Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nézik le, és tartják...

Miért nézik le, és tartják butának, és primitívnek a diplomások fele, a szakmunkásokat? Miért kötekednek, a nyugdíjas értelmiségiek, a dolgozó fiatalokkal?

Figyelt kérdés
Mostanában azt veszem észre,hogy a diplomások nagyon elvannak szállva maguktól,és lenézik nagyon butának,vagy primitívnek tartják,az őket eltartó többségben lévő szakmunkásokat,vagy segéd munkásokat. Ma is volt egy eset a buszon,hogy két trécselő nyugdíjas diplomás a busz folyosó közepében állt,vagyis csak az egyik,és az első ajtós buszon (Új Volvo Busz csuklós) éppen szálltam fel,és mindenkit előre engedtem. És amikor felszálltam az első ajtón,és éppen az utamban ágaskodó idős hölgyet udvariasan megkértem,hogy legyen szíves,beljebb szeretnék menni. Nos a busz közepén,és végén tele volt üres helyekkel,de a két "Igencsak tanult úri hölgy egyike" éppen a bejárat előtt állt,és csak a hátsó ajtón lehetett felszállni,ezért nem volt más választásom,minthogy udvariasan megkértem az utamban álló púpos hátú öreg lányt,hogy legyen szíves,picit beljebb húzódni fel szeretnék szállni. Erre az elsőbbségi ülésen ülő,kiöltözött öltönyös ki rúzsozott,arany nyakláncot viselő "Tanult több diplomás úri hölgy" Mélységesen fel volt háborodva,hogy Én mit képzelek magamról,meg hogy Én egy buta proli vagyok,és hogy miért nem tanultam többet,mert akkor nem lennék ilyen hülye.és azt is mondta,hogy Ő több diplomát végzett,tanult ember,és le akart szállítani a buszról,de a busz sofőr ezt nem tette meg. Én megmondtam neki,hogy ha ennyire tanultak,akkor minek nem fáradnak beljebb,amikor egy csomó üres hely van,és miért foglalják el,az elsőbbségi helyet? Erre egy ősz hajú idős férfi bele szólt,hogy itten gyerekek is vannak,a két iskolás gyerek nevettek mind a ketten. Nem lökdösődtem,nem tettem megjegyzést,hogy nem kéne az útban állni,és semmi hasonlót nem szóltam be. De Én voltam a buta bunkó proli,mert éppen zöld kertész ruhában,két táskával a kezemben. Miért kell azért valakit lenézni,mert nincsen diplomája? És miért gondolják egyesek azt,hogy nekik mindent szabad,és rajtuk kívül mindenki bunkó,és buta mert nekik nincs diplomájuk? De arra nem gondolnak ezek az "Igencsak értelmes és tanult idős hölgyek" hogy mi dolgozók tartjuk el ezeket a pökhendi nagyképű "Tanult,felső iskolát végzett" idős nőket? És ha ennyire okosak,akkor annyi eszük nincsen hogy ne állják el az utat,és ne foglalják el az elsőbbségi helyet? Úgy utálom ezeket a gazdag sznob szemüveges vén agyon sminkelt agyon rúzsozott arany nyakláncos magukat értelmiséginek nevező "embereket" Mégis mitől többek,és jobbak nálunk? És már nagyon sokszor megtalált egy ilyen diplomás öreg lány.

#szakmunkás #a diplomás #öregek?
2015. máj. 4. 16:41
 1/10 anonim válasza:
100%

Sajnálatos módon amiről te írsz, az nem diploma/nem diploma kérdése - hanem intelligencia megléte/nem léte.

Ezt ugyanis nem a diploma mellé osztják. :(

2015. máj. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 |Orfeusz| ***** válasza:
100%

Az értelmes ember nem néz le senkit, aki tisztességesen dolgozik.

A nyugdíjas boszorkák lenéznek mindenkit, teljesen mindegy milyen indokkal.

2015. máj. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Neki magával van baja, kompenzálni akar, úgy ha valakit ő leszól, ezáltal többnek akar tűnni.
2015. máj. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Amiről beszélsz, azok a bunkó emberek, diploma ide vagy oda.

Te is látod, hogy nem attól függ. Viszont most te is úgy általánosítasz, ahogy gondolod, hogy a "diplomások" általánosítanának :))

Szerintem viszonylag kevesen vannak nagyra a diplomájukkal, vagyis kevesen hangoztatják, ha már valaki, akkor azok a frissen végzettek, vagy éppen a negyvenes álláskeresők, akiknek hiába van 3 diplomája, ha nem talál munkát.

Első esetben a fiatalok ezt tudják erényként felmutatni, mert munkatapasztalatuk még nincs, míg az álláskeresőknél ez valami kétségbesett fejrázás.

