Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lányok ti hogy érzitek,...

Ekvinitus kérdése:

Lányok ti hogy érzitek, átveszitek egyszer a világuralmat a férfiaktól?

Figyelt kérdés
Sok területen megfigyeltem hogy a lányok és a nők ambiciózusabbak, törtetőbbek, valahogy a a vitalitás is markánsabban jelenik meg a személyiségükben, személyiségetekben. De számos egyéb jel utal arra hogy a kérdés nem minden alap nélküli. Például az egyetemi hallgatók között is, a nemek aránya a lányok irányába mutat pozitivitást, és ez az arányeltolódás folyamatosan növekszik.

2015. máj. 10. 22:09
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem mondtam hogy nekem rémképszerű látomást okoz az ha a nők vezető pozicióra törekednek, ezt nem tudom miből következtetted. És hogy szokatlan az ambicózus nőideál? Lehet hogy sok embernek igen, sok embernek újszerű, nekem nem. A tudás és az intelligencia kapja meg azt a pozíciót amit megérdemel, nemtől függetlenül. Nekem ez az álláspontom..
2015. máj. 10. 23:00
 12/23 A kérdező kommentje:
Hogy nincs a férfiaknak vezető, uralkodó státuszuk ezt vitatnám. Nyílvánvaló az aránytalanság a világon a vezető politikusok, politikai tanácsadók, vallásvezetők, pénzügyi hatalmasságok, tudományos vezetők, kutatók Nobel díjasok, művészek között, és hosszan sorolhatném még a példákat!
2015. máj. 10. 23:11
 13/23 anonim ***** válasza:
Feminista vagyok, nem akarok világuralmat a nőknek. Se a férfiaknak. Azt akarom, hogy mindenki azt a munkát végezze, amire a legalkalmasabb, és ne érje előny vagy hátrány amiatt, ami a lába között van. És szeretném, hogy mindenki így gondolkozzon.
2015. máj. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
90%

Én abból messzemenő következtetéseket nem vonnék le, hogy azét, mert a felsőoktatásban nagyobb a lányok aránya mint a fiúké, a nők átvennék a "világuralmat".


Ugyanis ez olyan dolog, hogy hiába tanul több lány az egyetemen, a Nobel-díjasok, írók, tudósok és politikusok között mindig nagyobb lesz a férfiak aránya. De még mielőtt valaki belém kötne hogy hímsoviniszta vagyok, meg kell jegyeznem, hogy nem ezért gondolom ezt. Szerintem a férfiak és a nők kognitív (vagyis gondolkodási) képessége nem különbözik, nem jobb az egyik a másiknál, viszont más.


A nők hajlamosabbak arra, hogy ha valamit megtanulnak, akkor azt elfogadják és alkalmazzák, valahogy beletörődve tanulnak. Igaz, van bennük ambíció, hogy a saját életükben karriert csináljanak, de valahogy mégis a gondolkodásuk "konzervatív", nem törekszenek arra hogy újat mutassanak, hanem a meglévő keretek között akarnak megmaradni és megvalósítani magukat. Ezzel szemben a férfiaknak sokkal innovatívabb a gondolkodásuk, sokkal inkább hajlamosak arra, hogy rámondják valamire, hogy ez az egész "baromság", és ők inkább olyanok, hogy létrehoznak egy újat. Einstein sem nő volt, hanem férfi! És ez nem véletlen. Egy nő meg tudja tanulni a relativitás-elméletét, mert alkalmas rá agyilag - viszont nem hinném, hogy lenne benne annyi, hogy megdöntse. Az ilyen "lázadó", újat akaró attitűd szerintem a férfiakban van meg inkább. Ezért van az, hogy ma is a legtöbb művész, festő, író stb. az inkább férfi és nem nő (bár körükben is jóval több manapság a nők aránya, szóval nem 100%, amit írok).


A másik, ami kapcsolódik ehhez, hogy a nők többsége egy idő után gyereket akar, és jöhetnek a feministák azzal, hogy a férfiak menjenek GYES-re, alapvetően úgyis mindig a nők gondja lesz a családi fészek melegen tartása. Ez biológiai örökség, ma is a legtöbb családban a nő főz és mosogat, miközben a férfi sörözik és nézi a TV-t. Vannak kivételek, de inkább ez az általános. Márpedig ez a dolog is ellene hat annak, hogy a nők átvegyék a "világuralmat", és megváltsák a világot akár a politikában, akár a tudományban, akár a művészetekben. Hiszen a legtöbb inkább elmegy gyereket szülni és a családdal fog törődni, nem pedig ezekkel.


A harmadik pedig, amit írni fogok, nem az én véleményem, hanem tudományos, humánetológiai tények, úgyhogy ne rám haragudjatok, ha nem fog tetszeni.


A humánetolgia azzal foglalkozik, hogy az állatvilágból milyen viselkedési normákat, mintákat örökölt át az ember. A legközelebbi rokonaink, a majmok ugyebár csoportokban élnek, és az etológusok megfigyelései szerint a csoportokban mindig a nőstények gondozzák a kicsinyeket, és ezek a nőstények nem képesek együttműködni egymással, hanem ha egymás közelébe kerülnek, morognak egymásra, mert féltik a gyerekeket és egymás hímeit egymástól.


