Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy csak akkor...

Miért van az, hogy csak akkor tudjuk mink van, ha elveszítjük?

Figyelt kérdés
És miért van az, hogy a rossz dolgoktól sokáig szenvedünk, de a jó dolgokat hamar megszokjuk és nem nyújtanak sokáig örömöt?

2015. máj. 15. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Én tudom, hogy mim van.
2015. máj. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért mert megszokjuk, alap dologként kezeljük, úgy gondoljuk csinálhatunk bármit, mindig megmarad... dehát tudjuk jól ennek mi a vége.. A rossz dolgokat jegyzik meg az emberek nem a jót sajnos. Hiába segíted ki az embert tízszer, ha tizenegyedszer elrontasz valamit, megsértődik. Ez is azért mert megszokta hogy csak jót csinálsz vele, a jót várja el tőled és amikor véletlenül nem úgy történik, vérig van sértődve rád.
2015. máj. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Summa summarum, a jó az akkor van ha nem rossz. Ilyen egyszerű :)
2015. máj. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert nem tudatosítjuk. A magyar ember negatív, és csak a negatív dolgokra koncentrál.

Például hogy ne vegyünk át semmit az amerikaiaktól, mert az milyen már. Pedig van egy nagyszerű ötletük: a hálaadás.

Én esténként, lefekvés után (már ha nem vagyok olyan hullafáradt, hogy rögtön bealudjak) át szoktam gondolni ezeket a dolgokat. Például hogy milyen szerencsések vagyunk, hogy szuper albérletünk van, amit a piaci ár alatt sikerült kivenni. Pedig lassan egy éve itt vagyunk, szóval természetes lehetne. Vagy hogy annak ellenére, hogy lemaradtam a munkában délelőtt, délután ráhajtottam és sikerült úgy befejeznem a feladataim, hogy egy percet se kellett túlóráznom. Vagy hogy kihajtott az ablakban a bazsalikom, amit vetettünk.

Az emberek rengeteg időt és energiát szánnak a panaszkodásra, a negatív dolgokra és a sérelmekre. Ha csak feleennyit szánna mindenki a pozitív dolgokra is, már sokkal előrébb lennénk. De ez végül is nem érdekel. Mindenki a saját gondolatait tudja befolyásolni, az a lényeg, hogy mások folyamatos morgását és panaszkodását ki kell zárni és a pozitív dolgokra koncentrálni, azokkal foglalkozni. Ezt viszont mindenki csak magának intézheti el.

2015. máj. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Közhely közhely hátán... láthatóan a kérdés nagyon megihletett ilyen téren néhány válaszolót.
2015. máj. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!