Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják, hogy a pénz...

Miért mondják, hogy a pénz nem boldogít?

Figyelt kérdés

Szegényen nöttem fel, épphogy enni volt mit. 1 éve külföldön élünk a párommal. Eleinte nehéz volt, gyakran puszta krumpli vagy rizs, soha új ruha. Most már dolgozom, öt is felvették egy jó helyre. Tudok költeni, tudok félretenni, nem nélkülözök.

Ma a barátaival voltunk a városban, kaptam ajándékot, étteremben ettünk, végre nem csak kintröl bámultam a kirakatokat. Persze sokat dolgozom, nincsen szabadnapom se az utóbbi idöben.


Miért mondják, hogy a pénz nem szàmít, nem boldogít, ha az ember mégiscsak jobban érzi magát új ruhákban, és szívesebben vacsorázik étteremben, mint napokig föttkrumplit odahaza?


2015. máj. 29. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt amiatt mondják, hogy egyes dolgokat nem lehet pénzen megvenni. Nem pont ételről van itt szó.
2015. máj. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem boldogít, de azér jobb egy jaguárban sírni, mint egy biciklin...
2015. máj. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Ja, azért persze...

De érdemes rajta elgondolkodni.

2015. máj. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
a pénz nem boldogít dumát a szegények találták ki, ahogyan a ronda emberek a szépség belülről fakad szlogent - irigység, ennyi
2015. máj. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

A 4-es tökéletesen leírta.

Sok embernek könnyebb ilyen dumákat kitalálni és elhinni mint változtatni a saját helyzetén. Ez igaz erre, illetve a fogadd el magad emberekre. Csak sajnos attól hogy a 150 kilós csaj azt hiszi hogy belülről szép attól még nem lesz attraktív.

Amúgy régen a kereszténységben is meg volt már ez. Ismered azt az idézetet hogy a tevének könnyebb átmenni a tű fokán mint a gazdag embernek mennyországba jutni. Ez nyilván a szegény emberek elmeszüleménye akik akkor azzal nyugtatták magukat hogy most nekik rossz míg más fényűzően él, de a túlvilágon ennek az ellentéte lesz.

Mondok egy példát. Ha csak pénzed van mint papír az nem tesz boldoggá. De pénzzel sokkal több lehetőséged van az életbe amitől boldog lehetsz. Ez nem feltétlen jelenti azt hogy feltétlen az kell hozzá, de igaz hogy jobb egy audiban sírni mint egy biciklin.

2015. máj. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt a mondást se hallottam még gazdagoktól. :D
2015. máj. 30. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Miért mondják, hogy a pénz nem boldogít?

... 1 éve külföldön élünk a párommal. Most már dolgozom, öt is felvették egy jó helyre. Tudok költeni, tudok félretenni, nem nélkülözök. Ma a barátaival voltunk a városban, kaptam ajándékot, étteremben ettünk,"


Ne adja Isten, hogy bekövetkezzen, de egy másodpercre gondolj bele: ha ugyanennyi pénzed lenne, de a párod egyik pillanatról a másikra kapna egy Stroke-ot és a fél oldala lebénulna, Neked kellene ápolnod, ugyanilyen boldog lennél??? Pedig ugyanazokat a ruhákat megvehetnéd, ugyanúgy ehetnél étteremben... nyilvánvalóan nem lennél boldog, hanem azt gondolnád, hogy miért pont velünk történt ez meg? Most azért vagy boldog, mert háttérnek van egy jó párkapcsolatod :-))


"Persze sokat dolgozom, nincsen szabadnapom se az utóbbi idöben"

Hááát, ez sem a legideálisabb állapot, előbb utóbb azért ez "megbosszulja" magát. Nekem volt alkalmam annyit dolgozni, amikor azt mondtam, hogy egy szabadnap többet érne akármennyi pénznél. Aki ezt nem élte meg, nem tudja átérezni.

2015. jún. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért mondják, mert ez egy közhely. És mint minden közhely semmit nem mond ki konkrétan, mindeni azt lát benne, amit akar, ugyan akkor semmitmondó és üres szavak, amik tönkreteszik a kommunikációt.
2015. szept. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!