Ezzel szemben a hímek csoportokban vadásznak, kooperálnak egymással, és a közösség vezetője, tekintélyes egyede is hím szokott lenni.


Namost, az emberi csoportfolyamatok is ugyanígy működnek. Nem véletlen, hogy Magyarországon akárhány női képviselő lehetne törvény szerint a Parlamentben, mégis elenyésző a számuk, és azért, mert a nők egyszerűen biológiailag nem arra vannak componálva, hogy közösségeket vezessenek, kiálljanak és vezetők legyenek. Vannak kivételek, ugye Mária Terézia, Angela Merkel stb. - tehát lehet ellenpéldákat mondani, de nem ez az általános! Valahogy nem megy nekik a közösség összetartása, de nem is nagyon pályáznak erre. Kevés női politikus van, és ez nem fog megváltozni!


A másik pedig a nők együttműködése. Na ez huh... :D Az a helyzet, hogy én nők között dolgozom együtt, és néha annyira elegem van belőlük, hogy az egész bandát lehúznám a WC-n. Egyébként tanár vagyok... és gondolhatjátok, hogy sok nővel vagyok együtt nap mint nap. De ami fúrás, intrika, szenvedés, egymás alázása, gyűlölködés a semmin megy ott, miközben egymásra mosolyognak - hát az undorító! Ami a legszánalmasabb, hogy a semmin szoktak intrikázni és gyűlölködni, gyerekes hülyeségek miatt vannak évekig tartó háborúk egymás ellen. Ilyenek a nők, és nem fogjátok nekem bebizonyítani, hogy nem! :D


A nők nem tudnak együttműködni, inkább pont az ellenkezője. A semmin összevesznek, és inkább hagyják, hogy az egész világ romokba dőljön, de nekik igazuk legyen, és a másik dögöljön meg, akit azért utálnak, mert szebb a ruhája mint az övé. Ilyenek hogyan irányítanák szerintetek a világot? :D Jó, nem azt mondom, hogy mind ilyen, de kb. a 70% ilyen. A férfiakra viszont ez nem jellemző, csak kb. 30%-ban. Nem is véletlen, hogy a férfiak irányítják a világot, mert ezt az állatvilágból örököltük.

2015. máj. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Jah, és a menstruációról még nem is beszéltem :D :D :D
2015. máj. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Ami a Nobel-díjasokat és hasonlókat illeti, ahhoz valószínűleg szorosan kapcsolódik, hogy bár a két nem átlagos intelligenciája megegyezik, a férfiak között nagyobb a szórás, több a géniusz és a gyengeelméjú is...


Sokakkal egyetértek, akik eddig írtak. Egyénszinten a tudás, rátermettség számítson, nem a nem, s akkor egy szebb világ lesz.

S teljesen logikus az is, hogy sok nő hiába rátermett meg minden, egyszerűen nincs benne akkora becsvágy vagy érdeklődés, hogy az életét az adott területnek szentelje, inkább a családjára koncentrál nem kis mértékben. S ezzel teljesen értékesen hozzá tud járulni a világ fejlődéséhez is, nem lebecsülendő ez sem, s emellett a munkája is hasznos lehet, ha nem annyira innovatív, akkor is. Nincs azzal baj, ha ilyen-olyan okból különbözik a nemek hozzáállása, csak ne legyen ebből előítélet és általánosítás, hisz vannak kivételek.

2015. máj. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

#15 vagyok. Igen, igazad van. Bennem sincs semmilyen előítélet, oda is írtam, hogy nincs különbség a kognitív képességekben, hanem más a nő és más a férfi. De ez nem jelent különbséget egyik javára sem.


És az is igaz természetesen, hogy ne a nem számítson, hanem a rátermettség. Teljesen igaz.


De ettől az tény, még tény marad, hogy már 50-100 éve minden feltétel adott a világ legtöbb országában arra, hogy a legtöbb politikus nő legyen, és a nők úgymond átvegyék ezeknek az országoknak az irányítását, de ez nem történt meg, és nem is fog megtörténni, pontosan az miatt, amit fentebb kifejtettem (humánetológia).

2015. máj. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nem azért nem történik meg, amit leírtál. Egyszerűen sok ember nem veszi komolyan a nőket. Nézd meg Hillary Clinton-t. Arról beszélnek, milyen a haja, milyen nadrágkosztümöt hord, milyen nagymama. Férfi politikusoknál fel sem merül az ilyen. (De nem kell a politikáig elmenni, elég, ha interjúkat nézel mozisztárokkal.) Vagy Sarah Palin, csak a másik oldalról: biztos azért mondják rá, hogy buta, mert nő. Nem azért, mert szerinte külpolitikai tapasztalat, hogy látja Oroszországot az ablakából.


Igenis együtt tudnak működni a nők. És kérlek, beszélj a menstruációról.

2015. máj. 11. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Mindíg is a nők irányitották a világot. Halkan, csenben, hátulról. És nagyon veszélyesek, mert az összes punci náluk van!
2015. máj. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
Már megtettük :)
2015. máj. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!