Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miét az eladóval kell veszeked...

Miét az eladóval kell veszekedni az árak miatt?

Figyelt kérdés

Többször találkoztam ezzel az esettel, és diákmunkában én is voltam kasszában, így velem is megtörtént.


Ha valaki drágáll valamit, vagy valami megdrágult, miért az eladót kell cseszegetni? Miért vele kell veszekedni és idegeskedni, megnehezíteni a munkáját?



Az ilyen embereknek nem jut el az agyáig, hogy egy eladónak semmi beleszólása nincs abba, hogy mi meggyibe kerül?

Egy 50-es hapsi pl velem ordítozott, hogy mi az, hogy XY termék megdrágult. Aztán amikor mondtam neki, hogy nekem ebbe semmilyen beleszólásom nincs, akkor meg hívta a főnököt, aki szintén ezt mondta neki.


Miért ilyen buták az emberek?



2015. máj. 29. 17:20
 1/6 A kérdező kommentje:
*mennyibe
2015. máj. 29. 17:21
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak arról van szó, hogy buták. Frusztráltak és agresszívek, és ezt valahol, valakin le kell vezetni. Egy eladó tökéletes választás, hiszen nem tud mit tenni, meghallgatja, de nem szólhat vissza.

Aztán vannak olyanok, akik az élő fába is belekötnek...

2015. máj. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert az ember a legközelebbi "egyeden" vezeti le a dühét. A normális tudja kontrollálni az idióta pedig nem. Velem is volt már olyan, hogy kicsit bunkóbb voltam a kelleténél (éreztettem vele a nem tetszésemet), pedig tudom, hogy az árképzési stratégiába semmi, de semmi beleszólása nincsen egy eladónak. :D Valakin le kell vezetni a felgyülemlett feszültséget, és a pillanatnyi állapot ezt kívánja meg akármennyire is neveletlen dolog.

Biztos veled is előfordult már, hogy ingerültebb voltál a családtagjaiddal pl. anyukáddal az iskolában történtek miatt vagy csak mert fáradt voltál. Ők voltak hozzád a "legközelebb" ennyire egyszerű. :D 22/f.

2015. máj. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egy eladó miért nem szólhat vissza? Ha normális a főnök, akkor megérti, hogy azért senki sem nyel le mindent.
2015. máj. 29. 17:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Rosszul fogalmaztam. Oké, visszaszólhat. De egy eladót simán otthagy az ember a boltban, nincs mit tartania tőle. Míg ha egy skinheadbe kötne bele az utcán, az talán még hazáig is követné és megfenyegetné/megverné.

Valahogy így értettem :)

2015. máj. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát azért vannak esetek. Anyukám pl. úgy járt, hogy ki volt írva egy bizonyos ár, a kasszás meg drágábban ütötte be. Anya szóvá tette, erre mondta, hogy hívja az igazgatót. De ugye nagy sor állt mögötte: pszichológiai kényszer, hogy úgyse fog nekik szólni. Ez például tényleg az eladókon múlik. De értem miről beszélsz, abban az előzőeknek igazuk van.
2015. máj. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!