Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyarországi mesterlövészek...

A magyarországi mesterlövészek tarthatnak itt Magyarországon civilként fegyvert maguknál?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a rendőrök csak szolgálat közben tarthatnak maguknál fegyvert. A nyomozóknál nem tudom, hogy hogy van ez, a mesterlövészeknél meg pláne nem.

2015. máj. 23. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha megvan rá az engedélyük, akkor minden további nélkül, ennek igazából semmi köze sincs ahhoz hogy valaki rendőr/nyomozó/katona, vagy sem. De alanyi jogon nem jár sem a rendőrnek, sem a nyomozónak, sem a katonának.


Ha sportlövő vagy és megszerzed a fegyvertartásit, akkor bárki tarthat fegyvert. (jó, azért nem bárki, tiszta erkölcsi kell, pszichológiai, orvosi vizsgálatok, minősítő lövészet, stb.)


A rendőr/nyomozó szolgálaton kívül csak akkor tarthat magánál fegyvert, ha erre a kapitánytól kap parancsot, de ez csak maroklőfegyverre (pisztolyra) vonatkozik. Ezt ugye akkor szokták csinálni, (elvileg) amikor esetleg egy komolyabb bűnözőt tartóztatnak le, vagy bizonyíthatóan a munka miatt közvetlen életveszélybe kerülhet.


Illetve még úgy tudom hogy a rendőr akkor viheti haza a fegyverét, ha a kapitányságon nincs tárolóhelyiség.


A katonáknál nem tudom hogy hogy van, de szerintem ők egyáltalán nem vihetik haza a fegyvert.

2015. máj. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2015. máj. 24. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!