Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan élnétek meg, ha egy...

Hogyan élnétek meg, ha egy baleset miatt 100% ban megváltozna az életetek?

Figyelt kérdés

Tolószékbe, esetleg ágyba kényszerülnétek örökre. Ha valamelyik végtagotokat amputálni kellene, netán szellemileg leépülnétek?

Ha van párotok és úgy vagytok még agyilag, elengednétek fájjon bárhogy is, hogy legalább neki teljes élete legyen? Esetleg elhagynátok azt, aki így járt? Mihez kezdenétek, hogy bírnátok feldolgozni? Tudom, így nehéz mit írni amikor minden rendben van, de ha belegondolnátok mit tennétek?



2015. máj. 23. 05:19
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Szerintem ezt igy nem lehet megmondani hogy mint csinálna az ember ha ... Ha abba a helyzetben vagy akkor szerintem máshogy cselekedsz mint ahogy elképzeled hogy cselekednél ha az történne :)
2015. máj. 23. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
92%
Elözö válaszoló vagyok. Egyet tudok biztos nem hagynám el a páromat ezért :)
2015. máj. 23. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én húsz éves korom után nem sokkal ágyba kényszerültem baleset miatt. Három hónapos volt a lányunk, másfél éve voltunk házasok. Nyolc hónapig ápolt a férjem, semmi szex, vicces volt az ágyból irányítani a főzést. Nekem másfél hónap volt nagyon nehéz, utána derült ki, hogy fogok még mozogni... Mázli, hogy ebből hármat eszméletlenül töltöttem, csak három hetet kínlódtam. Leginkább ijedt voltam, hogy úristen, erre is ki kell találni valamit, alacsonyabb ruhaszárító kell...

végül teljesen felépültem, 19 történt.

2015. máj. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én szerintem öngyilkos lennék.
2015. máj. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Ez így elég tág kör, mert piszkosul nem mind1, hogy tolószkbe kerülsz vagy nyaktól lefelé lebénulsz. Ettől függetlenül én az a tipus vagyok aki megrántja a vállát és megy tovább, az önsajnálattól amúgy se lesz semmi jobb. Persze ha teljesen lebénulok akkor a dolog már nem tőlem függ, szóval ezért ostobaság ebben a formában a kérdés.
2015. máj. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

a legkreatívabb emberek a lusták, a szegények és a korlátoltak. valamit tuti kitalálnék. a szellemi leépülés más tészta.

amúgy sose hagynám el a párom ilyenek miatt.

2015. máj. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ. Ha tolószékbe kerülnék, de az állapotomhoz képest teljes életet tudnék élni, nehéz lenne megszokni, de egy idő után természetes lenne, tudnék független életet élni.

Ha lebénulnék, rászorulnék másokra, etetni, pelenkázni kellene, az borzalmas lenne, és még csak véget sem tudnék vetni az állapotomnak. Nem tudom, mennyire lennék képes ép ésszel kibírni.

A végtag amputálás is nagyon ijesztően hangzik, de ha el tudnám magam látni, előbb-utóbb belenyugodnék. Persze nem mindegy, hogy a kezeimet amputálják, vagy a lábaimat. Előbbin nehezebben tenném magam túl.

A szellemi leépülés, háát... Nem tudom elképzelni, ez esetben mit csinálnék, igazából azt sem tudom, hogy működik. A baleset után egy gyerek értelmi szintjére kerülök? Vagy fokozatosan butulok, mint egy demens öreg? Nem tudom.

2015. máj. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A szellemi leépülést a hozzátartozók veszik észre, maga a demens nem. Ő él a maga kis világában, és naponta rácsodálkozik mindenre.

Bármi, csak szellemileg ne épüljek le, mert hozzátartozóként bizony borzasztó, és még nekem van lelkiismeret furdalásom, ha néha türelmetlen vagyok vele.

Amikor tumorom volt, mindig csak arra gondoltam, holnap jobb lesz. Meg sem fordult a fejemben, meghalhatok, pedig voltak a szobatársaim között is, akik nem élték túl.

Előtte még a tv-t is elkapcsoltam, ha ilyen jellegű műsor volt. Nem lehet előre megmondani, ki hogyan reagál.

De akikkel én találkoztam az onkológián, senkinek nem fordult meg a fejében, hogy vége, nincs tovább.

A remény még az utolsó percben is velük volt.

2015. máj. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom lképzelni sem, hogy mit csinálnék. Gondolom először kétségbeesnék, utána meg küzdeni akarnék, mint a legtöbben. Hogy a páromat elhagynám-e... hát ez nagyban függ az ő hozáállásától. Mikor apának agyműtétje volt, után egy teljes évig elviselhetetlen volt, mindig ingerült, agresszív, gyanakvó... ha a párom lett volna, nem biztos, hogy kibírtam volna mellette. A tartós betegség teljesen kifordítja magából az embert, nagyot változik (és általában negatív irányba) a személyiség. Aki még ezt nem élte át, az úgy képzeli, hogy a párja pont ugyanolyan marad, csak éppen mondjuk fél lábbal, de ez nem így van. Rengeteg indulat, düh, szomorúság és öngyűlölet lesz a betegben és ezt mind a hozzátartozóin vezeti le, ezt nem egyszerű elviselni hosszútávon.
2015. máj. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha tudnék végezni ülő munkát, akkor elköltöznék egy földszintes házba, és tolószékkel járnék kutyát sétáltatni, meg átalakítanám az egész lakást, hogy székkel kényelmesebb legyen használni a fürdőszobától kezdve mindent.


Fekve húzósabb. Az összes tv műsort végignézném, aztán kérnék valakitől egy pengét és elvágnám a nyakamat vele.

2015. máj. 24. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!