Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A pénz nem boldogít?

A pénz nem boldogít?

Figyelt kérdés

Egész életemben szegényen tengődtem. Nagy nehezen kaptam munkát, erre az első két fizetésemet elvitte egy váratlan kiadás (orvos), majd csökkentették az órabérem.

Még mindig a tinikori örökölt ruháimat hordom, ezer éve nem vettem magamnak semmit, mert mire befizetek mindent, addigra már le is mentem mínuszba.

A cipőim már darabokban vannak, és párszáz forintos apróságokra gyűjtök hónapokon át.

Ma, mikor megtudtam, hogy lecsökkentették az órabérem, és holnap túlóra van, végigbőgtem a hazautat.

Legszívesebben be se mennék többet dolgozni, de akkor csak mélyebben leszek, mint vagyok.

Sajnos nincs esélyem jobb állásra, keresek már egy ideje.


Tényleg túlreagálom, és a pénznek semmi köze a boldogsághoz?


2015. máj. 8. 18:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Milyen szakmád/végzettséged van? Hol - milyen jellegü munkakörben dolgozol?
2015. máj. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
100%
A pénz nem boldogít, de a hiánya boldogtalanná tehet.
2015. máj. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
63%

Ez hülyeség. A pénz igenis boldogít, akárki akármit mond. Mióta mi a párommal jobban élünk sokkal kiegyensúlyozottabbak vagyunk, kevesebbet vitázunk. Megveszünk egymásnak meglepit, mindegy, hogy az egy zacskó ChioChips (havonta egyszer) vagy valami drágább.


A pénz igenis boldogít. Én azt mondanám, hogy szükséges, de nem elégséges feltétele a boldogságnak.

2015. máj. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Érettségim van, és pincérnő vagyok.

Azaz egy senki sajnos.

2015. máj. 8. 19:01
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

Sajnálom a nehézségeidet és kitartást! Nem boldogít a pénz, de megkönnyít sok mindent az életben. A nagy gazdagság viszont sokszor ugyanolyan átok, mint a szegénység. Vagyis aki hirtelen jut oda. Mert felborul az élete és nem tud vele mit kezdeni.

Megértem, hogy szükséged lenne kényeztetni magad olyanokkal, mint új ruha, kirándulás stb. Nem tudom, hány éves vagy és mikre költesz, de próbálj meg megtanulni bánni a pénzzel, megfontoltan vásárolni stb, így talán jut örömteli dolgokra. És bízz benne, hogy lesz ez jobb is. Változtass munkahelyet, tanulj, stb. Ha van rá lehetőséged. Semmit nem tudok a körülményeidről, ezek általános tanácsok. Sok szerencsét kívánok :)

2015. máj. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
21 és kizárólag ételre, számlákra, és az alap higéniára költök
2015. máj. 8. 19:04
 7/20 anonim ***** válasza:
66%

Hát mondjuk egy szint fölött nem.

De a létminimum 2-4-szereséig igen.


Utána már mindegy, hogy havi 1 vagy 6 milliód van pluszban, nem leszel boldogabb a 6-tól!

2015. máj. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
3-as válaszoló véleményén vagyok.A pénz nagyon fontos a mai világban.Nálunk is ugyanez van,vita csak akkor van,ha nincs pénz,hiszen feszültebb az ember,mindenre ugrik.Ha van,akkor boldogság van.Én a helyedben megcéloznám külföldöt,ha beszélsz nyelveket.Itt a nyári szezon,kint a vendéglátó helyeken nagyot lehet ilyenkor kaszálni.
2015. máj. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
57%

És jattot nem kapsz?

Mennyi az órabéred?

Milyen szerződésed van?

2015. máj. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
A pénz nem boldogít csak az amit veszel rajta, de az nagyon. Amúgy most követed el a legnagyobb hibát amit csak elkövethetsz. Szép lassan belesüppedsz az önsajnálatba. NE tedd! Lehet hogy most szar, de ha beletörődsz nem is lesz jobb. Keresd csak szorgalmasan a jobb lehetőségeket, esetleg próbálj meg elmenni külföldre.
2015. máj. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!