Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Beteges dolgokat csinálok?

Beteges dolgokat csinálok?

Figyelt kérdés

Én normális embernek tartom magam egyébként, de vannak, akik megszólnak az ilyen dolgok miatt, hogy fura vagyok, meg hogy ez nem normális, stb.

Szóval az egyik ilyen dolgom az, hogy hétvégén vagy mikor egyéb dolgok miatt itthon vagyok, akkor általában ilyen 10-11 óráig lustálkodok és olyan dél körül jutok el odáig, hogy elmenjek fürdeni és felöltözzek. Viszont amikor jön hozzánk valaki, mondjuk a postás és kopog az ajtón és egyedül vagyok itthon, szándékosan úgy teszek, mintha nem lenne itthon senki, mert nem akarok úgy ajtót nyitni, hogy ott állok még délben is pizsamában, meg hogy nincs a pizsamapólóm alatt rajtam melltartó és tök hülyén nézne ki az is, meg hogy még fogat se mostam és biztos tök kínos lenne neki is, ha én elkezdenék neki beszélni a büdös számmal, meg ilyesmik..Ráadásul ez lehet, hogy bunkóság, de a postásnak csomószor már csak azért se nyitom ki az ajtót, mert a postás jóban van anyámmal, ezért állandóan, mikor jön hozzánk, elkezd nekem is beszélni olyan dolgokról, amik engem nem is érdekelnek és vagy egy negyed óráig itt üldögél nálunk és beszél nekem, meg mindig közli velem, hogy jajj, ha már úgy is itt van, hadd menjen már el a wc-re és mindig bebüdösít és utána nekem kell kitakarítani is a wc-t, meg mindig betrappol cipővel a lakásba is, szóval összességében engem idegesít, viszont nem akarok bunkó lenni, hogy azt mondom neki, hogy nem, nem mehet el budira és ne merészeljen bejönni a koszos cipőjével a nappaliba (ezt már anyám korábban próbálta tudatosítani benne, de ugyanúgy bejött cipővel meg annyit mondott, hogy jajj hát annyira nem koszos..aha..), csak engem akkor is idegesítenek ezek a dolgok, ezért már csak a konfliktus elkerülése miatt is inkább úgy teszek, mikor jön, mintha nem is lennék itthon :/

A másik, hogy kicsit félénkebb vagyok, legalább is idegenekkel nem tudok annyira felszabadultan beszélgetni, meg úgy egyáltalán megszólalni, amikor idegenek kezdenek el nekem beszélni és valami olyat mondanak, amire egyszerűen nem tudok mit mondani, csak annyit mondok, hogy hát igen..vagy húzigálom a számat, mintha félig mosolyognék kb.

Ezek nagyon gáz dolgok? :/


2015. máj. 4. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem gáz dolgok,viszon a ,hogy direktből nem nyitsz ajtót nem szép.Én csak azt nem értem,hogy minek megy be mindig a postás mikor anyud otthon van? Annyira jóba vagytok vele?
2015. máj. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem, tinédzser vagy, ha jól sejtem :)
2015. máj. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy akkor jön általában, amikor anya nincs itthon :/ Pl. ma ugye érettségi szünet volt, ezért itthon voltam, anya viszont ugyanúgy dolgozott, mint máskor és ma is jött volna és már eleve féltem, hogy most megint elmeséli majd nekem a fél életét meg majd megint takaríthatok utána..:/
2015. máj. 4. 18:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Fúú én is ilyen vagyok, de szerintem nem gáz. Persze, lehet, hogy nem normális vagy nem olyan megszokott, de semmiképpen sem gáz. Amúgy én bevallom, néha a vezetékes telefont se veszem fel, mert mindig hívogatnak, hogy ezt vegyem meg, meg azt vegyem meg, és nincs kedvem elmondani nekik, hogy nem kérek semmit.
2015. máj. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kicsit megnyugtat, hogy más is csinál ilyeneket :D Azt én is utálom amúgy, amikor elkezdenek hívogatni a mit tudom én melyik újságtól mondjuk, hogy meg van-e rendelve az nekünk és ha nem, akkor most rendeljük meg, mert most az előfizetőknek 500 forint helyett csak 499 ft havonta...Vagy amikor jönnek ezek a "Van egy pár perce a kérdéseimre?" típusú hívások -.- Egyszer beszéltem ilyen emberrel és amikor mondtam neki, hogy nem, nem érek rá, még ő kérte rajtam számon, hogy mert miért nincs, mit csinálok éppen. Azóta én se nagyon veszem fel a telefont, vagy ha mégis és ilyen emberek hívnak, egyből lerakom inkább..
2015. máj. 4. 22:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez az idegenekkel való társalgás engem is kiborít vagy ha ilyen hybe-hóba látott ismerősökkel traccsolok. Bevágom a bájvigyort, közben az agyam hatvanfelé száll. Nem egyszer volt olyan, hogy legszívesebben a sarokba bújtam volna egy takaróval a fejemen, miközben beszélt hozzám, pedig teljesen hétköznapi témát hozott fel, semmi kínosat. Remélem, idővel kinövöm ezt (21 vagyok), mert kozmetikusnak tanulok és nem árt, ha jó "kommunikációs készségem van" és könnyedén és lazán el tudok csevegni a vendégemmel bármiről. Hát ettől még nagyon messzire vagyok.
2015. máj. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én is szeretném kinőni, de nem biztos, hogy sikerülni fog :c
2015. máj. 5. 00:37
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Én meg a bájcsevejt unom a kozmetikusnál, ha végzel, felkereslek. :D
2015. máj. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, szerencsére a suliban azt tanultuk, hogy nyugtassuk meg a vendéget, ne beszélgessünk vele, oda feltöltődni mennek az emberek, lazulni és nem pletykálni meg pörögni mindenfélén. Akkor úgy látom, hogy jobb, ha megtartom ezt a csendes mivoltomat :)
2015. máj. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!