Nagyon sok különbség van diploma és diploma között is. Pl. egy szociális munkás és diplomás, és mégis harmadannyit keres mint egy valamilyen kis kezdő menedzser egy multicégnél, és lehet, hogy feleannyit, mint egy jó szakmával rendelkező, megbízható szakmunkás-

Azt állítani, hogy az országot a szakmunkások tartják el kicsit túlzás, hiszen erről nincs ismert adatunk.

2015. máj. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, ha én álltam volna ott lassan végző orvostanhallgatóként, akkor nekem meg a kölyökképembe, vagy a koromba kötött volna bele. Teljesen mindegy, hogy ki lett volna a helyedben mindenkiben talált volna hibát, nálad a munkaruha miatt úgy gondolta, hogy ott van rajtad fogás. Idős vén banya. Nem kell vele foglalkozni.

Egyébként volt idő, amikor én is lenéztem a szakmunkásokat, mert az olyan ismerőseim, akik rengetegszer megaláztak, belém kötöttek, csak azért, mert vékony alkatom van, mind szakmunkásnak mentek. Azt hittem, hogy a szakmunkások többsége primitív, ostoba, bunkó. Aztán rájöttem, hogy rosszul gondolkodom, rá kellett döbbennem, hogy bizony intelligens és művelt szakmunkások is vannak, sőt, arra is rájöttem, hogy lenne olyan szakma, amit én is szívesen végeznék.

Azon viszont nem érdemes vitatkozni, hogy ki tart el kit. Mérnökök, orvosok nélkül nagy sz.rban lennétek, és én is cseszhetném a munkámat ha nem lennének szakmunkások.

2015. máj. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazatok van! A tegnap velem kötekedő vén banya,csak szimplán kötekedni akart,és teljesen mindegy hogy milyen végzettségem lett volna,vagy milyen ruha. Amint nekem is nagyon fiatalos képem van,és amikor fiatalabb voltam,az ilyen tegnapihoz hasonló vén banyák,és taták "Kisgyereknek" szólítottak amikor belém kötöttek a semmiért. Az ilyen kötekedő öreg asszonyok életunt,sanyarú,meg keseredett emberek. Csak azt nem értem,hogy miért kell folyton a fiatalokkal kötekedniük? Jó,megértem hogy bántja őket,hogy felettük elszállt az idő,de akkor sem kéne piszkálni a fiatalokat,mert egyáltalán nem annyira jó manapság fiatalnak lenni. Különösen akkor,ha sok pénze sincs az embernek. Ez most olyan,mintha Én irigykednék a tinikre,vagy az napközis gyerekekre. De minek is irigykedjek? Én is szívesen lennék még csak 18-éves,de már rég nem vagyok annyi. Mégsem kötök bele minden kis,és nagy kamaszba.
2015. máj. 5. 05:00
 7/10 anonim ***** válasza:

Sok pangó energia, nehezen fogadják el a változásokat, frusztráltak, mert nem értik az életet, vagy csak szimplán korábban is bunkók voltak, és öregkorukban is ilyenek...

az időskori agy is változik, satnyul, még ez is benne lehet a pakliban.

Nekem idősek nem annyira szoktak beszólni, én ezt eddig nem láttam korfüggőnek.

2015. máj. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
4-es. "3 diplomája van. és nem talál munkát" pontosan leírtad a nővéremet, ő is 40 év körüli, pont 3 diplomája van, de még a saját gyerekei neveléséhez is hülye :DDe hogy a témához is írjak: Sok ilyen diplomás van, leginkább a frissen végzettek között. Azonban a fenti esetben inkább csak bolond vénasszonyok kisebbségi komplexusába futott bele a kérdező.
2015. máj. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Többször találkoztam már 8 általánost végzett nagyképű idős nővel is. Ebben az esetben meg nekem volt magasabb végzettségem, diplomám, és értetlenül néztem hogy mire nagyképű az a nő. A válasz az hogy egyszerűen bunkó. Megszokta eddigi életében hogy mások munkájából élhet és úgy gondolta hogy aki ma dolgozik az mind hülye. Az említett 8 általánost végzett nő is lakás kiadásából éldegélt, mert még nyugdíja nem is volt. De úgy érezte hogy ő nem dolgozik meg azért a 40 000 Ft-ért amiért kiadja a lakást, ezért felsőbbrendűnek érezte magát. Persze érthetően tudatára adtam hogy a felsőbbrendűek hozzám ne jöjjenek se szívességet kérni, se más szükségből.
2015. máj. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdést feltevő szerintem nincs már itt. ( legalábbis ezen a regin )

Kisvárosba lakok. Konkrétan ilyenbe nem volt részem, se érintett se mint hallgatóság.

De azért itt meg inkább olyanok vannak, hogy hiába üres, szólunk, és semmi. se vissza nem szól, se arébb, vagy úgy helyezkedik, hogy más is felférjen.

Pedig van hely...

2017. aug. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!