Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Alkohol, tudod hol a mérték?...

Alkohol, tudod hol a mérték? Hol kell abbahagyni?

Figyelt kérdés

Elsősorban a fiatalabb rétegre gondolok, és azokra (is) akik nem igazán szeretnek inni, de ha néha mégis isznak, és akkor nem tudják hol a mérték! Én nem nagyon szeretek inni, míg más alig várja hogy a haverokkal elmenjen iszogatni.. addig én már a 2. sörnél azt mondom magamban hogy, "minek is isszuk ezt a szart..?" :D előre tudom hogy fájni fog a fejem másnap. (És) mindig el vesztem a kontrollt a felett, hogy ne igyak többet, ne arra gondolj hogy alig bírok menni, vagy hangoskodom, vagy nem érthetőek a szavaim, de másnap fáj a fejem, vagy nem jól érzem magam, igazából nem is szeretem a piát, egyszerűen nem nekem való, de mégis iszok ha úgy adódik, hogy álljam meg hogy ne igyam túl magam? Vagy nem is kéne innom? Max egy sört? Te "mennyire vagy iszákos"? Én kb: egy hónapban max 2*3szor ha iszogatok:D inkább vizet szeretem. 23/F


Nálam a túl ivás: az 3 sör, és egy fél üveg st. hubertus. :DD Akkor már másnap haldoklok kb.



2015. máj. 31. 14:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Párszor túllőttema célom, azóta legfeljebb egy kellemes becsípett állapotig megyek, plusz eszem is közben, így hamarabb felszívdik az alkohol. 3-4 korsó sör + 2 pálinka után már kellemes, oldott a hangulat, de még messze nem vagyok részeg és másnap semmi bajom.
2015. máj. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Én másnapos csak az első ivászatom után voltam, (igaz, valószínűleg túl sok mindent kevertem akkor) így azóta maximum 4 sört iszom meg, és 1-2 vodkát, vagy Jägert, de sokszor a második üveg sörnél érzem, hogy kezdek becsiccsenteni, úgyhogy mindig rzem, hogy jó, akkor most elég volt, ha nem akarok másnapos lenni. Nem is iszom gyakran, 2-3 havonta, ha összeülünk a haverokkal, vagy valami esemény van.
2015. máj. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szerintem már a heti rendszeresség is sok...de persze fiatalok vagyunk,azt le van tudva szöveg!Aztán az egyetemen ez még "normálisabbá" válhat."Sok a stressz,vizsga,fosch előadás...igyunk 1 sert,akkor".Jó ez még beleférhet,ha abból az egy üvegből nem lesz 600 üveg.

Senki sem születik alkoholistának,de könnyen hozzálehet szokni ha csak 1 péntek-szombat kimarad a sok közül.Lelkifüggés mindenképp,ami kitudja hová vihet el.Egy azonban biztos,ha nincs semmi okod rá,és leveszed az üveget a polcról.Csak úgy magadnak akkor már gondok vannak...

2015. máj. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Cigit sem bírom, nem is erőltettem. Lehet egy sörnél nem kéne tovább mennem, vagy egy sör és egy feles st. hubertus vagy hasonlók.. Igaz olyan van néha ha anyámék vesznek bort, akkor néha az ebéd mellé iszom egy pohárral vagy 2ővel, de az ritka.. Meg csak hétvégén van ez szombat vasárnap havonta 3*szor kb..
2015. máj. 31. 14:46
 5/15 anonim ***** válasza:
Ja az még bőven belefér....
2015. máj. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem a fiatalabb réteghez tartozom, ezért csak óvatosan válaszolok. Abban a pillanatban kell abbahagyni, mihelyt az ember érezni kezdi az alkohol kábító hatását. Amikor érzi az ember, hogy megint tisztul a feje, akkor már nem szabad többet inni. Én egy kisebb fajta alkoholmérgezés után vezettem be ezt.
2015. máj. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Utolsó: Igazad van a heti rendszerességgel és a fiatalok vagyunk szöveggel kapcsolatban, mi, a mai fiatalok már kevésbé végzünk olyasmit ami hasznos lenne számunkra, nem szerelünk hétvégén autót, nem megyünk úszni, futni, a házkörül sem javítgatunk stb nem főzünk sütünk.. függetlenül hogy lány vagy fiú. A hétvége le van tudva meg a stressz pár sörrel, pár felessel, amiből aztán egyre több lesz sokaknak..
2015. máj. 31. 14:56
 8/15 A kérdező kommentje:
3. *
2015. máj. 31. 14:59
 9/15 A kérdező kommentje:
Most itt rinyálok, de mégis néha néha túlzásba viszem.. de őszintén mondom, én jobban érzem magam pia nélkül mint piával.
2015. máj. 31. 15:02
 10/15 anonim ***** válasza:
Én sosem szoktam inni. Pedig már legális a számomra. Félek az italtól, mert apukám alkoholista.
2015. máj. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!