Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy küzdhetném le a vezetéstő...

Hogy küzdhetném le a vezetéstől, autóba üléstől való félelmet?

Figyelt kérdés

Hamarosan lesz autónk. Eddig is sokat ültem kocsiban, de ha tapasztalt sofőr vezet, nem félek. Pl apukám, vagy párom szülei. Párom is nagyon jól vezet, sosem volt okom félni mellette, de eddig mindig csak rövid időre kaptunk kölcsön autót, nem közlekedtünk vele állandó jelleggel.

Nekem nemrég van jogsim, autópályán pl csak 1x vezettem az oktatóval, akkor is max 70-el mentem.

Most, hogy lesz kocsi, és szeretnénk pl nyáron lemenni Balcsira, vagy kimenni külföldre szülőkhöz. Nyilván gyakorolok majd előtte, talán még pótórákat is veszek majd a korábbi oktatómtól. Mégis van bennem valami egyre erősödő félelem ezzel kapcsolatban. Főleg, hogy kb 3 héttel ezelőtt halt meg egy ismerősöm autóbalesetben az M7-esen, úgy, hogy teljesen vétlen volt, és a baleset okozójának baja sem lett, csak az ismerősöm, meg az utasai haltak meg. :(



2015. jan. 3. 12:02
 1/2 anonim ***** válasza:
azt hiszem a friss jogsisok 3-4 évig nem vezethetnek külföldön ha jól tudom, az meg hogy ki milyen sebességgel megy autópályán azt maga dönti el,.... de azt se szabad hogy 50-nel menj autópályán mert az nem biztonságos akármennyire is furán hangzik.... német autópályán kiemelik általában a lassan haladókat hogy védje az ő és a többi autós biztonságát... szerintem úgy kéne hogy először elhagyatott (teljesen üres) úton kezded és egyre lépegettek felfele a zsúfoltig ezt az oktatónk javasolta mert hozzá szoktat a sok autóshoz és nem a mélyvízbe dob rögtön amitől megrettennek általában és bepánikolnak
2015. jan. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
50%
Egyszerűen ne aggódj, érezd, hogy uralod az autót...ilyen véletlen jellegű balesetektől sem kell félned, érezd magad biztonságban...olyan úgysem történik meg veled, amit nem kell átélned..Az ismerősöd meg eleve így tervezte..lejárta a mostani körét a tanulóbolygón. Bocsánat, ha illetlen,de én így gondolkodom és megszabadít a félelmektől ;)
2015. jan. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!