Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ciki, ha általános iskolás...

Ciki, ha általános iskolás koromban nem tudtam tájékozódni a városban?

Figyelt kérdés

Kertvárosban lakunk egy nagyobb város mellett és az általános iskolám csak a város legszélén volt, ezért nem nagyon voltam még akkor rászorulva arra, hogy tudjam, hogy a városban melyik bevásárlóközpont hol van meg ilyenek. Sőt, a városba jó, ha ilyen évente 1x-2x elmentem valamelyik barátnőmmel, mert a szüleim se annyira engedtek el itthonról. Még is elvárták, hogy tudjam, hogy hol van a mit tudom én milyen utca, meg hogy melyik busszal lehet eljutni a főtérre meg ilyenek. Pedig ott akkor még egyszer se jártam szerintem. És emiatt állandóan cseszegettek. Végül eljöttem középsuliba, ami pont a városközpontban van és mióta ide járok, a várost is megismertem és már tudom, mi merre van, de a rokonaim még ma is állandóan felemlegetik és hülyének néznek és olyanokat kérdezgetnek, hogy hazatalálok-e már egyedül az iskolámtól...És nincs is kb más témájuk, csak ez, hogy én milyen gáz vagyok meg hogy biztos nem találnék haza innen meg onnan. Meg direkt olyan eldugott utcák neveit kérdezgetik, amiket még egy olyan ember se nagyon ismer szerintem, aki a városban lakik. És amikro nem tudom, hogy hol van, kiröhögnek. De amúgy nem értem, mi olyan gáz abban, hogy régebben nem ismertem az ilyen helyeket, mint már írtam, egyáltalán nem voltam rászorulva, hogy az ilyeneket tudjam, meg a szüleim is alig engedtek el még a 2 utcával arrébb lakó barátnőmhöz is, nem hogy a városba..

Én gondolom rosszul, vagy tényleg olyan ciki lenne, hogy nem tudtam ilyesmiket?


2015. máj. 28. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én férjem a mai napig nem tud tájékozódni a városban (Bp.) 32 éves, itt született. De kit érdekel ott van a gps, mindenhova odatalál.
2015. máj. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Velem is hasonló volt, én is külvárosban laktam egy nagyobb város mellett. Óvodás koromig gyakorlatilag nem engedtek el otthonról, csak a tanyán voltam. Óvodába pedig mindig kocsival vittek, úgyhogy mire iskolába jártam, én se tudtam, mi hol van a városban :D Nagyon gáz volt, de végülis tényleg nem az én hibám volt.


Úgy segítettem ezen, hogy egyszer egy nyári éjszaka kisgyerekként elszöktem otthonról egy biciklivel és egész éjjel a városban bicikliztem, fényes reggel lett, mire hazamentem. Ezt többször is megismételtem, és már meg is ismertem a várost. Persze amikor iskolába jártam, akkor is már hamar tudtam tájékozódni.

2015. máj. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak a városközpontig meg az iskoláig tudtam az utat. Máshova nem jártam, minek kellett volna tudnom? Gimibe a 40 km-re lévő városba jártam, ott is csak az általam használt útvonalakat (gimi-nagyobb boltok-állomás) ismertem, nem volt szükségem erre.

Most Debrecenben lakom, egyetemre járok. 6 éve lakom itt, biciklivel közlekedek és egész jól megtanultam tájékozódni. De az utcaneveket a mai napig nem tudom, csak a központi utcákét, a többi nekem nem fontos. Néha beszólnak, hogy miért nem tudom, hogy x y lakótelep merre van, amikor 6 éve itt vagyok de nem értem, ha sohasem volt arra dolgom, akkor miért kellene tudnom?

A rokonaidat meg tojd le a p.csába. Amikor kérdeznek, kérdezz vissza valami olyat, amit meg ők nem tudnak, aztán csodálkozz rá: hogyhogy nem tudják? Nahát te azt hitted hogy ezt mindenki tudja!- egy idő után leállna, ha a saját fegyverüket fordítod ellenük.

2015. máj. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. máj. 31. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!