent egy egyetemi vizsgaidőszak, ha többet tudnának róla, másképp néznének az egészre. Én, amikor gimnáziumba jártam döbbenten hallgattam a csoporttársam beszámolóit a nővére vizsgaidőszakairól a jogi egyetemen. Azóta én is arra járok. Vizsgaidőszak 6-7 hét, 4-10 vizsga, átlagban 2-3 könyv, előadásanyag, törvények. Most már csak az államvizsgáktól tartok. :D


Összehasonlítva: a gimiben közel sem volt ekkora anyagmennyiség vagy teher. Valahogyan el kell kezdeni...

2015. máj. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 flowerfire válasza:

Jaj, zsepit ne adjak?

Ha nem tűnt volna fel, a szaros egyetemedet te választottad, fogadd el, a vizsgákkal jár! Az érettségit viszont rohadtul nem a diák akarja! A média mi a francnak foglalkozna a te döntéseddel, amit te választottál, te akartál (elvégre nem muszáj ám tovább tanulni)?

2015. máj. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
85%

flowerfire


- Az érettségi a legtöbb diák számára belépő az egyetemre.

- Az érettségi is VÁLASZTHATÓ, aki nem akar érettségizni, meg egyetemre menni, az menjen SZAKMUNKÁS-képzőbe.

- Milyen jogon szarozod le az egyetemet? Látszik, hogy egy aluliskolázott, irigy suttyú vagy.

2015. máj. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
82%

flowerfire

Érettségizni se kötelező... El lehet menni utcát söpörni. :)

2015. máj. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
82%
Azt hiszem, jelenleg 16 év a tankötelezettség korhatára.
2015. máj. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!