Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy alakulhatott ki Magyarors...

Nem dávid kérdése:

Hogy alakulhatott ki Magyarországon hogy több a nyugdíjas mint a bejelentet dolgozó?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Úgy,hogy a rendszerváltás óta egyre kevesebb a munkahely,a fiatalok ezért nem tudnak dolgozni. A nyugdíjasok pedig anno mind dolgozott,akár 30-40 évet is.
2012. jan. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

Úgy, hogy az embereknek JOGUK van kihalni.

Én úgy alakítanám ki a nyugdíjrendszert, hogy a dolgozó gyerekek számával arányosan nőljön a nyugdíj. (önhibán kívüli gyermektelenség kivétel) Így akik a saját "függetlenségüket" tartják életcéluknak, majd éljenek meg a karrierjükből időskorukban, vagy haljanak éhen. Ha már fiatalon nem gazdagították gyerekkel a társadalmat, öregen ne vegyék el mások gyerekeinek a pénzét.

Hamar kihalnának az önzők.

Mondjuk így is(csak még egy-két generáció)

Ez egy VÉLEMÉNY. Ha egyet értesz, ha nem ne pontozgass, hanem érvelj. Én is vettem a fáradtságot.

2012. jan. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

(második vagyok)

Természetesen ez nem a teljes kép, az sokkal összetettebb. Ez csak egy ok a sok közül. Az első egy másik okot mondott.

2012. jan. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 zoli79 ***** válasza:
90%
Sok az ingyenélő a fiatalok vonulna ki külföldre mert rájönnek h kint élhetőbb világ van senki nem fizet adót stb.Sz van a placsintába én már nem is számítok nyugdíjra pedik aktív dolgozó vagyok.
2012. jan. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Második: más torvényeket is módosítani kellene egy ilyen esetében (egyébként nem rossz elképzelés), mert el tudod képzelni, hogy fustos képu polgártársaink még ennél is jobban elkezdenek szaporodni???
2012. jan. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
És még csak ezután jön a Ratkó korszak.
2012. jan. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"(egyébként nem rossz elképzelés), mert el tudod képzelni, hogy fustos képu polgártársaink még ennél is jobban elkezdenek szaporodni???"


Olvasd át még egyszer mit is írt! A kölöknek nem elég csak megszületni!

2012. jan. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Második!

"hogy a dolgozó gyerekek számával arányosan nőljön a nyugdíj"


Vagyis ha majd amikor te nyugdíjas leszel, és netalántán valami oknál fogva nem lesz munkahelye az akkori fiataloknak, akkor te ezt normálisnak veszed, hogy nem kapsz majd nyugdíjat, holott te egész életedben dolgoztál!


Te egyszerűen hülye vagy! És az ilyeneknek meg azt kívánom, hogy nyugdíjba lépés után egy nappal egyszerűen üsse el a villamos!

2012. jan. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%

"Hogy alakulhatott ki Magyarországon hogy több a nyugdíjas mint a bejelentet dolgozó?"


A nyugdíjasok túl későn halnak, túl jó (!) az egészségi állapot, a fiatalok meg nem szülnek gyereket, nincs utánpótlás.

Más kérdés, hogy amúgy se nagyon lenne elég munkahely.

2012. jan. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

# 7

Rendben van, jogos. De akkor sem lenne elég egy ilyen torvény, mert ha nincs munkahely, hát az is belekotorhat a dolgok igazságos menetébe.

2012. jan. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!