Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy ismerősöm egy nagy cégnek...

Egy ismerősöm egy nagy cégnek az igazgatóhelyettese. Munkanélküli voltam, de nem segített. Mit tettél volna a helyében?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm aki a városunk legnagyobb kiterjedésű cégének az igazgatóhelyettese.

Néhány hónapja munkanélküli lettem és mondtam neki,hogy tudna-e segíteni nekem?

Azzal hitegetett,hogy segít,hogy felvegyenek a céghez.

Azóta már felvettek dolgozni egy másik céghez.

Nem úgy lett volna a legegyenesebb ha azt mondja,hogy nem vesznek fel?Nem vártam volna hiába.

Ha mondjuk te lennél ilyen fejes és a barátod segítséget kér akkor segítenél neki?


2015. máj. 24. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
32%

Bajban ismerjük meg a barátot.


Ne sajnáld, ne mérgelődj. Tanultál, és tapasztaltál az ilyen ember-tipusból.Ezen felül meg a protekció az sosem egyenes dolog.

2015. máj. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésben még ismerős van, a leírás végén már barát. Nagyon, nagyon nem mindegy. Random ismerőst nem vennék fel, sőt, senki olyat, akiben nem bízom 100%-osan. A saját pozíciómat és jó hírnevemet nem kockáztatnám valami random ismerősért, az biztos.

Két dolog merült fel bennem. Vagy valad van a gond (nem vagy megbízható, tudja, hogy lusta vagy figyelmetlen vagy, stb.), vagy úgy érezte, ennyire nem vagytok jóban és kicsit túlléptél a határon.

2015. máj. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Megbízhatatlannak nem mondanám magamat.

Egyébként pedig a barátomnak tartom,fentebb elírás történt.

Egyesek azt mondják hogy külön kell választani az üzletet és a barátságot.Lehet hogy ő is így van vele.

2015. máj. 24. 13:58
 4/10 schocko ***** válasza:
100%
...valószínű azért próbálkozott, de még nem jött össze...gondolom nem csak rajta állt a döntés...
2015. máj. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A nagy cég ig.helyettese sem azt jelenti, hogy azonnal talált volna neked megfelelő munkát.
2015. máj. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Azért ez nem így működik, hogy valaki jó pozícióban van egy cégnél, és akkor azt csinál, amit akar. Ahogy az sem úgy működik, hogy mi jóban vagyunk, és akkor én rögtön be foglak húzni a cégemhez, te meg örülsz a könnyű munkának. Egyrészt nem az én döntésem, másrészt lehet, hogy semmi olyan képesítésed nincs, ami kéne, sőt, lehet hogy egyáltalán nem is keresünk senkit. Vagy ha igen, és találunk nálad alkalmasabbat, akkor bizony nem a barátság fog dönteni.
2015. máj. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy hitegetett nem egy szép dolog, viszont pont ugyanúgy meg lennél sértődve ha azt mondja hogy "bocs nem".
2015. máj. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Jól írták a többiek, hogy ez nem annyira egyszerű.

Lehet, hogy körbekérdezett, hogy van-e olyan nyitott pozíció, ahová fel tudnának venni. Ha nincs, akkor annyira ő se tud sok mindent csinálni, mert neki is el kell számolni a főnök felé, neki pedig a tulajdonosok felé.


Főnök/tulajként én se örülnék, ha az ig.helyettes "partizán akció" keretében felvette volna Micikét a nagy semmire, aki csak viszi a pénzt. Egy 160ezer körüli nettó is majdnem havi fél milliójába van a cégnek. Szóval lehet, hogy a barátodat is úgy vágták volna ki, mint macskát sz**ni.

A másik pedig, hogy ha van is üresedés, akkor is csak úgy tud benyomni oda, ha vállalja a felelősséget érted. Márpedig ha nem vagy annyira megfelelő az adott munkakörbe, akkor megint csak őt veszik elő, hogy miért nem úgy alakul a termelékenység, mint azt elvárták.


Magyarul, egy ilyen "kéréssel" Ő CSAK ROSSZUL JÁRHAT, előnye semmiképp se származna a dologból, míg neked gyakorlatilag 0 kockázatot kell vállalnod és csak nyerni tudsz a dolgon.


Szóval, az én véleményem szerint eleve bunkóság ilyen dolgot kérni. Az egy dolog, ha megérdeklődöd, hogy van-e állás és kérsz pár tippet tőle. Az viszont egy másik és a bunkóság netovábbja, ha elvárod tőle, hogy puszira adjon neked állást, miközben ő indokolatlanul nagy kockázatot vállal.

Ami a te kérdésedből lejön, az nem a barátságról, hanem a másik kihasználásáról szól, és nem lennék meglepődve, hogy amennyiben ezen a dolgon megsértődtél, akkor kerülné a jövőben a kontaktust veled.

2015. máj. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

Lehet, hogy te úgy képzeled, hogy ő ott a kiskirály és minden szavára ugranak... de nem ez a valóság valószínűleg.

Tudod az ő szemszögéből ez mindenhogy faramuci helyzet. Ha rávágja, hogy "bocs, Dezsőke, nem segítek" akkor megsértődsz. Azt sem tudhatod, hogy nem próbálkozott-e. De egy nagy cégnél nem ő hozza a személyzeti döntéseket. Ha nincs felvétel, nem vagy kompetens, akármi, akkor nincs mit tenni.

Arról nem beszélve, hogy elég hitvány jellemre vall megsértődni azon, hogy valaki más nem oldja meg a TE problémáidat... egy ilyet én se szívesen alkalmaznék.

És valóban, munkában, üzletben nincs barátság. Ha valamit elrontasz, nem oszthat ki, nem rúghat ki, mert hát mégis milyen lenne. A feletteseknek ő tartja a hátát, mert ő vitt oda. A többiek szemében te csak egy puncsos lennél.

Az meg a te hülyeséged, hogy egy szimpla ígéretre építettél. Kérte, hogy ne menj máshova dolgozni? Aláírtatok szerződést? Ha nem, akkor egy szavad ne legyen szerintem.

2015. máj. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
Amúgy tényleg kellemetlen helyzetbe lehet állítani az embereket egy ilyen kéréssel. Nekem is kérdezte ismerősöm, hogy a jelenlegi helyemre nem e tudnám beajánlani őt...Egyrészt a békesség kedvéért azt sem mondja az ember hogy "lóf..szt a seggedbe" másrészt ismerem annyira, hogy hiába haver, munkára nem ajánlanám, és nem kezeskednék érte, mert utána az én hírnevem rontja.
2015. máj. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!