Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnám azt csinálni amit...

Hogy tudnám azt csinálni amit igazán kellene nekem, illetve ennek első lépése hogy hogyan tudnék reggelente korán felkelni?

Figyelt kérdés

fiú vagyok


Dolgozom a mókuskerékbe, ezzel semmi gond nincs... ám az önmegvalósítás kiszorul így az életemből. mert a munka az csak munka.

kilenctől este hatig dolgozom, és utána már tényleg csak arra van kedvem hogy lazuljak és csak úgy ellegyek, játsszak játékokkal, pihengessek és baromságokon gondolkozzak, amellett persze hogy ott van a házimunka, barátok, stb, és ez megy is.

Ám sokkal többet ki akarnék préselni az életemből, produktívabb és kreatívabb szeretnék lenni. sokkal több időt kellene szánnom pl a nyelvtanulásra, önképzésre, edzésre, olvasásra és a futó netes projektembe amit "fáradtság" miatt hónapok óta jegelek. Csinálnom kellene mindezeket mert érzem hogy ezeket kellene csinálnom, az energiáimat ráfordítani, de sokszor nincs rá már energiám és inkább döglök.

Az idő meg repül

mi az akadálya, hogy számolhatnám ezt fel ezt a gátat?

Hogy vehetném és erőszakolhatnám meg magam hogy csináljam ezeket a dolgokat erőteljesenbben, szenvedéllyel - mert ha belelendülök akkor már nincs gond , élvezem.

Ja, figyelemzavaros vagyok, nehezemre esik főkuszálnom a jelenre a figyelmem. MINDIG elkalandozok a múltba, jövőbe, elképzelt dolgokba.

Elterveztem hetekkel ezelőtt hogy minden hétköznap fél hatkor kelek fel és akkor nyelvet tanulok, alkotok, hogy ezzel is időt szorítsak és spóroljak. Délutn mehetne pl. a sport.

de az a baj h reggelente is olyan fáradt vagyok hogy egyszerűen nem birok felkelni és visszaalszok. nincs meg talán a kellő motiváció? túl nagy a kényelem?

Hogy törhetném át ezt a gátat?

Tanácsoljatok valamit plíz :)


2015. máj. 21. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem az a kulcsa, hogy csak lépésről-lépésre haladj, és ne vérj el magadtól egyszerre mindent.

írd fel, mit akarsz, és válaszd ki a legfontosabbat, vagy a legsürgősebbet, és a munka mellett csak pluszban azzal foglalkozz kb. egy hónapig. egy hónap után bevezethetsz esetleg még egy dolgot.

szerintem ami fontos, és sokan nem gondolnak rá: elég folyadékot kell inni, mert akkor kevesebb lesz az alvásigényed.

a figyelemzavar esetedben (napi 9 órát tudsz dolgozni) szerintem csak kifogás, álindok.

2015. máj. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

hmmm... érdekes az amit mondasz, mit értesz ez alatt hogy álindok? mi lehet akkor az igazi ok? (vagyik miért takarózok úgymond a figyelemzavarral?)

a folyadék jó ötlet, tényleg keveset iszom

2015. máj. 21. 14:03
 3/6 anonim ***** válasza:

szerintem én is mondhatom ezzel az erővel magamról, hogy figyelemzavaros vagyok, mert tök lusta vagyok sokszor, meg húzom az időt, mindent épp hogy megcsinálok határidőre, mert addig is hülyeségekkel töltöm az időt (pl. most is 7 oldalt kéne írnom vmiről, és itt írogatok ehelyett) de már elég sok eredményt letettem az asztalra, amihez erős koncentráció kellett, tehát tudom, h nem vagyok figyelemzavaros, csak lusta meg halogató. szerintem veled is ez van! csak könnyebb valami nevet adni neki, mert akkor úgy érzed, hogy nem te tehetsz róla. nem kell érte felelősséget vállalni, és így könnyebb elviselni az egészet.

szóval egyszerűen felejtsd el a kategorizálást.

senkinek sem könnyű szorgalmasnak, szervezettnek lennie. nagy munkát, kitartást igényel mindenkitől. nem adják ingyen az ilyesmit.

2015. máj. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

mhm.... értem.. hát lehet ez van télleg a háttérben, de hát akkor ennyi erővel a lustát se kategorizáljuk :D


any clue?

2015. máj. 21. 14:53
 5/6 anonim ***** válasza:

jaja csak a lustában ott van a te felelősséged,

a figyelemzavarosságról meg "nem tehetsz".

2015. máj. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*lustaságban
2015. máj. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!